Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átveheti -e a DK a baloldal...

Átveheti -e a DK a baloldal vezető szerepét?

Figyelt kérdés
Vagy inkább az MSZP gyengesége miatt lett erősebb?

2014. máj. 26. 00:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Beigazolódott a mondás:

Aki másnak vermet ásott az maga esett bele.

..és bele rántotta magával, együtt összefogásban az összes többi áskálódót is!

2014. máj. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Reméljük átveszi. Az végleg kegyelemdöfés lenne a baloldalnak :)))))
2014. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha Bajnaival összefog a DK, akkor igen, át tudja venni a baloldal vezetését. De Gyurcsánnyal még egyszer választást senki se tud nyeri. Az ország nagy többségének feláll a szőr a hátán ha csak meglátja.
2014. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy az a 10 baloldali szavazó melyik baloldali Pártot választja?
2014. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Lumpenproletár ***** válasza:
A DK nem baloldali párt.
2014. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én inkább azt remélem, hogy ha a szocik szétesnek az rántja a többit is magával. :D

A bohócpártra normális ember amúgy sem szavaz. (A "bohócpárt" a dk természetesen.)


Itt új pártok kellenének új, normálisabb arcokkal az élen, nem ezek a levitézlett alakok és pártocskáik!

2014. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát ha Orbánnal lehetett nyerni két vesztes választás után akkor nincs lehetetlen Gyurcsánynak sem. És senkinek. ha a 94-ben 5%-os Fidesz meg tudta onnan nyerni a 98-as választást akkor tényleg nincs lehetetlen.
2014. máj. 26. 15:18
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyanok Kádároznak,kommunistáznak,akik nem is éltek abban a világban és fogalmuk sincs milyen volt valójában a Kádárkorszak.Azok a fiatal köjkök,akik a fidesz ideológia alapján összeállított történelemkönyvekből tanultak valamit róla,jobb lenne nem írosgatnának elferdített fél igazságokat.!
2014. máj. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"ha a 94-ben 5%-os Fidesz meg tudta onnan nyerni a 98-as választást akkor.."


A Fidesz akkor még egy ismeretlen pártocska volt.

Majdnem azt mondtam, hogy névtelen, mert a neve akkor még nem sokunknak mondott bármit is a politikájukról.


Akkor én is kezdtem figyelgetni, hogy kik is ezek és mit akarnak? Fogalmam se volt róla először. Aztán néztem kik is vannak benne. Volt két ismerős "fickó" v. "kölyök", akikról már korábban hallottam dolgokat, ami elég mozgalmasan politizáló emberekre jellemző. Az akkori Csehszlovákiában voltak konfliktusaik a hatóságokkal véleményük nyilvános kimondása miatt. Sőt egyikükkel, egy fiatal sráccal volt a '80-as években a rádióban egy riport, akit úgy hívtak, hogy Orbán Viktor. Azt kérdezték tőle, mint ifjú agilis politikusi ambícióktól duzzadó fiataltól, hogy ő miként intézné az aktuális politikai helyzetben azokat a problémákat, még Kádár rendszerének idején, annak a vége felé.


Szó esett az akkor aktuális vízierőműről a Dunakanyarban és az ország gazdasági helyzetének a megreformálását vázolta fel, hogy ő hogyan tenné. Egyszerűen zseniális lépéseket mondott el. A végére csak az fogalmazódott meg bennem, hogy ezt az embert el tudnám képzelni Magyarország élén. Addig senkitől nem hallottam vagy láttam olyan életképesnek látszó ötleteket. Akkor határoztam el, hogy ezt a "srácot" mindenképp fogom támogatni, mert az amit a korábbi vezetés el tudott érni az oroszok felügyelete alatt, az nem vezetett sehova az akárhány éves terveivel együtt. Úgy látom, akkor én jól döntöttem. Azóta is kitartok mellette, mert tényleg jól csinálja. Már látja mindenki.. legalább is mindenki aki számít, annyian ahány ember már jelentős többségnek nevezhető.


A "DK"? Amit azok műveltek még MSZP név alatt..

azt sem szabad elfelejteni. legtöbbünknek most az jut eszünkbe erről a rövidítésről,

hogy "Döglött Kutyák" pártja, vagy "Dög Keselyűk", nem véletlenül.


Azt meg mindenki tudja, hogy "k**vából nem lesz apáca és lóf*s2ból sétapálca", de akár úgy is mondhatom visszafogottabban, kutyából nem lesz szalonna..

2014. máj. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 15:

Szociálpolitikai szinten sajnos az, mivel ők is a segélyalapú társadalmat preferálnák, a munkaalapúval szemben. Az, hogy emellett valami kapitalizmusparódiát támogatnak már csak a skizofréniájuknak köszönhető.

2014. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!