Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudnak a liberálisok néhány...

Tudnak a liberálisok néhány kérdésre felelni?

Figyelt kérdés

Miért akarnak liberálisabb állapotokat mint amennyit a társadalom többsége elvisel?

Miért akarnak olyan pártokat képviselni, akikről nem lehet tudni pontosan hogy milyen gazdasági elképzelései vannak ? Miből gondolják hogy a gazdasági felfogásuk előbbre visz mint az elmúlt 20 év?


2010. jan. 6. 13:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

1: A társadalom többsége párszáz éve azt sem viselte volna el, hogy köztársaság van, és hogy ha valaki parasztként születik, nem parasztként hal meg, illetve nagyon, de nagyon ritka volt átmenet.

2: Nem képviselek egy pártot sem. Dióhéjban: alacsony adók, rászorultsági alapú, de bőkezű segélyrendszer ( kevesebben kapnak többet) és három-négy szabadon felkínálható százalék.

3: Kapitalizmuspárti vagyok. Hogy pontosan melyik ágát követi egy ország, az a helyieken múlik.

2010. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Megint egy általánosítás... Komolyan ennyire ostobák az emberek??? Ha én rocker vagyok, akkor nem biztos, hogy alkoholista is, ha a rappet szeretem, attól még nem árulok kábszert, és nem is lövök le mindenkit. Ha a popot, nem vagyok meleg, és szerethetem a zsidó zenét nem zsidóként... A kérdés feltevője, meg nem tud megfogalmazni egy 7 szóból álló kérdést... de sztereotípiákat zengeni bezzeg nagyon...
2010. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1: A társadalom többsége párszáz éve azt sem viselte volna el, hogy köztársaság van, és hogy ha valaki parasztként születik, nem parasztként hal meg, illetve nagyon, de nagyon ritka volt átmenet.


Jahh érem, akkor akár tetszik akár nem, a többségnek elkell fogadni a liberális felfogás egyre szélsőségesebb eseteit , csak hogy trendiek lehessünk!


2: Nem képviselek egy pártot sem. Dióhéjban: alacsony adók, rászorultsági alapú, de bőkezű segélyrendszer ( kevesebben kapnak többet) és három-négy szabadon felkínálható százalék.


Amit te elképzelsz „dióhéjban” az nem létezik, főleg meg nem egy akkora inaktivitású országban mint a mi országunk!


3: Kapitalizmuspárti vagyok. Hogy pontosan melyik ágát követi egy ország, az a helyieken múlik.

Az elmúlt 20 évben egy erősen liberalizált „ neoliberális gazdaságpolitikát követtünk, valami kényszer szociális mellékhatással! Ami nagyon nem jött be!

2010. jan. 6. 14:07
 4/20 anonim ***** válasza:

1.) Az, hogy a társadalom mit visel el relatív. Sőt, egyáltalán nem biztos, hogy a társadalom többsége nem támogatna egy-két liberális elképzelést (mondjuk az eutanáziát például).


2.) Az SZDSZ nem liberális, vagy legalábbis nem a szó pozitív értelmében. Rengeteg liberális van, aki nem az SZDSZ-re szavaz.


3.) Azért nálunk is jócskán fejlődött a gazdaság, de a világ fejlett országainak többségében is neoliberális felfogás van. És azért általánosságban kijelenthetjük, hogy a neoliberális gazdaságpolitika nem olyan rossz.

Igaz, most volt egy válság, de már a fejlettebb országok kezdenek is kilábalni belőle.

2010. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

de sztereotípiákat zengeni bezzeg nagyon...


Hol a sztereotípia?

Te tudod hogy az LMP mit akar, vagy Bokros? Más ugye nem nagyon van!

2010. jan. 6. 14:11
 6/20 anonim ***** válasza:
45%

"azért nálunk is jócskán fejlődött a gazdaság"

Ennyi ésszel szabadlábon ?! Szégyen!

Amúgy fejlődött a gazdaság, csak éppen visszafelé! Mostmár valahol 0 és a minuszok környékén dübörög a gazdaság.

2010. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

1: Tehát ha jól értem, meg kellett volna állni az ősközösségnél?

2: Az aktivitást lehet növelni.

3: Ez nem volt neoliberális gazdaságpolitika. Nézz utána a fogalmaknak. Magyarországon szociális piacgazdaság van. Kérlek, ha tudsz olyan alternatívát, amivel versenyképesek lehetünk, jelezd.

2010. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok liberális, de azért válaszolok.


"Miért akarnak liberálisabb állapotokat mint amennyit a társadalom többsége elvisel?"


A liberálisok több liberalizmust akarnak. Ha a többség ezt nem viseli el, akkor nem választja meg a liberálisokat. Ekkor a liberális azt mondja, hogy c'est la vie.


"Miért akarnak olyan pártokat képviselni, akikről nem lehet tudni pontosan hogy milyen gazdasági elképzelései vannak ?"


Ezt a kérdést én sem értem, nemhogy egy liberális.


"Miből gondolják hogy a gazdasági felfogásuk előbbre visz mint az elmúlt 20 év?"


Onnan gondolják, hogy szerintük a Magyarországnál liberálisabb gazdaságok (pl. USA) sikeresebbek, mint a magyar gazdaság, és ezért szerintük érdemesebb lenne átvenni azt a modellt.

2010. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

"Az elmúlt 20 évben egy erősen liberalizált „ neoliberális gazdaságpolitikát követtünk"


50% újraelosztási rátát szociáldemokráciának, sőt, piaci szocializmusnak szokás nevezni. Ez van Magyarországon. Neoliberalizmusról 30% alatti újraelosztásnál szokás beszélni. Ennek a határán van Szlovákia.


Összehasonlításként a Kádár-rendszer idején 70% körül volt az újraelosztási arány. Magyarországon ma 50%. Ez neoliberalizmus???

2010. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy a diliházban is van net, mi?:)

Viccet félretéve persze, hogy fejlődött.

Most válság van, és egyre csökken, de mondjuk hasonlítsd már össze az 1990-as évek gazdasági állapotát mondjuk a 2002-essel.


Folyamatosan nőtt a GDP és nőtt az ipari teljesítmény.

Ezek tények!

2010. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!