Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is rasszizmus?...

Szerintetek is rasszizmus? (nem provokativ kérdésnek szánom)

Figyelt kérdés

Ugye azt jelenti, hogy különböző külső jegyek alapján egy egy csoportba osztályozza az embereket (pl a négereket a fekete bőr miatt) és azokat egyfajta hierarchiába állítja. De lehet ez az is, hogy felsőbbrendűnek gondolja magát a feketéknél(csak hogy a példánál maradjak). Szóval ez alapján egy fekete ugyan úgy lehet rasszista, mint egy fehér. De én úgy veszem észre, csak azt hívják rasszistának, akik a cigányokat, négereket gondolják alacsonyabb rendűnek és ha egy cigány vagy néger gondolja ugyan ezt egy fehérről, abból nincs probléma, pedig az is rasszizmus. Kérdem én, ha azok, akik rasszistának gondolnak egy fehért, mert az lealacsonyítja a feketéket, viszont egy feketét nem, ha fordítva történik az eset, akkor ők ugyan azok a rasszisták, mert valamilyen módon ők is csoportokba rendezik őket.

Saját példával élve én túlsúlyos vagyok és haverjaim sokszor cukkolnak vele. Persze mi ezt poénnak vesszük, de más volt már, aki leteremtette haveromékat, hogy ne csúfoljanak a súlyom miatt. És az sokkal rosszabbul esett, mint mikor ők mondanak valami poénosat, hiába védeni akart, mert valahogy kiközösítő jellegű volt, mint akit meg kell védeni úgy néztem ki. Nos tegyük fel ha a túlsúlyost átírjuk feketére, ez fekete bőrű nem érzi magát ugyan így még kellemetlenebbül, az aki olyan jó szándékkal meg akarja védeni, még jobban rátesz egy lapáttal és nagyobb rasszista. Remélem érthető a kérdés, abszolút nem provokativ, nem is vagyok olyan válaszokra kíváncsi, hogy költözz ide, majd meglátod, meg védjed a cigányokat meg hasonlók, mert ettől teljesen független véleményekre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy a cgiányok bűnöznek e, vagy sem.


2014. jún. 4. 17:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A kérdést meg szokásomhoz hűen elfelejtettem leellenőrizni, így vannak benne elgépelések és nyelvtani hibák, bocsi érte...
2014. jún. 4. 17:28
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem tudom, hogy a bőrszínen kívül vonatkozik-e másra, de a néger felsőbbrendűnek gondolja magát, az rasszizmus. Magyarország nagyon rasszista a fehérekkel szemben, mert máshogy bánik egy cigánnyal, mint egy magyarral (40 e ösztöndíj 3-as átlagért 7.-től csak a cigányoknak).
2014. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem mindegy kitől kapja az ösztöndíjat és honnan tudjuk ki a cigány? De ilyenbe ne menjünk bele kérlek titeket!
2014. jún. 4. 17:35
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

"ha egy cigány vagy néger gondolja ugyan ezt egy fehérről, abból nincs probléma, pedig az is rasszizmus."

Kettős mérce...

2014. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, kettős mérce és erre mondom, hogy aki így gondolkodik, az is rasszista.
2014. jún. 4. 17:37
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
AMúgy ez az egész rasszistáskodás elég gáz. Nem mondhatod vkire, hogy cigány, mert pejoratív, na de ha ők elismerik, hogy pejoratív, akkor végül is ők is rasszisták.
2014. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Miért ne mondhatnánk vkire, hogy cigány?
2014. jún. 4. 17:47
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A cigány fel van háborodva a cigánynak hívod de mikor a segílykét osztják akkor nagyon büszke rá!
2014. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

[link]


A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel.


Mivel a haverjaid csak viccelődtek és nem gondolták komolyan, ezért nem számít annak. Ha komolyan hátrányos helyzetbe kerülnél a testsúlyod miatt (és nem azért mert a testsúlyod korlátozna), akkor az már rasszizmusnak számít.

2014. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Látom te is leszűrted a lényeget a kérdésből, gratulálok, mehetsz vissza legózni...
2014. jún. 4. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!