Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP idején valóban adóment...

Az MSZP idején valóban adómentes volt a minimálbér?

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy úgynevezett adókedvezmény, amit bizonyos bérkategória alatt lehetett igénybe venni. Ennek köszönhetően minimálbér esetén a munkavállaló által fizetett SZJA visszajárt. A munkáltató fizette a rá eső adókat.
2014. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Az SZJA bevezetésekor erősen sávos adózás volt. A legalacsonyabb jövedelem-kategóriába tartozók esetén 0% volt az SZJA.
2014. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen.
2014. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Én az MSZP kormányzása alatt is könyvelésen dolgoztam, és hidd el a mostani számokhoz képest minden egy álom volt, akkor nem így láttuk. Akkor azt hittük, hű de lehúznak minket cégeket, alkalmazottakat, jöjjön már valaki aki jobbat csinál, aztán jött ami most van. Hát én boldogan fizetném a vizitdíjat is most már:(
2014. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Mostanában hallottam, hogy a kórházak annyira el vannak adósodva a folyamatos elvonások miatt, hogy fizetősség tehetnek egy-egy szolgáltatást is. Gondolom nem 300 forint lesz. Ez kellett nekünk, akkor örüljünk és tapsikoljunk, miközben a gazdagok még gazdagabbak a szegények még szegényebbek. Valóban adómentes volt. Nem úgy mint most. Még a közmunkásbér közel felét lekarmolják.
2014. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Sávos adózás volt, tehát a minimálbér összegéig terjedő fizetés a magasabb keresetűnek is adómentes volt, csak a fölötte levőért fizetett adót. Ezért hazudik nagyot a Fidesz, mikor azt mondja, hogy a szocik idején 35%-os adó volt, mert pl. nekem tényleg annyi volt, de csak a felső kb. 20000Ft-ra, a többire meg sokkal kevesebb vagy semmi, és az átlag kevesebb volt.
2014. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Adómentes volt, de felbruttósították. De engem nem is ez bánt, hanem az adójóváírás hiánya. Régen bejött majdnem még egy fizetésnyi összeg év végén, ha nem havi szinten kértem. Most meg már ez sincs.


A fizetések reálértéke pedig radikálisan csökken. Nem akarom a Maszop csecsét szopkodni, de voltak dolgok, amik akkoriban jobban mentek, mint most.

2014. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!