Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy egyre többen állítják, amit a jobbik mér rég mond, hogy a multik az ország egyik megoldandó nagy problémája?

Figyelt kérdés

Ez is csak egy példa, de egyre többen kimerik mondani!

Persze az okosabbak tudni fogják hogy ki is mondta ki elsőnek, és ki a nemzettudat miatt és ki csak kényszerből!

[link]

Ma már az adatok is világosan bizonyítják, bár még mindig nem létezik adat pld a multik költségvetésbe történő befizetéseiről! ( nem véletlen)


2010. jan. 3. 09:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%
A multik nélkül ma még nagyobb sz*rban lennénk. Röviden ennyi.
2010. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

Máshol is írtam, hogy megértem a multik elleni témát, jogos, hogy a kkv-knak kedvezzünk, a gond az, hogy nem megoldható már sajnos.


Ez a vonat már elment. Ha kiűzzük a multikat, mert ha elvesszük a kedvezményeket, akkor gyakorlatilag kiűzzük őket, mert a legtöbb csak ezért van itt, akkor maradnak a KKV-k, akik drágábban tudnak csak termékeket adni. Én most elsősorban az élelmiszeriparra gondolok.


Ők nem fogják tudni megcsinálni azt amit egy tesco vagy auchan. Ezen kívül egy KKV fejlődik, idővel nagyobb lesz, megvásárol más KKV-kat és a végén ő is egy multi lesz.

2010. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Honnan veszitek az adataitokat?

Nem zavar hogy a KKV-k nak azért nem lehet csökkenteni az adóit mert valamiből az országot fenn kell tartani?

Ahogy az sem zavar hogy a kölcsönökből amit felvett az MSZP, támogatták a multikat amit nektek is fizetni kell?


Vagy az az apróság hogy a KKV k a versenyhátrányuk miatt drágábbak, és nem fejlődőképesek?


Ahogy az sem hogy, nem fenntartható, hiszen amit nem adtok oda neki direkt azt a támogatásokba triplán megkapják, és az is a ti pénzetek!


De írhatnám a profit kiszivárogtatást, hogy viszik a pénzt külföldre stb!


Ezek nem érdekesek?

2010. jan. 3. 10:28
 4/30 anonim ***** válasza:
49%

már nagyon sokan leírták, hogy a multi miért tudja olcsón adni az áruját. Felvásárolja tonnaszámra, kevesebbe kerül az üzletben az áru "helypénze", arra mennek, hogy fogsz venni mást is így a kisebb árukat olcsóbban tudja adni, pont azokat amiket általában egy KKV- árulna. pl péksütemények, egyszerűbb gyümölcsök, stb.


Ezenkívül azt is megjegyzem, hogy a multiknak ugyan van saját árujuk, pl spáros energiaital, teszkó gazdaságos cuccok, de többnyire más gyártók áruit forgalmazzák. Egy KKV(termelőkről van itt szó általában) a saját áruit adná el, meg kell termelnie, és saját helyet bérelnie, eladnia, ha a termés nem volt elég jó mert elverte az eső, akkor már drágábban kell adnia sokkal. Egy multi még ebben az esetben is sokkal olcsóbban tudja adni.


A lényeg, hogy akármennyire is belegörbülsz, egy KKV az életben nem fogja tudni olyan olcsón adni a terméket mint egy multi. És ebben az esetben egy szegény országban mint a mienk, az olcsóbb gyenge minőségű nem magyar termék fog nyerni.

2010. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
58%
És a munkahelyek?
2010. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Teljesen el vagy csavarodva, és alapvető fogalmakkal nem vagy tisztába!


Amiről te beszélsz azt úgy hívják hogy gazdaságos üzem méret!

Amit nem értek ! Nem az eladó hely, hanem a feldolgozó szabja elsődlegesen az árat!

Ahogy az kereskedelmi árképzés is az üzemméreten alapszik, szóval ha az adott méret ki van használva, az nem a termék ár, hanem a profit volume eltérését okozza!

Persze itt nem kétszemélyes kisboltokra kell gondolni!


De amit leírtál az még mindig nem magyarázza meg hogy miért nem lehet őket megadóztatni?


Vagy hogy ha ők nem akarnak adózni, a KKV k meg tönkremennek és nem fizetnek, akkor miből lesz , nyugdíj, orvos, közlekedés, óvoda, iskola, STB?


Ezt is elárulnád? Vagy majd lesz valahogy, csak a mulik ne fizessenek?

2010. jan. 3. 11:11
 7/30 anonim ***** válasza:
34%

ha a multiktól elveszik a kedvezményeket, akkor azok elmennek az országból. akkor a munkahely is kevesebb lesz, a KKV-k meg mint mondtam nem fogják olyan olcsón adni az árujukat.

ebből miz nem lehet felfogni?


a nyugdíj pedig nem a multik miatt lesz szar. Mellesleg egyedül a multik azok akik bejelentenek téged teljes bérre és nem azt csinálják amit a KKV-k, hogy kapsz havonta nettó 40-50k Ft-ot és a többit kézbe. Nah ott a nyugdíjad tényleg 0 lesz, ahogy speciel nekem is. Kis cégnél dolgozom, de nem is várom, hogy nyugdíjas legyek, az már esélytelen.

2010. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

És a munkahelyek?


Mióta multik ekkora teret nyertek, az álltaluk létrehozott munkahelyeknek a 3× át tették tönkre! De elolvastad az ÁSZ mit írt, mert pontosan ezt!

Az ÁSZ pedig nem egy politikai szervezet, hanem egy független felügyeleti szerv ami számtalan dolgot vizsgál.


Azt hogy a multik sok munkahelyet hoznak létre, a balíb ek állították, " hazudták" hogy legyen indokuk a korrupt kis ügyeiket intézni, és teljesen alaptalan! Különben hogy is tartanánk itt?

2010. jan. 3. 11:15
 9/30 anonim ***** válasza:
61%

"Vagy hogy ha ők nem akarnak adózni, a KKV k meg tönkremennek és nem fizetnek, akkor miből lesz , nyugdíj, orvos, közlekedés, óvoda, iskola, STB? "


még erre annyit, hogy mint írtam, a kis cégek a legnagyobb adócsalók.

2010. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%
Én jelenleg egy nemzetközi pénzintézet alkalmazottja vagyok (végülis ez is multi, ha úgy vesszük), nélkülük nem lenne munkám, dolgoztam magyar kis cégnél, sokkal kevesebb volt a fizetésem, mint most itt.
2010. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!