Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz megint átveszi a...

A Fidesz megint átveszi a Jobbik retorikáját?

Figyelt kérdés

Már a júniusi választások előtt is felment bennem a puma, amikor hallottam, hogy Orbán Viktor a HírTV-n "magunkfajtázik", amit azelőtt nem tett és köztudottan Morvai szófordulata...


Pár napja viszont láttam a HírTV-n Semjén Zsoltot, és bár csak pár pillanat erejéig figyeltem, éppen azt mondta, hogy mekkora gondot okoznak az országnak a multinacionális cégek, ezek ellen teni kellene valamit, meg az államadósság érdekében is feltétlen lépni kell, ha jól emlékszem még azt is mondta, hogy lehetséges megoldás az újratárgyalás.


Én eddig ezeket a Fidesz-KDNP szájából nem hallottam, csak a Jobbikéból...


2010. jan. 3. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%

Remélem így van, ahogy mondod, legalább kifogják a Jobbik vitorlájából a szelet, és mehet a szélsőjobb a süllyesztőbe.


Orbánéknak legalább van eszük, nem úgy mint ott a szélén...


T

2010. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, nagyon tisztességesek... Csak tudod, ha egyetértenek velük (abból, hogy átveszik a retorikájukat erre gondolok - vagy csak az embereket verik át, melyik a jobb?), akkor nem értem, hogy miért is mondják, hogy a Jobbik ellenség? És jujj de kell félni tőle?
2010. jan. 3. 22:20
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Az ország szempontjából sokkal jobb, ha falsból veszik át ezeket a zagyvaságokat, majd a választások után elfelejtik őket.


T

2010. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Aha, magyarul a Fidesz nyugodtan verje át a jó népet, úgy, mint az MSZP.......
2010. jan. 3. 22:25
 5/14 anonim ***** válasza:
A FIDESZ-nek talán a kezdeti liberális korszakot leszámítva sosem volt saját ideológiája. Először, mikor benyomultak a jobboldalra a 90-es években, az MDF szövegét és ideológiáját vették át úgy, hogy közben gyakorlatilag felszámolták az MDF-et. Aztán 2002-ben a MIÉP szövegét nyúlták le egy az egyben (először a MIÉP találta ki, hogy választási csalás volt, meg ők kezdtek a külföldi tőke ellen beszélni stb.), így a MIÉP feleslegessé is vált. És most miért ne vennék át a Jobbik ideológiáját lassan feleslegessé téve a Jobbikot? Ez valahogy mindig bevált a jobboldalon jelentkező ellenlábasokkal szemben, meg pótolja is a saját gondolat, a saját ideológia hiányát.
2010. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

A baj hogy minden józan gondolkodású ember tudja hogy a multikkal baj van, és legalább akkora fékek mint az szoc rendszerünk. Abból nem lenne baj hogy ha ezt a fidesz is belátta, csak hogy a fidesznek túl sok az elkötelezettsége.

Így viszont csak a Jobbiktól várhatnak bár mit a szavazok!


Azzal meg várnék hogy ki miként fog szerepelni a választásokon! Valahogy az az érzésem, sok minden ki fog derülni még az MSZP ről, de a fideszről is, ami a jobbiknak kifejezetten jó! Hiszen mindenki látni fogja az országban, hogy kik is a hazugok és korruptak! És hogy kiknek nem csak a szája jár, ha a multikról van szó, illetve a magyarság számára hozott intézkedésekről amikkel az érdekeiket lehet szolgálni!

2010. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Mivel a baloldalról már átcsábítottak mindenkit, akit egyáltalán lehetett (ld. 300 Ft-os népszavazás "új többsége"), most a másik jelentős konkurens, a szélsőjobb szavazóit akarják visszacsalogatni a "táborba". Mint ahogyan előttem is írták, a Fidesznek sosem volt határozott saját irányvonala, csupán egy cél létezett (nyerni bármi áron), amely minden eszközt szentesít.


Van, akinek a gyomra ezt beveszi, van, akié nem.

2010. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Hehe majd tavasszal úgyis megmutatja a Jobbik!Hazudnak itt össze-vissza 10% körüli esélyekről azt közben az emberek java-része már rá szavazna!És nem szélsőséges párt a Jobbik,egyszerűen radikális és igazságos,gyökeres változásokat akar a nemzet megmentése érdekében amelyet már lezüllesztettek a többi pártok...A fideszről annyit hogy ők az igazi szélsőségesek mert nem az igazságért küzdenek mint a Jobbik,hanem csak a hatalomra, a pénzre vágynak és egyik pillanatban ócsárolják a jobbikot,utána meg tőlük lopják az ötleteiket...Egyébként itt egy videó a fidesz igazi arcáról,nézzétek meg:

http://www.youtube.com/watch?v=tR9e3VIdBO8

2010. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Egyetlen valamire való párt sincs ebben a kupleráj országban.

A FIDESZ az egy sima bűnszövetkezet, amelyik felvette a népnemzeti populárradikalizmus álarcát, hogy így szerezzen magának támogatókat. A Jobbbiknak viszont nincs értelmes programja, normális értelmiségi háttere. A proteszt szavazókra hajtó galacsinpárt. Erősen valószínű, hogy szintén izraeli pénzből működik.

A rendszerváltáskor volt egy erős radikális jobboldal, amelyet jelentős részben támogattak a nyugatra szakadt magyar jobboldali közösségek is, ezeket kinyírták.

Evidens, hogy a gazdasági és szociális problémák előrehozzák az antiszemitizmust, ezért a zsidók maguk szervezték meg saját "ellenfeleiket".

Bocs, a félzsidó gyerekeivel ugrabugráló Morvaitól valahogy nem hiteles az antijudaizmus, a volt fideszes Orbán-fan Vona se túl hiteles személyiség. É

Nekünk egy Széchenyi kellene megint, de erre nincs esély. Aki tud, az meneküljön!:)

2010. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
És akkor nem beszéltem a fő zsidózó zsidókról. Lovas István echte jude, valószínűleg régóta MOSZAD-ügynök, Bayer Zsolt félzsidó, Járai Judit félzsidó, Hering Csaba több mint 10 évig volt az izraeli hadsereg hivatásos tisztje, a sor még hosszú, sajnos ........ "Dolfi" végével vége lett Európának.
2010. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!