Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is úgy látjátok, hogy...

Ti is úgy látjátok, hogy halott a magyar politika?

Figyelt kérdés

Komolyan teljesen rezignált vagyok, az európai választásokra már el sem mentem, nem azért, mert nem érdekel, hanem egyszerűen ez a véleményem: EGYIK SEM


Orbán Viktor nyilvánvalóan nem jöhet szóba, ezt ki sem fejtem jobban, a szétesett, hiteltelen MSZP és utódpártjai sem emlitésre méltóak.


Marad a Jobbik és az LMP, az előbbi nyilvánvalóan politikai öngyilkosság lenne Magyarország részéről: ha hatalomra kerülnének, azonnal blokád alá vonnák az országot... + nem is hiszem hogy alkalmasak egy ország vezetésére. Az LMP pedig nyiltan a nemzetközi lobbiérdekeket képviseli, azt pedig nem szeretném, ha az én adóforintjaim arra mennének el, hogy árveréseket szerveznek belőle, ahol eladják az országot...


Ti nem igy éreztek? Minden politikus harsogja az "ideológiáját", de homlokegyenest ellentétes döntéseket hoz... Szerintetek van megoldás?



2014. jún. 22. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Elsősorban a lakosság többségével van a gond, akik még mindig a 20. században élnek fejben, hanem a 19.-ben.


Lentebb van is egy kérdés erről. Folyamatosan jönnek a csőlátású kommentek oda, mind mind bizonyítékként.


Ha az emberek úgy gondolkoznának, hogy elég volt ebből a régi mszmp-s politikusokból, próbáljunk ki valami ÚJAT (és ez nem feltétlen a pártokra értem, hanem általánosan új dolgokat), akkor inkább magukba fordulnak és jön a nagyon nagyszerű de az a mondat, amelyik teljesen tönkreteszi az országot:


"jóvanez', vagy ha nem, akkor meg a régi"

2014. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, hogy hogy értelmezed a "halott" -at.

Alapvetően nem értek veled egyet ezzel kapcsolatban, mivel ha "halott" lenne, az azt jelenté szerintem, hogy nincs hatalma, nem túl fontos, érdektelen. Viszont, mivel egyre több mindenre teszi rá a kezét (pl: mostmár a politikusok döntik el, hogy ki és hol nyithat trafikot) ezért nem nevezhető halottnak. Ez most kissé kukacoskodásnak tűnik, de szerintem nem mindegy, hogy halott, vagy hogy nemigazán vannak olyan szereplők, akikre érdemes lenne szavazni.


"Az LMP pedig nyiltan a nemzetközi lobbiérdekeket képviseli"

Namost, én sosem szavaztam az LMP-re és valószínűleg nem is fogok, de szerintem ez egy hazugság, amit a Fidesz az utóbbi időben próbál elültetni az emberek fejében (meglepően sikeresen, mint láthatjuk).

2014. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Ez nem újkeletű dolog. Az utóbbi 25 évben halott.
2014. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
A megoldás a Munkáspárt, kérdező!
2014. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A Munkáspárt ugyanúgy egy leszerepelt ideológia, mint az MSZP és utódpártjai szerintem. De érdekelne, hogy te mit látsz bennük. Mert alapvetően a kommunista eszmével nincs baj szerintem, de miért tudná a Munkáspárt hatékonyabban megvalóstani a lehetetlent, mint anno az MSZMP?
2014. jún. 22. 19:54
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Jelenleg amúgy szigorúan a kormánypárt, és a jobbik után talán a DK a legveszélyesebb. Az emberek elhiszik ezt az ósdi "most megváltozom, de most tényleg megváltozom, nem lopokcsaloksikkasztokhűtlenkezelek többé, és nem dominózom be a csókosaim az összes állami pozícióba" falmelléki szöveget, és a végén még tényleg megválasztják megint Őszödi Fernecet, a Szürke Eminenciást az ország élére.


Akkor viszont halottak vagyunk -és böszmék-.

2014. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Az LMP nem képvisel semmilyen nemzetközi lobbiérdeket, még a Jobbikra is inkább rámondható ez, aki orosz meg iráni forrásból kap pénzeket, míg az LMP minden támogotása nyilvános, és a Transparency International szerint is minden választáson csak ők számoltak el eddig pontosan a kampányköltésekkel
2014. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
A fő baj szerintem az, hogy igazi, klasszikus értelemben vett ideológia egyik pártnál sincs. Nem tudták a volt létező szocializmus eszmerendszerét és intézményeit, a gazdaság szereplőinek intézményrendszereit átértelmezni és átalakítani a létező kapitalizmus arculatára alakítani. És ebben feltehetőleg nem az aktuálisan uralkodó pártvezérek nézetei számítanak elsősorban, hanem a bürokratikus állami apparátus mozdíthatatlan középszintje. Sehol nincsen a jó értelemben vett liberalizmus, mivel hihetetlen kötöttségek gátolják még mindig a szabad "vállalkozásokat". A bürokratikus apparátus még mindig mindenféle járulékokat meg bejelentési és fizetési kötelezettségeket ír elő (saját maga létezésének fenntartására), amik visszariasztják az egyébként munkaképes embereket. 25 éve nem sikerült a tudományos intézményrendszert "nyugati" mintára átszervezni, ahol a tudományos akadémia tagja tagdíjat fizet azért, hogy tag maradhasson, míg nálunk a minimálbér kilencszeresét kapja életfogytig tartó járadékként valamilyen régen aktualitását vesztett, a gyakorlatban semmiféle hasznot nem hozó 30-40 évvel ezelőtti vélt vagy idejét múlt tevékenységért. És folytathatnánk...
2014. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Magyarország halott és élvezi.
2014. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Alapból halva született.
2014. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!