Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak baja van a szegényekkel?

Orbánnak baja van a szegényekkel?

Figyelt kérdés

Tegnap meghallgattam a beszédét, de több beszédét is, és a közmunkán kívül szinte nem is foglalkozik a szegény emberekkel, de minden beszédében a közepes keresetű, tehát a középosztályról beszél, és szerintem egy nemzetben nem csak középosztály van, hanem kiskeresetű emberek, szegények, mély szegények, és gazdagok, nem lehet csak egy réteggel törődni, a többit meg lefütyülni!


És figyelmes lettem rá, hogy mikor arról beszél, hogy a magyar embereknek.....akkor mindig a középosztálynál lyukad ki, és tényleg mikor már örülnék, hogy nekünk kisembereknek is segít valamit, akkor a mondat végén hozzáteszi, hogy a középosztály fogyasztását erősíteni kell, és sorolhatnám.


A: Ez milyen logika?


B: Egy kormánynak nem a nemzet egészét kéne képviselnie?


C: A Fidesz miért nem érti meg, hogy a közmunkás ember, és a középosztály közt, van egy nagy réteg, aki 80-100 ezerért dolgozik? Ők nagyon nem szegények, de nem tartoznak a középosztályhoz.


D: Orbánnak csak a középosztály létezik?



2014. máj. 11. 14:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
24%
Te is középosztálybeli vagy, hiszen van pénzed havonta netet fizetni. A középosztály a legnagyobb, létszámra, ez a 100milliólétminimumalattélő egy nyomorék kamuduma. Jó, hogy nem az egész ország létminimum alatt él :D Amíg valakinek ott lóg a bagó a pofájában, van pénze napi 1-2 üveg sörre, az nekem nem a létminimum alatt él. Tele vannak a plázák, a tesók a kocsmában verik el a segélyüket, szóval szerintem nincs akkora probléma. Nem foglalkozhat a kormány minden egyes ember nyomorával külön külön. Ha a 10millióból van 100ezer elégedetlen az még mindig csak 1%, nem érdemes foglalkozni vele. Sajnos, tetszik, vagy nem tetszik, ez van.
2014. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Nekem ez egy örök kérdés volt, hogy most az tartozik a középosztályba, aki mondjuk keres 200-500 ezret kb, vagy aki eleve dolgozik?! Szerintem előbbi, de aztán a mai világban már kitudja, lehet utóbbi!


Kedves első válaszoló!


Köszi a választ, ezzel megnyugtattál, hogy azért akkor velünk is törődik a kormány, bár azért szerintem senkit sem hagyhat magára a kormány! :)

2014. máj. 11. 14:59
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

A: Amiről nem beszélünk, az nincs.


B: Elméletileg igen; ha ezt is feltételnek tekintjük, akkor már nagyon régóta nincs kormánya az országnak.


C: Szerintem azokat az embereket is lehet a középosztályhoz sorolni.


D: Részben A, másrészt Orbán, meg az összes politikus tojik a középosztály és pláne a szegényebbek fejére, csak a saját milliomos, milliárdos sleppjük létezik, a többiek csak a szavazatnak kellenek, a középosztályt pedig meg lehet nyerni többnyire az ilyen hangzatos mondókákkal, amiket beszédeknek titulálnak egyesek nagylelkűen.

2014. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok.


Szerintem a mélyszegény havi jövedelme nem éri el a mindenkori minimálbér nettó összegét.


A szegény kb. 80-90ezret keres havonta nettóban.


A középosztálybeli 100ezer és 500ezer között van.


A gazdag havi 500 fölött.


A nagyon gazdag 1 milla fölött havonta.


De ez a saját véleményem.


Mivel én most tartok a 3.-nál az első kettőt már megtapasztaltam, és véleményem szerint ez nagyjából kb. így lehet.

2014. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Orbán kizárólag a magukfajtában hisz, azaz az agresszív, mindenkit letaroló, nyomuló, a falkához hű, fiatal-középkorú egészséges férfiakban. Belőlük épített ki egy több szintű hűbéri rendszert és ma ezek, ez a családtagokkal együtt össz-vissz pár százezer ember uralja az országot és használja annak javait. A többiek nekik dolgoznak, a puszta megélhetésükért hozzájuk kell törleszkedniük, és jó esetben statiszta szerep jut nekik (nekünk) ebben a hűbéries klánrendszerben.


Jól mutatják Orbán kegyetlen megvetését a szegények és az elesettek iránt olyan markáns intézkedései mint a rokkantnyugdíjak megszüntetése, több százezer beteg ember egzisztenciális tönkretétele, a gazdagoknak gáláns ajándékot adó, a szegények terheit növelő adórendszer, a családi pótlék és a segélyek befagyasztása, a hajléktalanok állami üldözése stb.


Orbán alatt lettünk a 3 millióból a 4 millió koldus országa.

2014. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
44%
4 millió koldus :D:D:D:D
2014. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Első!


Akkor mi szegények vagyunk mert 100 alatt keresünk, tehát akkor mikor Orbán a középosztályról beszél állandóan, akkor mi ugye nem tartozunk ezek szerint bele, de ez tényleg egy örök vita, csak olyan érzésem van, mintha neki csak a középosztály számítana, persze tudom, hogy a szegényebbeken is akar segíteni, csak akkor nem így kéne fogalmaznia, na mindegy.

2014. máj. 11. 15:20
 8/35 anonim ***** válasza:
45%

A: a logika szerint a szegény rétegeket a középosztályba kell juttatni, ezt jelenti a középosztály megerősítése.

B: a nemzet egészét képviseli, így minden társadalmi csoportnak egy felfelé mutató kitörési lehetőséget kíván biztosítani. A segélyek világa lineáris nyomor, nincs benne felzárkózási lehetőség. Több generációra bebetonozza a szegényt a társadalom legaljára. A közmunka a munka világába való visszavitel, párhuzamosan oktatás, és a munkahelyteremtések ösztönzése, a munka adójának csökkentése. A legnyomorultabb embereknek is megnyitja az utat a munka világán keresztül a középosztályba való felzárkózáshoz.

C: (gondolom nettó 80-100 ezerre gondolsz, mert a bruttó minimálbér 101.500 Ft) a leginkább ennek a rétegnek jelentett segítséget a rezsicsökkentés, mert segélyekre már nem jogosultak, mégis a rezsi mértéke hatalmas terhet jelentett számukra, ez a támogatási forma pont ennek a társadalmi csoportnak szólt. Így marad egy kicsit több a családi kasszában. A családi adókedvezmény is ennél a keresetnél már érezhetően többet hagy a kasszában tekintve a két keresőt egy családban. Nekik szólt az is, hogy az adókedvezményt a nyugdíj és az egészségügyi járulékból is le lehet már írni, így a teljes bruttó keresetük hazavihetik, ha három gyereket vállalnak.

D: Orbán a segélyeken, közmunkán élők rétegét, a alsó társadalmi réteget is számításba veszi, de olyanokként, akiknek a középosztályhoz való felzárkózás lehetőségeit meg kell adni, és minden lehetséges ösztönzővel hatni rájuk, hogy ne elégedjenek meg a társadalom legalján elfoglalt helyükkel. Így ha többet keresnek, akkor sem kell több adót fizetniük a tebbletbér után arányosan többet is visznek haza. Ez a legfontosabb üzenete az egykulcsos adórendszernek. Tehát a lényeg. Orbán nem olyan társadalmat akar, amelyik napról napra él, és éppen csak a megélhetésre tud koncentrálni, hanem olyat, amelyik félre tud tenni, tud gazdagodni, mindig a mai napnál előrébb hosszú távon gondolkodni. Mert az ilyen emberekből álló országnak van jövője. Ilyen a sokak országa, a 10 millió magyar országa.

2014. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
29%

Jól hangzanak ezek a válaszok, csak egy aprócska baj van velük. Ezer módon adják tudtára mindenkinek, hogy a szavak jelentése mindig az, amire a szónok gondol. Aki pedig ezt nem tudja kitalálni, magára vessen.

Orbán például mindig nemzetben gondolkodik. Aki mást állít, hazudik. Igaz viszont, hogy a nemzet akár percenként változhat. Április hatodikán például az volt a nemzet, aki a Fideszre szavazott. A többi idegen test. Korábban meg a, aki igennel népszavazott. Megint máskor pedig a nemzet egésze részt vett a harcos békemenetben. Aki nem, az a nemzet ellensége volt.

Szóval nekem itt ne jöjjön senki azzal, hogy Orbán nem mindenkivel foglakozik. Mert ő mindenkivel foglakozik! Érdeme szerint. Ezt tessék szem előtt tartani.

2014. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Nálunk boldogabb országokban a középosztály erősíti az államot, míg itt az állam erősíti a középosztályt. (lásd egykulcsos adó, különböző kedvezmények anyagi helyzetre való tekintet nélküli osztogatása)


Meglehet, ennek hosszútávú célja van. Talán, hogy mikor majd megerősödtek,profitjuk az egekben szárnyal, visszaadnak valamit a társadalomnak, a jelenlegi támogatásból.

Én ebben nem hiszek, abból a reakcióból kiindulva, amit a diákok a "röghöz kötés" kapcsán műveltek. Ők a jövőnk zálogai...

2014. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!