Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány ennyire szereti...

Ha a kormány ennyire szereti a civil szervezetek ellenőrizni, mert szerintük pártokat támogatnak, akkor a CÖF-t miért nem ellenőrzi? Ők rengeteg támogatást kapnak és róluk lehet tudni, hogy keményen a fideszhez tartoznak.

Figyelt kérdés
[link]
2014. jún. 22. 10:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Normális esettben megjelenik a revizor, átnézi a papírokat majd haza megy. Nem értem miért kell ebből is botrányt kreálni?


Csak egy kis érdekesség, hogy kinek mire van joga.


Norvég alap

[link]

"3. Nemzeti Kapcsolattartó (NK)

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, Nemzetközi Együttműködési Programok Irányító Hatósága

Feladatai: Teljes körű felelősség a programok szabályszerű, és az Együttműködési Megállapodásokban foglalt céloknak megfelelő végrehajtásáért, programvégrehajtás nyomon követése, Monitoring Bizottság felállítása, a támogatások felhasználásához szükséges intézményi, pénzügyi és eljárási szabályok kialakítása, jelentéstétel a donor országok felé."


Kehi hatásköre:

[link]

"c) a gazdálkodó szervezeteknek, a közalapítványoknak, a köztestületeknek, az alapítványoknak, a térségi fejlesztési tanácsoknak és az egyesületeknek nyújtott költségvetési támogatások és az államháztartás központi alrendszeréből nyújtott más támogatások – ideértve a nemzetközi szerződések alapján kapott támogatásokat és segélyeket is –, és az említett szervezetek részére meghatározott célra ingyenesen juttatott állami vagyon felhasználásának ellenőrzésére,"

2014. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

Mi lenne ebben az országban, ha mindenki másra mutogatna? Ha a magyar állam nem ellenőrizheti, akkor ki az illetékes?

A norvég alap nem segély, hanem befizetés. Mivel az európai unióba az összes tag fizet tagsági díjat, aki a nem tag, de élvezik a vámunió előnyeit ( efta tagok: izland, svájc, norvégia) azoknak is fizetni kell.

[link]

2014. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

ma 10:56


Azért érdemesebb lenne jól utánanézni. Amit te linkeltél az a Norvég Alap. Ez a magyar államnak ad pénzt. (ez 40 milliárd) És az állam dönti el kinek adja azt.


Ami Lázáréknak nem tetszik az a Norvég CIVIL Alap. Ennek semmi köze sincs azokhoz amit te másoltál be. Ezzel nem a magyar állam foglalkozik. Ez az ami a civil szervezeteknek a pénzt adja.


[link]

2014. jún. 22. 11:05
 4/23 A kérdező kommentje:

"Mi lenne ebben az országban, ha mindenki másra mutogatna? Ha a magyar állam nem ellenőrizheti, akkor ki az illetékes? "


Remélem erre is előbb választ adtam.

2014. jún. 22. 11:06
 5/23 A kérdező kommentje:

"A pályázati program lebonyolítását az Ökotárs Alapítvány az Autonómia Alapítvánnyal, a Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvánnyal (DemNet) valamint a Kárpátok Alapítvány-Magyarországgal közös konzorciumban végzi."


Jé és itt már nem az NFÜ és társai vannak. Na ez a baja a fideszenk, hogy nem ők osszák el ezt a pénzt.

2014. jún. 22. 11:08
 6/23 A kérdező kommentje:

És a slussz poén az egészben...


Lázárék olyan "okosak", hogy azt elérték, hogy a Civil alap kap pénzt, de a Norvég Alaptól a magyar állam jelenleg nem. Be van szüntetve. Már szánalmas, hogy a fidesznek ennyire kell minden és azt se bánják, hogy 40 milliárdot bukik az ország, csak azért, hogy ők döntsék el, ki kap a civil alap 2-3 milliárdjából.


[link]

2014. jún. 22. 11:11
 7/23 anonim ***** válasza:

Kérdező a kettő ugyanaz!

"Az NCTA egy nagyobb finanszírozási rendszer része, amelynek keretében nemcsak Norvégia, hanem további két Európai Unión kívüli ország, Izland és Liechtenstein hozzájárul a gyengébben fejlett és újabb uniós tagországok – összesen 15 – felzárkóztatásához. Mivel a támogató országok nem tagjai az EU-nak, de élvezik a szoros gazdasági együttműködés előnyeit (ez az ún. Európai Gazdasági Térség, EGT) az Európai Bizottsággal kötött megállapodás alapján vállalták a pénzügyi hozzájárulást a fejletlenebb országok érdekében – hasonlóan ahhoz, ahogy a tagországok a Strukturális Alapokon (azaz „uniós pénzeken”) keresztül."

[link]

2014. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik normális országban, hogy a két állam közös megegyezéssel jelöli ki ki a civil szervezet, aki elosztja a pénzt.

Más esettben felmerül a gyanú, hogy a küldő ország bizonyos köröknek fizeti egyoldalúan a támogatásokat.

2014. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Mert szelektíven és kissé agresszívan teszi. De ez szubjektív ami az én hazaáruló cionbolsevik elmebajom. A fontosabb az, hogy a Kehinek nem terjed ki erre a hatásköre. Ha hatáskör nélkül rontanak rá az egyes szervezetek ilyen olyan ürüggyel, azzal pedig a jogállam sérül.


Be is másoltad miért is nincs joga a KEHI-nek vizsgálódni. Állami pénzek és nemzetközi szerződésből fakadó kötelezettségvállalásokból származó pénzeket van joga ellenőrizni.

A Norvég Alap semelyik szekciójában egy deka magyar állami pénz sincsen.

Az alap létrehozására senki nem kötelezte Norvégiát és még két EFTA tagot, az immár ötből. De persze a kormány az ellenkezőjét gondolja benyújthat egy kötelezettségszegési eljárásra való felhívást Svájc ellen, illetve a késő és elégtelen fizetések Izlandot és Lichtensteint. Ukrajnával csak jövőre kezdjük el a cécót.

Másrészt jogi szempontból az EGT alap nem azonos a Norvég Alappal, független attól hogy az EGT alapban is szinte csak Norvégia pénze van benne.

A Norvég Alapból származó szétosztások akivel a magyar kormány megállapodott, amiben a civil szervezeteknek jattolt dohány is benne van, leszögezték, hogy azt az állam nem piszkálhatja amit 2011-ben a magyar kormány elfogadott:

[link]

Meg persze van némi különbség az államközi és a nemzetközi szerződések között, de ez sem lényeges.


Szóval, az államközi szerződés megszegése és tudatos félreértelmezése azon ürüggyel, hogy néhány színtársulatot és korrupció ellenes intézet vélt politikai kötődését felderítse, nemigazán illik bele egy jogállamba.

2014. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
"ideértve a nemzetközi szerződések alapján kapott támogatásokat és segélyeket is " A norvég alap egy vállalt befizetés szerződés.
2014. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!