Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek is tetszik ez a rekonst...

Gerifan kérdése:

Nektek is tetszik ez a rekonstruált műemlék?

Figyelt kérdés

link: [link]

Nekem nagyon tetszik a rekonstruált Tisza István emlékmű, szerintem Budapest egyik legszebb szobra!



2014. jún. 17. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Ronda és művészileg értéktelen. Tisza Istvánnak nem kellett volna szobrot állítani. Nem szolgált rá.
2014. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hollófernyiges ***** válasza:
25%
Orbánéknak valamiért mániája, hogy olyan politikusoknak állítsanak szobrot aki katasztrofális háborúkba viszik bele az országot.
2014. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ez az emlékmű az ország egyik legszebb szobra, elképesztően szép. Végre egy nem modernista szobor! Szépségben talán csak a Millenniumi emlékmű előzi meg! Teljesen magával ragad a monumentalitása, és a gyönyörű kidolgozottsága. Fővárosunk éke!

Amúgy egyedül a mártír Tisza István ellenezte a háborút!

2014. jún. 17. 19:34
 4/12 A kérdező kommentje:
A háborút a magyar nemzet érdekében ellenző Tisza István nemzetünk nagy mártírja!
2014. jún. 17. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ugye kérdező csak trollkodsz, te is tudod pontosan hogy ha egy vendégségben úgy szólalsz meg, ugye neked is tetszik... akkor elég gyorsan az utcán találod magad.


Egyébként konkrét kérdésedre válaszolván vagyunk elég sokan, akiknek nem tetszik. És épp azért nem, mert emberileg nem tartozott tisza ahhoz a körhöz, amely fölvállalható lenne.

Hozzáteszem, szerintem Károlyi ls Teleki Pál volt az a két politikus a századelőn, akik szobrot érdemelnének, miközben a jelenlegi hataklom épp őket távolította el.

És hogy hozzátegyem, Károlyi szobra még művészi is volt.

2014. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért a Millenniumi emlékmű még mindig a legjobb szobor csoport szerintem! de már én is várom Andrássy szobrát!

Tisza Istvánról azóta olvasok, mióta elkezdték a rekonstrukciót. Sokan félre vannak tájékoztatva ebben a témában az biztos. Rengeteg párhuzamot lehet felfedezni a kor politikájában a maival.


Más:

Volt egy rendszer, ami az emléket is megpróbálta kitörölni a nemzedékekből. A hozzászólók nagy része ezért beszél indulatból, mert tényeket nem ismeri. Nem ismerik, nem tudják, sosem tanulták.

2014. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért az megjegyezendő, hogy ezt a szobrot is bedöntötték és a diktatúra idején nem építették vissza.
2014. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tisza István teljességgel felvállalható politikus, védte a magyar nemzeti érdekeket, ellenezte a háborút, és a műemléke pedig gyönyörű! Teleki Pál sokkal kevésbé felvállalható a zsidótörvények miatt...Károlyi meg sokkal megosztóbb személyiség, mint Tisza! Tisza István emlékműve fővárosunk egyik leggyönyörűbb, és legcsodálatosabb szoba! Nem trollkodom, én imádom ezt a műemléket!
2014. jún. 17. 20:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán, ráadásul már kiütéses leszek az "emlékmű" szó hallatán. Szerintem be fogunk kerülni a Guiness-rekordok könyvébe ennyi emlékművel...
2014. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt a műemléket muszáj volt rekonstruálni, mivel hosszú éveken keresztűl a tér éke volt, csak bűnös módon eltávolították a térről ordas kezek 1945-ben. Tehát csupán műemlékvédelmi intézkedésről van szó, és nemzeti kincsünk újraalkotásáról !!!
2014. jún. 17. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!