Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha annyira szép itt minden...

Ha annyira szép itt minden akkor még mindig miért csökken jóval inkább a gyermekvállalás és a születések száma?

Figyelt kérdés
Miért pont azt a középréteget szorították meg (egykulcsos adóval és szuperbruttó eltörlésével) akiknek most születendő gyermekei 25 év múlva pont a Ti nyugdíjatokat fizetnék !?

2014. jún. 11. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Németországban is csökken, ezért biztosan nem csak egy dologtól függ a gyermekvállalás.
2014. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ha annyira korrektek akarunk lenni, akkor nem egyszer olvastam láttam sajtótájékoztatón, hogy fogy a magyar mint Fideszes ellenzéki érvet. 2010-ben azt hittem ez változni fog végre. Erre jösz nekem Németországgal?
2014. jún. 12. 08:32
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha normálisabb adórendszer, illetve életszínvonal lenne, akkor is fogyna.

Ez nem csak az életszínvonaltól függ.


Az emberek szemlélete a fő probléma.

2014. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
" ellenzéki érvet. 2010-ben azt hittem ez változni fog végre" Jo, jo. Akkor most kezd el csak sorolni, hogy még mit is hittél el ezeknek? :-))))
2014. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem életszínvonaltól függ a gyerekvállalás. Nálunk gazdagabb, jobb helyzetben lévő országok is küzdenek ezzel a problémával. Magam is jól keresek, de eszem ágában sincs gyereket vállalni. A gyerek egy életre leköti az embert. Magamra akarok koncentrálni, fejlődni, sikereket elérni. Ezekben a gyerek csak akadályozna.
2014. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5-ös, igazad van. Te vagy az az élősködő fajta, aki most ezt mondja, hulljon a férgese. Amikor már nem bírod, változik az álláspont, akkor majd a mocskos társadalom nem segít. Mert van ám az a dolog, amit pénzzel nem lehet megfizetni. Az valóban egy társadalom egészséges életösztönét mutatja, ha ez a szemlélet nem öröklődik (mert a gyerek átveszi ám, nem kell elmagyarázni neki, akkor is).


A Németország arra példa (és ezért helyén való), hogy a gyerekvállalási kedv módosítása nagyon összetett probléma. Ott másképp kell tenni, mint itt, azaz nincs általános csodaszer.

Számít, ha megélhetési gondok vannak. Egyfelől kisebb a lehetőség, másfelől van felelősség is. De számít a jólét is, de csak akkor negatívan, ha egyoldalú. Vagyis olyan a társadalmi szerkezet, hogy félnivalója ott is van a gyerekvállalónak.

Minden emberi cselekvést, a gyerekvállalást különösen, az emberi érdek, szebben fogalmazva a motiváció határoz meg. Ha egy társadalom úgy épül fel, hogy aki gyereket vállal, hátrányba kerül, ott a hátrány mértéke arányában csökken a gyerekvállalási kedv. Ha ebben a társadalomban ennek változtathatatlansága közgondolkodássá válik, akkor a változtatás szinte lehetetlen, megkezdődik a visszafejlődés, út a kihalás felé. Ez persze egy nagyon lassú folyamat, és adódhatnak ebből kizökkentő kataklizmák. De a döntő az, hogy a társadalom rosszul van berendezve.Ez a mindenkori kormányok hibája, sőt bűne. De annyiban nem kizárólagosan, hogy azokat a kormányokat is a társadalom tette a helyükre. Ez nálunk ma különösen igaz. Olyanok irányíthatnak a "nép" jóvoltából, akik a mennyet hirdetik, és a poklot valósítják meg. Persze nincs vegytiszta pokol se. Meg aztán a pokol se létezik (néhányak) mennyországa nélkül.

2014. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A gyermekvállalás egy életre szóló döntés, senki sem a kormánynak szül gyermeket. A gazdasági, megélhetési nehézségeknek is van szerepe a gyermekvállalásban, de ez inkább kulturális kérdés. Németországban, Olaszországban is ugyan olyan kevés gyereket vállalnak, mint Magyarországon, Lengyelországban, Romániában, Csehországban.


Egyébként az utóbbi években kicsit javult a helyzet. A termékenységi ráta Magyarországon 2011-ben 1,25 volt, 2012-ben és tavaly 1,34 volt és a várakozások szerint néhány éven belül elérjük az 1,4-et. Persze ez még messze van az OECD átlag 1,7-től (Magyarországon a 90-es évek első felében volt ennyi, a Bokros csomag óta 1,3 körül van), így továbbra is gyorsan fogy a magyar. Azt szokták mondani a népesség hosszú távú stabilizálásához 2,1 TFR kellene.

2014. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ma már kiváltság szülni, nem úgy van mint amikor még én is születtem hogy egy fizetésből is ki lehetett hozni egy háztartást a 90-es években.


Vess össze egy szegény párt akik 2x 70e ezer forintért dolgoznak, azokkal akiknek egy tagja már 100on felül kap a másik meg kicsivel afelett

No ha önmagában a kereset mit sem ér lakhatás nélkül, gondoljunk bele abba ma hány huszonéves tesz félre pénzt, későbbi boldogulás gyanánt?


Egykori sulistársam velem egy idős, már csinált 2 gyereket, azt otthon laknak a szülőkkel, mert egy panelra valót nem tudnak összekaparni.



Én pl azon okból nem szeretnék gyereket, mert nagy félelmem hogy Ő sem lenne tanult, ahogy nekem is csak 2 szakmám van érezhetően másabb mint egy mérnöknek.

21F

2014. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kultúrális kérdés, tök mindegy, ki milyen fennkölten, vagy alpárian fogalmazza meg: nem kell gyerek. Persze, az igények eltérők, de mindkettő úgy érzi rosszul járna a többihez képest. Az egyik mondjuk kevesebbet utazhatna, a másik mondjuk többet éhezne. Vagy azt gondolná, a gyereke is csóró lenne. Egyik se érzi úgy, ettől teljesebb, szebb, jobb, hasznosabb lenne az élete. Mind mást hangsúlyoz, de mind hátrányosnak tartja. Ez az egyetlen ok, sokféle megnyilvánulási formával és sokféle magyarázattal, igénytől kultúrától függően.
2014. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a gyermekvállalásnak nem csak népességi szempontjai vannak. Egy család igenis közösségformáló, motíváló erő tud lenni. Én azt sajnálom hogy ez nem adatik meg az átlag magyarnak, mert megértem amikor putriba 1 szobába nem akar gyereket, és nagyon nehéz azt mondani a kisfiamnak kislányomnak, hogy ne menj el táborba amikor az osztálytársai mind mennek. Ezt nem kívánom egy szülőnek sem.
2014. jún. 12. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!