Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Veres János és társai miért...

Veres János és társai miért nincsenek még börtönben? Eljön majd az idő?

Figyelt kérdés
Meddig tűri el a magyar, hogy bűnözök vezessék az országot? Mi a megoldás?
2010. jan. 2. 10:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
választási csalás, közérdekű adatok meghamisítása...
2010. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"választási csalás"


Ez a legviccesebb. :D

2010. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem lesz ez majd olyan vicces, ha tényleg komolyan elkezd valaki foglalkozni kormányzati pozícióból a felelősségre vonással. Tudod, aki keres, az talál. És nem lesz nehéz találni, abban biztos vagyok. Nem olyan makulátlan ember ám az a Veres János. Kérdezd meg talán a Nyírbátor környékieket! Ha nem választási csalás, akkor sok minden más ennél súlyosabb. Csak hát én attól tartok, a FIDESZ se fog ebbe mélységében belemenni, mert előbb-utóbb önmagukhoz is elérnének...
2010. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Szted a választási programban mident tényszerűnek írtak le? Ha nem, akkor nincsen benne az ő keze is? És az nem csalás?

Ha ez nem csalás, akkor mi számít annak ebben az országban?

2010. jan. 2. 12:58
 25/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én abszolút támogatlak, de ebbe a jogászkodásba nem menj bele, mert itt megfogható vagy és tudnak veled kötekedni. Azt majd bízd a jogászokra meg mondjuk a könyvelőkre, hogy feltárják Veres úr múltját és levonják a következtetéseket. Ha akarnak, valószínűleg tudnak találni gazdasági bűncselekményeket, hivatali visszaélést, egyebeket. De te a csalást említetted. A hamis, hazug költségvetés és egyéb törvények megalkotása, a gazdasági adatokkal való manipuláció azért nem csalás elsősorban, mert a csalás célzatos bűncselekmény, azaz (saját) haszonszerzés céljából kell elkövetni, és itt nem tudod direktbe bizonyítani, hogy V. úrnak milyen haszna volt ebből a buliból. És van egy másik kritérium is, hogy kárt kell okozni valakinek. Na erről mi 10 millióan tudnánk mesélni, hogy milyen károkat okozott egy ország és a fél világ átvágása, de jogi értelemben ez nem konkréten Veres János által okozott kár. Úgy hogy ezért nincs csalás.
2010. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Előttem szóló: Teljesen értelek, tényleg nem vagyok jogász, csak egy becsületes adófizető. Az is a baj itt az országban, hogy túl sokan jogászok.

De akkor hogyan lesz igazságszolgáltatás? Van egyáltalában ilyen ebben az országban? Vagy az csak a kisemberekre vonatkozik? Van ebből kiút? Vagy mi lesz?

2010. jan. 2. 13:48
 27/29 anonim ***** válasza:

Én abból indulnék ki, hogy mondjuk Veres urat nem a legevidensebb dologgal, azaz a költségvetési manipulációval lehet elsősorban megfogni (bár nem tudok mindent, lehet, hogy ott is lehetne valamit keresni), hanem az üzletemberi működésével, meg a miniszterként hozott egyedi pénzosztó, illetve pénzkifizetési döntéseivel. Ezeknek a papírjait kéne átnyálazni, ha van más bizonyítékokkal kiegészíteni, és ebben viszont 100 % biztos vagyok, hogy lenne alapos gyanú ha másra nem hűtlen kezelésre, hivatali visszaélésre, és ha nem elég ügyesek, akkor többre is.


A másik dolog, hogy talán az igazságszolgáltatás is lehetne ezekben az ügyekben némileg kreatívabb, bátrabb. Ha mondjuk papírom van arról, hogy eladtak egy 200 milliót érő ingatlant 10 millióért, még ha más bizonyíték nincs is, akkor se abból kéne kiindulni, hogy ilyen butus volt, hanem ez közvetett bizonyítéka lehet valamilyen komolyabb bűncselekménynek.

2010. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
61%
Már több generáció óta bűnözők vezetik az országot. Gondolom hozzászoktunk.
2010. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi a megoldás? A férgeket irtani kell, akár humanoid, akár nem. Sajnos ez a csodás magyar jogrendszer műve hogy a bűnözőknek lassan több joguk lesz az élethez mint az adófizető állampolgároknak.
2010. jan. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!