Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a pösti kölyökhöz,...

Mit szóltok a pösti kölyökhöz, aki kivágta a 70éves öregasszonyt tegnapelőtt a villamosmegállóban a kocsi elé?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 4. 13:23
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

Nyilván :)


Most majd be kell adnia a bíróságnak (ami független, magyar), meglátjuk, mennyire mázsálják meg. Én azt látom a -nem túl jó minőségű- videón, hogy kinyújtja a kezét, és aktívan löki a vénasszonyt, nem pedig elsuhan mellette futva. Életveszélyt okozó súlyos testi sértés, gondatlan elkövetés, 1-5 év. Maximumot neki börtön fokozatban.

2014. jún. 4. 14:00
 12/55 anonim ***** válasza:
42%
Tény hogy elég nagy felelőtlenség rohangálni a villamos megállóban, meg úgy bárhol, de ennyi. Büntessék meg érte, róják fel neki hogy nem állt meg segíteni, és kész. Feleslegesnek érzem a kérdést, mert csak provokálni akar a kérdező.
2014. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

De most komolyan, ha normális korlát választja el a villamosmegállót az úttesttől, akkor szegény néni esik egyet, felkel, dühösen megrázza a botját, szidja a mai fiatalokat, és hazamegy.

A fiatalember egy barom, így nem lehet rohangálni, mert sérülésveszélyes. Remélem, megkapja a megérdemelt büntetését.

A megálló kialakításáról már írtam.

Az autós nem hibás. Kikockáztam a felvételt, 10 méter sem volt közöttük, amikor a néni az úttestre került, nem lehetett megállítani a járművet.

2014. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 Golan Trevize ***** válasza:

"Szemre olyan 30-cal haladt a szóban forgó autó, mikor átment rajta. Az öregasszony legfeljebb 20 méterre lehetett a kocsitól mikor az utcára került, mert kb. 1 teljes mp után már be is érte őt a kocsi. 20 méter alatt 50-ről vagy 60-ról sikeresen lelassított 30-ra kb. (de ezt mind csak szemre, nagyjából mondom) , ami teljesen reális. Az autó vezetőjét nyilvánvalóan nem terheli felelősség."


Szemre olyan 30-35-tel haladt, amikor kiesett a néni az útra.

A reakcióideje jó volt.

Viszont nem is próbálta kikerülni, és nem fékezett elég nagyot.

Satuféknél füstöl a gumi, és sokkal nagyobbat billen az autó.

Természetesen semmi felelősség nem terheli a vezetőt, de messze nem a legjobb megoldást választotta.

2014. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 Golan Trevize ***** válasza:
22%

A 10 méter alatt, ha satuféket nyom, akkor is meg tudott volna állni, ha 40-nel megy.


[link]

2014. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

"Te meg egy vidéki paraszt vagy, ahogy elnézem a stílusodat..."


Sosem szégyelltem. Viszont élőben ilyet még Pösten se mondj, kisfiam, mert ha nem tősgyökeres az illető, visszakézből esetleg taknyon töröl.

2014. jún. 4. 14:24
 17/55 A kérdező kommentje:

ma 14:21


"Also, this formula does not take into account any speed loss due to collision forces, or the time required to perceive and then respond to a given situation. "


Nyilván a mondat második fele a fontos.

2014. jún. 4. 14:27
 18/55 A kérdező kommentje:

"Én jobban tudom nevű felhasználó válasza:


Tény hogy elég nagy felelőtlenség rohangálni a villamos megállóban, meg úgy bárhol, de ennyi. Büntessék meg érte, róják fel neki hogy nem állt meg segíteni, és kész. Feleslegesnek érzem a kérdést, mert csak provokálni akar a kérdező."



Akkor úgy látszik, mégse tudod jobban.

Ugyan kit provokálnék azzal, hogy megkérdeztem mások véleményét az üggyel kapcsolatban? Ezt te sem gondoltad komolyan.

2014. jún. 4. 14:28
 19/55 anonim ***** válasza:
79%

"Te meg egy vidéki paraszt vagy, ahogy elnézem a stílusodat..."


Mégis nálatok lökdösik az embereket fel a villamosmegállóban.

2014. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

"Viszont nem is próbálta kikerülni, és nem fékezett elég nagyot. "


Igen, ez már problémásabb.... jómagam is megpróbáltam volna félrerántani a kormányt, akár kockáztatva azt is, hogy belerongyolok a másik sávban közlekedő autó oldalába. Persze ahhoz, hogy ezt felmérd, a lehetséges kimenetelét lezongorázd fejben, stb. egy roppant tapasztalt sofőr kell. Lehet nekem sem sikerült volna.

De ettől függetlenül ez az észrevétel tök jogos.

2014. jún. 4. 14:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!