Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pár kérdés a pártokkal/politik...

Pár kérdés a pártokkal/politikusokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. A képviselői irodaházban kiknek van

irodájuk?

2. Ha én létrehoznák egy pártot (nem akarok),

akkor a képviselői irodaházban kapnánk

irodát? Ha ott nem kapnak, akkor hol?

3. Ha budapesti közgyűlési képviselő lennék,

járna iroda pl a képviselői irodaházban?

4. Egy pártnak mik járnak? Milyen hatalma van

egy fővárosi közgyűlési képviselőnek?


Nem óhajtok politikus lenni, csak érdekelnek ezek a kérdések.



2014. jún. 20. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha a képviselői irodaház alatt a "fehér ház" értendő, akkor ott parlamenti képviselőknek lehet szobájuk. Más képviselőnek nem. A pártok irodáikat maguk szerzik be saját vagyonukból. Állami hozzájárulást akkor kapnak, ha egy választáson megadott választási eredményt érnek el (úgy tudom, jelenleg 1% alatt semmit se kapnak). Tehát általában egy párt akkora hatalommal rendelkezik, amennyit a tagjai (vezetése) el tud érni. Ez a "tud" azt jelenti, hogy eleinte akciókat szervez, hogy megismerjék, beszéljenek róla, ennek következtében bejuthat egy választáson a parlamentbe, akár többséget szerezhet, és kormányra kerülhet. A "hatalom" valójában "lehetőség". Ha a kutya se figyel rám, nincs hatalmam, ha vétek a törvény ellen, lecsuknak. Ha én vagyok a kétharmados kormány, akár olyan törvényt is hozhatok (ha elég ügyes vagyok), hogy bármit megtehessek (persze ennek megvannak a módjai, hogyan kell csinálni).
2014. jún. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!