Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg nem kell halálbüntetés...

Tényleg nem kell halálbüntetés? (18+)

Figyelt kérdés

[link]


Ennek például adnál második esélyt? Miért érdemelne?


2014. máj. 31. 21:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%
Hol állítottam olyat, hogy nem kell?
2014. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk sose jöjjön ki a sittről... halálbüntetés... gondolj bele, ott valakinek el is kell végeznie a büntetést, annak milyen érzés lehet, mármint aki megnyomja a gombot vagy meghúzza a ravaszt?
2014. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Itt főleg azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik kardoskodnak amiatt, hogy vissza kell őket illeszteni a társadalomba.
2014. máj. 31. 21:58
 4/27 anonim ***** válasza:
46%

Én megtenném, főleg jó pénzért, de akár ingyen is.

Remek, hogy "hatalmas" büntetés a börtön, de nagyon drága, sokkal olcsóbb lenne megölni őket

2014. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%

Milyen második esélyt?


És miért járna a halálbüntetés? Az "ilyent" talán visszatartaná? Nem. A halottat visszahozná? Nem.

Ja, tudom: drága a rabokat eltartani. Hát, el kell keserítselek: egy halálraítélt sokkal többe kerül pl. az Egyesült Államokban, ahol fejlett országhoz méltóan csinálják ezt. De egyébként sem értem, hogy ha annyira drága az élet, hogy ölhetnénk pusztán anyagi megfontolásból.

Vagy azt mondod, megérdemli a halált? Sajnos a halál nem érdem kérdése: mind meghalunk egyszer.


A halálbüntetésben az elborzasztó az, hogy egy tollvonással, hidegvérrel megtehetik, és rendszerint olyanok végzik el, akik eredetileg az élet megmentésére esküdtek fel. Nem szeretnék egy olyan országban élni, ahol a hatóság erre képes.


De talán találóbbak Larry Flynt szavai, akit egy golyó kényszerített tolószékbe, és aki rálőtt, gyilkosságért halálraítélték. A kivégzés előtt a következőket írta Flynt:


"As far as the severity of punishment is concerned, to me, a life spent in a 3-by-6-foot cell is far harsher than the quick release of a lethal injection, [...] As I see it, the sole motivating factor behind the death penalty is vengeance, not justice, and I firmly believe that a government that forbids killing among its citizens should not be in the business of killing people itself."

2014. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%

"Itt főleg azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik kardoskodnak amiatt, hogy vissza kell őket illeszteni a társadalomba."


- Én nem gondolom, hogy mindenkit vissza lehet illeszteni a társadalomba. Emellett nem tartom jónak a halálbüntetést még akkor sem, ha nem hogy rehabilitálni nem lehet, de azt sem lehet elérni, hogy megbánja a bűneit.

Legfeljebb akkor fogadom el, ha bent is veszélyt jelent (pl. egy terrorista vezérről van szó, akit megpróbálhatnak kiszabadítani).

2014. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
34%

"gondolj bele, ott valakinek el is kell végeznie a büntetést, annak milyen érzés lehet, mármint aki megnyomja a gombot vagy meghúzza a ravaszt?"


Felemelő érzés.

2014. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Halálbüntetésre szükség lenne, de nem középkori rendszerűre.
2014. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%

Hú de drága..

-Egy finom kaja (max 10e)

-Egy altató (injekció)

-Egy méreg injekció, vagy fejlövés, vagy valami.

Ez kb 20000ft és akkor nagyot mondtam

2014. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
#9-es: kissé felszínesek az elképzeléseid, és akkor nem mondtam nagyot.
2014. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!