Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek az érdeke volt a királys...

Kinek az érdeke volt a királyság megszüntetése?

Figyelt kérdés
Miért jó nekünk, hogy 4 évente választgatunk és 4 évente felborul a rendszer? Amikor királyság volt, akkor a király élete végéig a néphez volt kötelező oda-vissza alapon hűnek lennie. Ezt a hierarchiát kinek állt érdekében felbontani és miért?
2010. jan. 3. 14:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést csak azért tettem fel, mert egy kis idő eltelt, tehát lehet informácionk az előnyéről és hátrányáról. Véleményem szerint akinek több pénze van az kerülhet hatalomba. Ha hatalomba kerül, akkor meg alakíthatja a törvényeket és azt tehet amit akar. Ez természetellenes szerintem. Persze lehet azt állítani, hogy meg lehet szokni, de azért szerintem ez nem így van.

Királyságban is voltak visszásságok, de meg is haltak. A szent jobb sem azért hullott le, mert jól irányított, hanem mert elárulta a hazáját. Akkoriban levágták az áruló jobb kezét. Szerintem eléggé visszatartó erő ez egy király esetében is.

2010. jan. 5. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!