Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Veres János és társai miért...

Veres János és társai miért nincsenek még börtönben? Eljön majd az idő?

Figyelt kérdés
Meddig tűri el a magyar, hogy bűnözök vezessék az országot? Mi a megoldás?
2010. jan. 2. 10:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%

Akkor kérlek mondj egy konkrét bűncselekményt (a magyar törvények szerint), amit például Veres elkövetett.


Ha nem lesz minden titkosítva, akkor könnyebb lesz!

Viszont ha te mint munkás valamit elrontasz, kárt okozol, mert nem értesz ahoz amit elvállaltál, akkor azért is vállalni kell a felelőséget! Ideje hogy a politikusok is vállalják, és ha van példa statuálva, akkor lehet hogy a jövő politikusi generációja meg gondolja hogy mit vállal, és eljön az az idő amikor nem elég csak jó párt katonának lenni és lopni tudni!

Hogy érteni is kell ahoz amit elvállal, mert különben hosszú évek is jöhetnek!

2010. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem lesz minden titkosítva, akkor könnyebb lesz! "


Ja, hogy most fogalmunk sincsen, tett-e életében valamit is, ami törvénybe ütközött, de azért vádaskodunk, meg hosszú börtönévekre ítélnénk. Lehet, hogy ártatlanul.

De mit számít az, hiszen balos, a pokolba vele.


Tudjátok, van valami olyasmi, hogy amíg valakit el nem ítélnek, addig ártatlannak minősül.

2010. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Konkrét ügyet nem tudok, de hallani lehet egy és mást. De ki tud konkrétat? Zuschlag is börtönben, de mégsem köp. De mindenki tudja, hogy nem egyedül volt benne.

Aki konkrétat tud, az maga is érintett.

Azt azért ne felejtsük el, hogy a törvényeket és az országot ők irányítják. Persze, hogy nem lesznek "elővéve".

Nem vagyok szélsőséges, félre ne értsétek, csak már végre RENDET szeretnék ebben az országban. Én megteszem a tőlem telhetőt, dolgozok, adót fizetek stb. De mégis úgy érzem, hogy nincsenek rendben a dolgok itthon. Ezért nem kellene felelőségre vonni embereket?

2010. jan. 2. 11:33
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

Tudjátok, van valami olyasmi, hogy amíg valakit el nem ítélnek, addig ártatlannak minősül.


És van olyan hogy valaki vállalja a felelőséget a munkája után!

Hamis költségvetés, eltitkolt és csalt számok, törvénybe iktatott adó csökkentés amit vissza vonunk. A költségvetés politikai célú elkötése!


Már ezért ki lehetne osztani 10évet és teljes vagyonelkobzást, hisz a btk szerint , a különösen nagyértékkel való csalás fogalmát, és a hivatali visszaélést is kimeríti!


Vagy szerinted semmi gond?


Arról meg nem is beszélve hogy milyen törvények azok amik hivatalból, nem engedik hogy kiderülhessen valami? Nyilván ha fel lehet oldani a minősítéseket akkor fognak dőlni kifele a dolgok, ha meg nem akkor mi is lehet a baj az ellenőrzéssel?

2010. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
61%
Az első válaszoló megmondta, mivel a Fidesz lesz abszolút többségben (elviekben) a parlamentben, ezért ő lesz a kulcsfigura. Mert hogy a Jobbikon nem múlik az elszámoltatás, az biztos. Viszont ha ezt elfelejti a Fidesz, csendestársként mehetnek Gyurcsányék mellé.
2010. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
68%

Ha a Zsidesz győz,akkor biztos nem lesz elszámoltatás!!!! Eleget ígérgettek,de semmit nem csináltak!!!

Csak akkor lesz elszámoltatás,ha a JOBBIK kerülne hatalomra!!!

2010. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

"Hamis költségvetés, eltitkolt és csalt számok, törvénybe iktatott adó csökkentés amit vissza vonunk. A költségvetés politikai célú elkötése!"


Ez megint csak humbug.


Mindenkinek jár a szája, de eddig csak magyarázkodást hallottam, hogy hát konkrétan nem tudok semmit, dehát olyan csúnya az az egész bagázs, hogy tutibiztos bűnözők.


Ha tudtok nekem egy bizonyítékokkal alátámasztható bűncselekményt mutatni, amit politikusok követtek el, bármely oldalról, én leszek az első, aki feljelentést tesz.

2010. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

[link]

Egy a sok közül. Vannak videófelvételek a HírTV archívumában stb...

2010. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
67%

Nekem minden eddigi válasz hasznos volt, mert együtt adják ki az igazságot. Nagyon egyetértek a kérdezővel és azokkal a válaszolókkal, akik azt mondják, hogy ez így nem mehet tovább, és hogy tényleg ne így menjen tovább, ahhoz először is az kell, hogy legyen következménye annak, ami itt mondjuk az elmúlt 8 évben történt. Veres Jánost tényleg szörnyű felelősség terheli többek között azért, amit az egyik válaszoló említett (hazug adatközlés, hazugságra alapuló költségvetés, törvénybe iktatott hazug adó- és járulékcsökkentés stb). És mindennek a súlyos anyagi következményeit mi viseljük. És akkor ezek után Veres a képünkbe röhög, majd kap valami havi 20 millás állást a pajtásaitól valahol. Ez így bizony nem jó. De megértem az aggodalmakat is, tényleg voltak már ebben az országban politikai kirakatperek, és valahogy azoknak se lett jó végük. Ezt el kell kerülni. De egy intézményesített, a jogállam talaján álló felelősségrevonást én is kívánatosnak tartanék. Az intézményesítésen azt értem, hogy létre lehetne hozni erre egy külön rendőri és ügyészi csoportot, és a kormány pedig ezt kampányszerűen támogatná.


Nem értek egyet azzal, hogy nekem itt és most meg kéne tudni mondani, hogy ki milyen bűncselekményt követett el. És a FIDESZ-nek sem kell tudni ezt most megmondani, mert csak akkor fognak rendelkezésre állni a vádemeléshez szükséges iratok és más bizonyítékok, ha ők veszik át a kormányzást. A felelősségre vonási igényt viszont nyugodtan kifejezhetik ők is, meg a civilek is addig is.

2010. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Ez megint csak humbug.


Olyan károkat okoztak a hatalom megtartása érdekében tudatosan, aminek az egész ország issza a levét! Hol itt a humbug?


Ha egy átlag ember a cégének kárt okoz tudatosan azt elítélik, akkor Veres miért lenne kivétel, hiszen ő volt a pénzügyminiszter, neki volt a felelőssége, vagy nem ?


Vagy ki a felelős? A jó idő?

2010. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!