Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt nem értem, hogy az LMP...

Azt nem értem, hogy az LMP miért megy önállóan a választásokon?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy az önkormányzati választáson, az ország gyűlési választásokon és az Európai uniói választáson nem köt koalíciót egyik párttal sem.

2014. jún. 22. 12:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Felfogtok :D
2014. jún. 22. 14:35
 12/20 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Mert van annyi eszük.
2014. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert arculatuk van. Van konkrét véleményük és nem akarják összemosni azt egy baloldali alaktalan groteszk masszába. A népszerűséguk pedig azért alacsony mert a tömeg bázisunk a tanult emberek és azok közül is csak a velük szimpatizalok .
2014. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ezért szavazok az LMPre, mert van gerincük. Ideje lenne Magyarországon abbahagyni azt a mentalitást hogy "Azért szavazok a gyurcsányra mert utálom az orbánt" és "azért szavazok az orbánra mert utálom a hazaáruló meg fenetudja milyen gyurcsányt".


Azért szavazok az LMPre mert az ő ideológiájukkal értek egyet legnagyobb részben (az atomenergia terén kicsit vannak ellentmondásaim azért). Ha ők is beállnának a sorba és a többi szutyok komcsi párttal egyesülnének akkor számomra ugyanúgy elhiteltelenednének és nem szavaznék rájuk. Magyarországon ma sajna nem felnőtt, érett politizálás zajlik hanem egy óvodás szintű egymásra mutogatás:


"Szavazzá rám mer... me' leváltom a zorbáááánt!"

"Szavazzá rám mer.... mer visszagyüne a kommunizmus ha nem!"


Szánalmas... az önkormányzati választásokon egyértelműen az LMP jelöltre szavazok. És ezzel megtettem ami tőlem tellett, ha nem ő nyernek (sajnos nem valószínű) akkor a többségnek másra volt igény, ez van. Pont.

2014. jún. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

2010-ben én az LMP-re szavaztam, de 2014-ben már nem.


Mert 4 év alatt Schiffernek lett volna ideje rá, hogy felépítse a pártját, és további híveket szerezzen, ehelyett a párt egy helyben topog, és még akkor jóindulatú vagyok.


Igazán nem lehet mondani, hogy Schiffer ellenszélben politizált volna, nem rágalmazták, nem feketítették be, nem kampányolt ellene komolyan senki, a média sem bojkottálta, sőt.


Ellenben a párt legismertebb politikusai, Karácsony, Jávor, Szabó Tímea, Vágó Gábor, már régen kiléptek, a legtöbben az Együtt-PM-be mentek.


2010 előtt még nagyon vonzó volt az LMP "se ide-se oda" politikája, de 2014-re megváltozott a helyzet, mert a régi baloldal részben felszívódott, részben átalakult, Schiffer valahogy erre mégsem tudott reagálni, csak annyit, hogy kezdte egyre jobban átvenni a Fidesz kommunikációs szóvirágait, és Schiffer már egy jó ideje ugyanúgy szidja a "neoliberális gazdaságpolitikát" meg az "álbaloldalt", mint a kormánypárt vagy a Jobbik.

2014. jún. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy szidja. Nincs abban túl sok jó. Ha jól emlékszem az államcsőd helyzet ami elől az IMF mentőcsomag tartott vissza éppen ezek kormányzása alatt veszélyeztette Magyarországot. És minden problémára egy válaszuk volt : "MEGSZORÍTÁS"
2014. jún. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A pártszakadást okozó politikusokkal való folyamatos csatározások a háttérben vezettek ahhoz, hogy az LMP nem tudott építkezni helyi szinten, mert nem maradt rá elég energiájuk, és döntéseket sem tudtak gyorsan és hatékonyan meghozni, mert a párt fele folyamatosan ellentmondott és mást csinált volna.


Szerintem kár temetni őket, most, hogy már összeállt a választók szemében is az amit az LMP képvisel (földügy, ügynökügy, kisvállalkozók képviselete, munkajogok, női- és családügyek stb) és nincs egy belső ellenzék ami miatt hidegháborús állapotok vannak a párton belül, meg fogják tudni mutatni, hogy mennyit érnek valójában. 2 év múlva biztos vagyok benne, hogy már 20% körül lesznek, mert ők pl Gyurcsányékkal meg az MSZP-vel ellentétben sokkal hitelesebben tudnak sok embert érintő problémákról szólni (devizahitelesek, földügy)

2014. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Gondolom azért, mert nem értenek egyet velük?


Illetve mert az egész párt lényege, hogy nem áll össze senkivel, aki már hatalmon volt?

2014. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az a párt lényege, hogy korrupciómentessé váljon a politikai elit. Ezért "Lehet Más A Politika". Akikkel "összefoghattak" volna, azok ugyanúgy részei ennek az elitnek, ugyanúgy a tolvajbanda részei. Ha egy párt a piszkos ügyek ellen szeretne fellépni, akkor magukat köpték volna szembe, ha például beálltak volna az Összefogásba.
2014. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én egy Jobbik-LMP koalíciót tudnék elképzelni, plusz még bevehetnék a parlamentbe be nem jutó pártokat is.
2014. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!