Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenhol úgy gyűlölik a...

Mindenhol úgy gyűlölik a valóságshow hősöket mint hazánkban?

Figyelt kérdés
Úgy értem mindenhol úgy van hogy, a szóban forgó személyeket senki sem akarja megismerni ha megemlítik őket. Valamint komolyabb társadalmi felelősségel járó munkát nem végezhetnek. Úgy rémlik hogy, az eggyesült államokban egy ilyen reality hős komoly pozicióhoz jutott.

2014. júl. 10. 06:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Én kíváncsiságból megnéztem mindegyikből 1-1 részt az ilyenekből. Ennyi elég is volt, sőt szerintem már bőven sok is.

Ami a legszembetűnőbb egy normális ember számára:


1. Normális ember nem megy el magát égetni ilyen műsorokba. Lehet, hogy megrendezett, de akkor is szánalmas, amit művelnek.


2. Sok ember számára (nekem is), már az is visszataszító, és haragot keltő, hogy míg a normális ember alig talál munkát, hogy eltartsa a családját, addig ők luxusvillában lopják a napot, mert inkább elmentek a TV-be ilyen okádék műsorokba szerepelni, nehogy dolgozni kelljen.


3. 99%-uknak NINCS, és nem is volt normális állása. Az egyik ilyen shownál pont a bemutatkozós részt láttam, ahol ki volt írva a személyeknél, hogy mi a "foglalkozása". Csak pár gyöngyszem ezek közül: "Munkakereső", "kártya keverő", "bárpultos", "közmunkás", "kártya osztó", "kidobó ember", stb.

Ehhez képest úgy viselkedik a legtöbbjük, mintha ők lennének az atyaúristen. Ez pedig nem más, mint kőkemény primitívség, és műveletlenség. Te alkalmaznál ilyeneket valami normális állásnál?


4. Az átlag ember is lenézi őket. Sokan tényleg csak azért nézik ezeket a műsorokat, mert jókat lehet nevetni az ilyen alja alakok viselkedésén. Hogy gyűlölik-e őket, azt nem tudom. De azt igen, hogy ilyenekre senki sem irigy. Én nem égetném magam az egész ország előtt főműsor időben.


5. Rengeteg "szereplő" amilyen IQnuku a valóságshow-ban, ugyanolyan IQnuku a rendes valóságban is. Mellesleg a valóságshow mindenről szól, csak nem a valóságról.


Bocsánat, ha kissé nyersre sikeredett, de azt azért nem árt tudni, hogy akár itthon, akár külföldön, nem a normális viselkedésű és természetű emberek mennek el egy valóságshow-ba. Cikket olvastam arról, hogy valami VV-s csaj ügyvéd végzettségű volt, és ki akarták tiltani a szakmájából, a műsorban tanúsított primitív undorító viselkedése miatt. Ez mindent elárul ezekről a műsorokról szerintem.

2014. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

A 31-es válaszadó nagyon jó és tisztán érthető választ adott! (ment a zöld kéz)


Nekem az is feltűnt, hogy a valóságshow nyertesei először meggazdagodnak a nyereményből, aztán jól elköltik a pénzüket és elfelejthetik a luxust. Minek költik el ilyen hamar a pénzt? És minek vesznek luxusházat, ami sokkal többe kerül, mint egy rendes ház / lakás? Ez mutatja, hogy mennyire alacsony az IQ-juk. A szájuk nagy, de az eszük nem.


Ráadásul nevetséges ahogy viselkednek a műsorokban, emiatt senki nem szívesen ad munkát nekik. Emlékszem, hogy a Big Brotheres Angéla szeretett volna szinkronstúdióban dolgozni, de nem volt alkalmas erre. És ez nem a viselkedése miatt, hanem a károgó hangja miatt! Ez nem vicc, mert emlékszem, hogy beszélt a műsorban.

Nemcsak a munkaadók vannak így velük, hanem egyes családtagok is. Olvastam 1x-2x a VV Alexáról, hogy az anyja kitaszította őt, mert annyira szégyellte a lánya viselkedését. Magát is okolhatná, hiszen a nevelés a szülők dolga. Ő meg (állítólag) agyonkorlátozta mindenben a lányát a mély vallása miatt. De arra is emlékszem régen, hogy egy másik VV-s műsor egyik fekete hajú játékosa meztelen fotózásokon vett részt miután kikerült a műsorból. És az anyja így nyilatkozott: liberálisan nevelte a gyerekeit és úgy tűnik ez a nevelés bosszulta meg őt.


Mint normális ember, nem jelentkeznék ilyen műsorokba, még, ha PÉLDÁT akarok mutatni a nézőknek, hogy NORMÁLISAN is lehet viselkedni!



27-es válaszadó voltam

2014. júl. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

A valóságshow műfaj mint olyan arról szól ma hogy minél ellenszenvesebb karakterek kerüljenek ilyen olyan megrendezett helyzetekben. Ez nyílt titok.


Elmúlt már cirka tizenöt éve hazánkban (nyugaton vagy harminc) éve az az időszak amikor a dolog még új volt és az adott helyzetek extremitása volt terítéken. Akkor még az első néhány Big Brother-be és a VV széria első részében még átlagembereket küldtek be akivel azonosulni tud a néző. Akkor még ezek a műsorok is azt demonstrálták hogy a gyalogemberrel is megtörténhet bármi, ami kiemeli a szokványos hétköznapokból és mindenféle érdekes dolog történhet meg vele, aminek a sikeres átvészelését szép summával jutalmazzák.


Most meg azokat küldik be, amitől még az átlagember a nem túl magas intellektuális és erkölcsi nívójával is jó jó magasról szemlélheti ezek az idiótákat. Szóval a lehető legirritálóbb személyiségek akik miatt lehet mogyoróval dobálni a tévét.


A státuszát vagy annak a látszatát betegesen félő kispolgár ezzel igazolja azt magának, hogy ő jó, hogy ő szép, hogy ő okos és úgy ánblokk hasznos tagja a társadalomnak, de ezekhez a figurákhoz képest biztosan.


Azonkívül a társadalmi normák és a szabályok iránti elköteleződést is demonstratívan lehet kifejezni egy jó kis földig rombolásra való buzdítással. Hisz a normákat megsértő egyedek (mint a szereplők) ki kell taszítani a társadalomból. Persze ezt csak a megfelelési kényszer, ha az összes ilyen szemetet kizsuppolták pont azok lennének az első eufórikus kör után legjobban fölháborodva, akik a leginkább gyűlölték ezt a műsort.


És a sok ilyen delikvens csak egymást erősíti, az ilyen alakok (akik sajnos a társadalom jelentős részét alkotják) szokták teleszemetelni a webkettőt, az aktuális (vélt) nem normakövető magatartásról kifejezett véleményükkel. Akár egyének, akár pártok vagy éppenséggel országok követik el.


Ezek szokták egymást hergelni és akkor megjelenik a látszólagos érdektelenség propagálása, ami csak arra szolgál hogy a mezei gyűlölködőktől is elkülönüljön az ember, mert magában érzi hogy ez azért mégse kóser, az erős normakövetési vágy miatt.

Ilyenkor jön az hogy nem is nézek tévét, de ezeket főleg nem, hisz nem is méltók arra hogy egy pillantásra méltassam őket, annyival felettük állnak. Előáll ez a paradox helyzet, hogy egy párszáz fős falka úgy szidja az internet egy sötét zugában a valóságshowkat egymást túllicitálva, hogy egyikük se tudja elvileg mi van benne.


Nehéz elkülöníteni azt akik csak normakövetésből szidalmaz, mert ezeket a műsorokat társadalmi elvárás utálni és tényleg nem tudja hogy mi is megy ezekben. Vagy akik saját szégyenérzetüket és maguk által deviánsnak titulált viselkedést nevezetesen a valóságshow bámulást próbálja túlkompenzálni az azon csapott műhisztivel.


A jelenségről mint olyan, bővebben:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Nos, azt tisztázni kell, hogy azok mennek el (itthon és külföldön) ilyen alja műsorokba főműsor időbe lealázni magukat, akiknek minimális önkritikájuk, és baromi nagy egójuk van, ráadásul feltűnési viszketegségben szenvednek. Ez a 3 tulajdonság már alapba olyan személyiséget feltételez, akivel az ember nem szívesen van 1 légtérbe. Na most ilyen emberekből összeeresztenek kb 10-20-at. A végeredmény egy Való Világ/Édes Élet/Éjjel-Nappal Budapest címen futó pöcegödör.

Az emberek többsége is csak nevetés miatt kapcsol ezekre a szennyműsorokra, mert tényleg nevetséges, és nagyon szánalmas az, hogy mit művelnek ezek a barlanglakók mindenki szeme láttára. És a vicc az, hogy ezek a primitív, buta, műveletlen, és felettébb felszínes emberek osztják az életviteli tanácsokat, meg az "élet nagy igazságait", meg a "tapasztalatokat", mintha nekik annyi lenne.

Ez az a tulajdonság, ami miatt ha nem is utálják őket, de mindenki lenézi őket. Ez az, amikor a HÜLYE OKOSKODIK. Tökéletes példája ennek ez a kitudja honnan szalajtott Alekosz. Láttam vele pár interjút, de bőven elég is volt belőle. Tipikus műveletlen balek lúzer, aki azt hiszi, hogy baromi okos attól, mert néha használ olyan szakszavakat és csavaros mondatokat, amiket még szerintem ő maga sem ért.

Az ilyen műsorokban szereplő egyének 99%-áról lerí a butaság, a műveletlenség, de a főműsor időben az egész ország előtt való fingás, böfögés, káromkodás, üvöltözés, észosztás nagyon megy.


Tömören ez az, ami miatt épeszű ember ezeknek nem adna normális és/vagy komoly munkát. Ha én pl cégvezető lennék, röhögve küldeném el az ilyen "valóságshow" szereplőket, mert egyszerűen visszataszító az, amit művelnek. A munkahelyek 95%-ánál a presztízs is fontos, hogy ha nem is 5 csillagos, de normális dolgozójuk legyen, normális háttérrel. Te alkalmaznál olyat, aki már az egész ország előtt az undorítóan primitív viselkedésével porig alázta magát?

Ugye, hogy nem. Én sem. És senki sem.


Megismerésről pedig annyit, hogy épp elég annyit tudni róluk, amennyit műveltek a műsorban. Többre én sem lennék kíváncsi, nekem ez bőven elég ahhoz, hogy elkerüljem őket.

2014. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Úgy el tudtok térni a témától. Először is menjetek el egy ilyen válogatásra, aztán nyilatkozzatok. Talán sokat elárul a dologról, hogy például a való világ válogatásokon jó formán az a stáb válogat, akik a kész átverés show-t is csinálták+ még mások is. A másik, meg, hogy ezek az emberek arra utaznak, hogy minél nagyobb hülyéket mutassanak be a csatornáikon. Azon ívül, hogy az egész az üzletről szól a tv-sek, az újságírok sose az empátiájukról voltak híresek. Nem az emberséget kell bennük keresni, hanem a nyereséghajhászó szenzációéhséget. Mindamellett, hogy az rtl-nél leginkább melegek irányítanak, dolgoznak. A meleg világnál pedig nem hinném, illetve feltételezem, hogy nincsen kegyetlenebb, leckéztetőbb és alázósabb (mindezt persze teszik úgy, hogy általában átlagon felüli az intelligenciájuk) A tv2 meg a Big Brother-s megőrült Évikével büszkélkedhet. Meg persze a Waffankullóóós majomkodással! Szomorú.
2014. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!