Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj annyira a liberáliso...

Miért fáj annyira a liberálisoknak a Tolvajkergetők tevékenysége?

Figyelt kérdés

Nem önbíráskodás, mivel a törvény megengedi, hogy elkapd a tolvajt.

Mielőtt elkezdődne az okoskodás a hódmezővásárhelyi esetről, ártatlanság vélelme.

Tudom, hogy ez semmit nem mond a liberálisoknak, mert mint megszoktuk hiányosak az ismereteik, de akkor legalább ne szóljanak bele.

Szal maradjunk a bicikliknél.



2014. jún. 6. 09:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kössz mindenkinek a választ.


"Nem kellene a rendőrség dolgát végezniük."


Ennyi erővel akkor a magánnyomozókat illetve a Polgárőrséget is lehetne bírálni, mert mi az hogy kint kocsikáznak meg információt szereznek egyes emberekről stb.

2014. jún. 6. 12:59
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
Én liberális vagyok és a tolvajkergetők alapötlete és a websorozat nagyon tetszik. Néha vannak gázosabb, kritizálhatóbb megnyilvánulások, jogilag kétséges akciók, de alapvetően nem látok velük semmi különösebb problémát.
2014. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen jogtalan amit csinálnak. Én ugyan jogász vagyok, de mind1 a törvény megengedi hogy elkapd a tolvajt nevetséges..
2014. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, a kérdésed stílusa eldöntötte a válaszokat is.

Nem hiszem, hogy sok fogalmad lenne a liberalizmusról, azon túl, hogy gyűlölsz valamit, amit nem ismersz. Azt hiszem, az önbíráskodásról sincs sok ismereted.

De ettől függetlenül maradjunk annyiban: tolvajokat tettükben megakadályozni, ha a lehetőég engedi, szabadságukban korlátozni a hatóság megérkezéséig, nem bűn, hanem állampolgári kötelesség. A problémák nem is itt szoktak kezdődni. Hanem ott, hogy az akadályozó nem ismeri a rá is vonatkozó törvényeket, mi több, ő nem a törvény betartását akarja kikényszeríteni, hanem okot talál a gyűlöletre, és az ebből következő tettlegességre.

Biciklitolvajt a tolvajlásban megakadályozni azonban - hát helyzettől függ a tennivaló. Mondjuk, ha ők az erősebbek... mondjuk, ha ők a gyorsabbak... persze ha mi vagyunk az erősebbek, mit tehetünk, már verhetünk is? - Itt azt kell felismerni, a törvénytelen tett megakadályozása alapvetően az e célra szolgáló hatóság feladata, és őket alapvetően információval lehet helyzetbe hozni.

Szóval kérdező, az a gyanúm, te nem érted, és nem is akarod érteni a lényeget. Úgy pedig nehéz a kérdésre jó (értsd: helyes) választ adni.

2014. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kösz, hogy el távolítottad a hsz. látszik dübörög a cenzúra.
2014. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a liberálisoknak fáj. Egy liberális nem fog 170-180 ezer embert megkárosítani, semmibe venni a jogait.
2014. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"hanem okot talál a gyűlöletre, és az ebből következő tettlegességre."


Itt szerintem te vagy az, aki gyűlölködik, mert paranoiás vagy.

Ha valaki fel mer lépni a bűnözők ellen nektek az már fasizmus meg gyűlölködés.

Érdekes egy gondolkodásmód.

Rem majd akkor is így fogsz hozzáállni mikor egy rokonod megtámadják és majd szépen végignézi mindenki, nehogy fasizmussal vádolják meg:)

2014. jún. 7. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!