Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja az emberek egy...

Miért gondolja az emberek egy része, hogy az Eu országoknak jó az a mi is felzárkózunk, és a globális piacon a konkurenseik lehetünk? A józan ész, nem azt diktálja hogy jobb ha csak elhúznak?

Figyelt kérdés
Mi volt szerintetek eddig a példa, hogy toltak maguk előtt, vagy hogy nyomtak lefelé?
2010. jan. 2. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Mert így igaz.

Miért? Szerinted mondjuk az USÁ-nak az lenne az érdeke, hogy teszem azt Texas gazdaságát taccsra vágja?

Az EU-nak pont az a lényege, hogy egy közös gazdasági tömböt hozzanak létre az USÁ-bal szemben.

Ha minket annyira el akartak volna nyomni, akkor nem vesznek be.

Mit gondolsz, mire jön az a sok EU támogatás? Az már kérdés, hogy a politikusok teszik zsebre.

2010. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mert így igaz.

Miért? Szerinted mondjuk az USÁ-nak az lenne az érdeke, hogy teszem azt Texas gazdaságát taccsra vágja?

Az EU-nak pont az a lényege, hogy egy közös gazdasági tömböt hozzanak létre az USÁ-bal szemben.

Ha minket annyira el akartak volna nyomni, akkor nem vesznek be.

Mit gondolsz, mire jön az a sok EU támogatás? Az már kérdés, hogy a politikusok teszik zsebre.


Te nagyon keversz valamit!

Az USA ban szövetségi rendszer van, az az minden adó jogszabály azonos, ahogy az alkotmány és a törvények is, illetve a büntetési tételekben vannak eltérések, és néhány speciális kiegészítés van.


Támogatások?

A németek több pénzt tettek el, a magyar forrásból mint mi!

De magyarázd már el hogy mi is valójában a hasznuk belőlünk, ha nem az hogy olcsón dolgoztatnak?


Mert a kérdést én tettem fel és te nem válaszoltál, hanem visszakérdeztél!


Válaszolnál rendesen?

2010. jan. 2. 20:28
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Mivel a II. Világháború óta az európai államok nem vetélytársai egymásnak, hanem egymásra utaltjai, hiszen egyedül egyikük sem lenne képes megállni a háború után újjárendeződött világban.


Így létrehozták az EU-t, aminek a célja pont az, hogy az egységesített Európa visszaszerezze/megtartsa előkelő helyét a világban. Ennek oltárán fel kell áldozni a nemzetállamokat, viszont cserébe megkapjuk a jogot a világ dolgainak beleszólásába.


És ebbe bele tartozik az, hogy az újonnan csatlakozott országok is felzárkózzanak, így növelve az EU erejét, hiszen, teszem azt, egy gyenge Lengyelország csak púp lenne a közösség hátán, akit gyámolítani, támogatni kell.


T

2010. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

"Támogatások?

A németek több pénzt tettek el, a magyar forrásból mint mi!

De magyarázd már el hogy mi is valójában a hasznuk belőlünk, ha nem az hogy olcsón dolgoztatnak?


Mert a kérdést én tettem fel és te nem válaszoltál, hanem visszakérdeztél!


Válaszolnál rendesen?"


Én ennyire nem vagyok tájékozott a témában, de továbbra is fenntartom, hogyha csak olcsó munkaerőnek néznének minket, akkor nem vettek volna be.

Az EU célja az európai országok egységesítése.

Nevezhetjük a végcélt Európai Egyesült Államoknak is, de ha rögtön ezzel kezdik, akkor senki nem csatlakozik.


Mellesleg mi az, hogy válaszoljak "rendesen"?

Én válaszoltam a kérdésedre.

Ha ez nem felel meg neked, akkor tedd fel másképp a kérdést, mert erre csak így tudok válaszolni

2010. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Majd nem jól írtad!


Ennek oltárán fel kell áldozni a nemzetállamokat, viszont cserébe megkapjuk a jogot a világ dolgainak beleszólásába, már mint a fejlett Eu s régiók.


A többiek meg úgy is rabszolgának születtek!


Hol látod te azt hogy, az Eu ban az a törekvés hogy felzárkózunk?


Még mindig 3 ad annyi támogatást kapunk ( mezőgazdasági, föld alap)

Ha hozzá veszem hogy 2012 től bár ki vehet földet már is nyilvánvaló hogy miért!


Nem úgy használjuk fel az EU s pénzeket ahogy az nekünk lenne jó, hanem ahogy a fejlettebbek eldöntik.

Az az, lehet hogy nekünk gazdaság élénkítésre kellene, és nem pld a víz tisztítási rendszerekre ami még az Eu ban sem mindenütt van, de bennünket már csöszögetnek. De miért is?

Mert az összes gép az utolsó csavarig német, és szeretnék már ránk sózni az Eu s pénzéért, miközben nekünk gazdaságot kellene élénkíteni ami nem érdekes, ugye?

2010. jan. 2. 20:39
 6/10 A kérdező kommentje:

Mellesleg mi az, hogy válaszoljak "rendesen"?

Én válaszoltam a kérdésedre.

Ha ez nem felel meg neked, akkor tedd fel másképp a kérdést, mert erre csak így tudok válaszolni


Jahh, az volt a válaszod hogy mert csak az lehet a számukra, mert neked ez a véleményed!


Konkrétan, miből lesz nekünk hasznunk? KONKRÉTANAN?

2010. jan. 2. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"Ennek oltárán fel kell áldozni a nemzetállamokat, viszont cserébe megkapjuk a jogot a világ dolgainak beleszólásába, már mint a fejlett Eu s régiók."


Külpolitikában nincs fejlett, vagy kevésbé fejlett régió, ott EU van, aminek mi is tagjai vagyunk, és a mi külügyminiszterünknek is annyi beleszólása van, mint a franciának.


"A többiek meg úgy is rabszolgának születtek!"


Egy cseh vagy magyar munkás nem kap fizetséget a munkájáért?


"Hol látod te azt hogy, az Eu ban az a törekvés hogy felzárkózunk?"


A józan ész ezt diktálja, valamint az uniós pénzek visszaosztásában.


"Még mindig 3 ad annyi támogatást kapunk ( mezőgazdasági, föld alap)"


Az biztos, hogy harmad annyit, mint ha háromszor annyit kapnánk, de mégis többet, mint amennyit befizetünk, ellentétben Németországgal és Franciaországgal.


"Ha hozzá veszem hogy 2012 től bár ki vehet földet már is nyilvánvaló hogy miért!"


Pontosan, mindenki mindenhol. Tehát te is vehetsz magadnak egy walesi gazdaságot.


"Nem úgy használjuk fel az EU s pénzeket ahogy az nekünk lenne jó, hanem ahogy a fejlettebbek eldöntik."


Pályázatok vannak, amik valóban előre megszabottak. De miért is adna csak úgy pénzt az Eu, hogy azt az állam arra költse amire akarja? Mondjuk bordély házak építésére.


"Az az, lehet hogy nekünk gazdaság élénkítésre kellene, és nem pld a víz tisztítási rendszerekre ami még az Eu ban sem mindenütt van, de bennünket már csöszögetnek."


Szóval te nem örülsz a tiszta víznek...


"Mert az összes gép az utolsó csavarig német, és szeretnék már ránk sózni az Eu s pénzéért, miközben nekünk gazdaságot kellene élénkíteni ami nem érdekes, ugye?"


Mit számít, hogy eu-s pénzből milyen gyártmányú víztisztító berendezésünk lesz? Valószínűleg a legolcsóbb, aki megnyerte a kiírt tendert. Ha ezt magyar cégek nem képesek teljesíteni (pedig a gyártási költségeik lényegesen alacsonyabbak), nem látom be, mi itt a probléma. Legközelebbre már majd ők is versenyképes termékkel állnak elő.

2010. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
'T' voltam.
2010. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Külpolitikában nincs fejlett, vagy kevésbé fejlett régió, ott EU van, aminek mi is tagjai vagyunk, és a mi külügyminiszterünknek is annyi beleszólása van, mint a franciának.


Szerintem te csak direkt csinálod min ha naiv lennél!


Külpolitika!

Teli vagyunk olyan külpolitikai alkukkal ami a mi zsírunkon alapszik!

Kínai fokhagyma! A Franciák tiltakoztak velünk együtt, aztán Kína bejelentette hogy neki sem fontos a renault, a végén jön a Kínai fokhagyma megy a renault, mi meg szopunk!

De ez a helyzet, illetve hasonló, az almasűrítménnyel, a cukorral, a biodisellel, a borral, a szürke marhával stb


A lényeg hogy ők jól járjanak, mert én még fordított esetről nem értesültem!



"A többiek meg úgy is rabszolgának születtek!"

Egy cseh vagy magyar munkás nem kap fizetséget a munkájáért?

Dehogy nem, annyit amennyiből fenntartja a munkaerejét, hogy holnap is termeljen nekik.

Előre egy lépést sem havi 80-100ból, az az épp csak nem mások veszik a kaját a ruhát meg a fedelet, hogy a rabszolga túlélhesse a napot. De a kilátások?


A józan ész ezt diktálja, valamint az uniós pénzek visszaosztásában.


A józan ész hogy diktálja azt hogy valaki azért dolgozzon hogy konkurenciája legyen?

Nem kézenfekvőbb hogy piac, olcsó kiszolgáltatott munkaerő, kell nekik?


Az biztos, hogy harmad annyit, mint ha háromszor annyit kapnánk, de mégis többet, mint amennyit befizetünk, ellentétben Németországgal és Franciaországgal.


Csak hogy ez a versenyképességünk teljes elvesztése, hiszen amikor már nekünk semmi hasznunk belőle akkor ők még vidáman alkudoznak!

Miért nem lehet megszüntetni akkor mindenkinek a támogatását, és akkor nincs a tied és az övé, csak tiszta verseny?


Pontosan, mindenki mindenhol. Tehát te is vehetsz magadnak egy walesi gazdaságot.


Te tényleg ennyire buta vagy?

Szerinted hány magyar megy majd hollandiába födet venni és hányan jönnek ide?

Egyenlő ez a verseny szerinted? Ha meg nem akkor miért kellene belemennünk?


Pályázatok vannak, amik valóban előre megszabottak. De miért is adna csak úgy pénzt az Eu, hogy azt az állam arra költse amire akarja? Mondjuk bordély házak építésére.


Te tényleg ostoba vagy, de lehet hogy direkt csinálod a hülyét!

Gazdaság fejlesztésről beszélem, annak mi köze a bordélyhoz!

Egyszerűen nem akarják hogy fejlődjünk, hiszen attól hogy nekünk nincs önálló stabil gazdaságunk, még nekik nem lesz bajuk. Az meg külön jó, hogy építs barom Eu s pénzből autópályát ( EU pénz 40% a mi nettó befizetésünk, és van 25% önerő) és csak az a lényeg hogy rajtunk keresztül a románokat is lehessen húzni, és fordítva amiből semmi hasznunk!


"Az az, lehet hogy nekünk gazdaság élénkítésre kellene, és nem pld a víz tisztítási rendszerekre ami még az Eu ban sem mindenütt van, de bennünket már csöszögetnek."


Szóval te nem örülsz a tiszta víznek...


Évszázadok óta isszuk ezt a vizet és semmi bajunk, ám ha enni nem lesz mit az f@sza lesz, csak a német berendezéseket vegyük meg!


A gazdaságunk romokba és ne azt fejlesszük, hanem a németek zsebét tömjük!


"Mert az összes gép az utolsó csavarig német, és szeretnék már ránk sózni az Eu s pénzéért, miközben nekünk gazdaságot kellene élénkíteni ami nem érdekes, ugye?"


Mit számít, hogy eu-s pénzből milyen gyártmányú víztisztító berendezésünk lesz? Valószínűleg a legolcsóbb, aki megnyerte a kiírt tendert. Ha ezt magyar cégek nem képesek teljesíteni (pedig a gyártási költségeik lényegesen alacsonyabbak), nem látom be, mi itt a probléma. Legközelebbre már majd ők is versenyképes termékkel állnak elő.

Miről beszélsz? Legközelebb?

Mi értelme az Eunak, ha megmondanak mindent és, tapasztalhatóan semmi hasznunk belőle csak gazdaságilag épülünk egyre lejjebb ? Hogy mi is befizetünk, hozzáadunk, és még is csak olyan beruházásokat lehet elindítani ami csak nekik a hasznos, vagy legalább is nekik hasznosabb, és lenne jobb és hasznosabb helye a számunkra?

2010. jan. 2. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:

- "Szerintem te csak direkt csinálod min ha naiv lennél!"

- "Te tényleg ennyire buta vagy?"

- "Te tényleg ostoba vagy, de lehet hogy direkt csinálod

a hülyét!"


Tudod általában a vita végét jelzi, ha valaki elkezd személyeskedni, hisz az általában azt jelenti, hogy a személyeskedő félnek nincsenek további érvei.


Mivel ilyen hangnemben írtál, az érdemi pontjaidra sem kívánok reagálni. Azt hittem minőségi vitát tudunk majd folytatni...


T

2010. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!