Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kkv-k mennyivel etikusabbak...

A kkv-k mennyivel etikusabbak a multiknál, ha ők is foglalkoztatnak feketén, túlóradíj nincs, stb. Ezt a réteget érné meg felfuttatni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok túlságosan tájékozott a témában de ha a kkv-k futnának fel akkor nem egy szűk külföldi multitulajdonosi kör kapná azt a rengeteg pénzt amit itt bezsebel hanem a magyar emberek és ez magában elegendő ok arra h a kkv-k fussanak fel.
2010. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Köztudott, hogy a kkv-k sokkal durvábban sérteni szokták az adózási szabályokat és a munka törvénykönyvét, mint a nagy cégek. A legdurvábbak ebből a szempontból a kis családi vállalkozások, ahol gyakori, hogy a külsős rabszolgákat szabálytalanul és változó munkaidőben dolgoztatják, se a munkaidő, se a munkakör, se a fizetés nem biztos, hanem egyfolytában változik.
2010. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
17:36: Nahát, akkor úgy látszik, nem csak én gondolom így. Pedig mostanában annyira hangzatos dolog a kkv-k támogatását szajkózni, de többségük a multinál nem különb. Az pedig, hogy ki sunnyogja el az adóforintjainkat, olyannyira mind1.
2010. jan. 7. 17:39
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

"Pedig mostanában annyira hangzatos dolog a kkv-k támogatását szajkózni, de többségük a multinál nem különb."


A multik is gyakran sértik a törvényt, de ritkábban, mint a kkv-k, mert ahhoz, hogy állami támogatásokat nyerjenek el, sok ellenőrzésen kell átesniük.


Ahhoz meg hozzá kell szokni, hogy a parasztok kedvéért el kell darálni azt a mantrát, hogy "akákávéketkelltámogatni", mert ez a divat, aki nem ezt mondja, azt lehörgik. Szóval azt kell mondani, amit a parasztok hallani akarnak, de persze nem kell azt csinálni. Ez a politika dolga. Egyébként ez régen is így volt, az elmúlt 15-20 évben az ÖSSZES politikai párt programja tele volt azzal, hogy a kkv-ket így-úgy-amúgy agyontámogatjuk, mert ők a nemzet gerince, meg agya, meg vére, meg vastartaléka, meg mittudoménmije.

2010. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
OMG 17:49 te mekkora egy féreg vagy
2010. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Akik ezt szajkózzák valamiért azt hiszik, hogyha Demján Sándor vesz egy új Jachtot az Adrián, az sokkal jobb Magyarországnak, mintha Bill Gates venne egy új Jachtot a Karib-tengeren. És lássuk be annyiban igazuk van, hogy az Adria közelebb van.
2010. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

"OMG 17:49 te mekkora egy féreg vagy"


Köszönöm a korrekt, tudományos ellenérvelést, sokat tanultam belőle :))))

2010. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Annyira nem értitek hogy mi a baj eredendően!


A magyar mikrók és kkv k, az elmúlt 10 évben azért nem fejlődtek, mert a folyamatosan növekvő verseny hátrányukat az adó és járulék befizetés elkerülésével biztosították.

Az az, 3-4 ember akiket még feketén lehet kezelni, nuku projekt, vagy Eu s pénz, de még isso vagy egyéb rendszer sem, mert akkor az adóelkerülés és vele a versenyképesség oda!

Mindezt nagymértékben a multiknak lehet megköszönni, hiszen a magas adók már legalább vagy 6-7 éve az ő támogatásukra megy, és már a kölcsönök is arra mennek.

Ne hogy elkezdje valaki hogy mert Megymag vagy Gyurex kiosztott!

Gondolkozz már, hogy élnél 52000 minimálból ma, azok a pénzek nem ajándékok voltak hanem a kötelező minimum! Valami állat kitalálta a GDP t, csak azt nem közlik hogy a GDP nk nek a 45% be sem folyik és nem alakul át a költségvetéssé csak az 55% a!

Az az, sok a multi támogatás, kevés a magas adók mellett is a befizetés, és még is zsugorodik a gazdaság. Nem azért adják be a kkv.k a kulcsot hogy ne keljen adót fizetni, hanem mert megrogyott a gazdaság a torz duális gazdaság eltolódása miatt!


De nézzétek meg magatok, hogy mi is a baj!


[link]


Ne nekem vagy másnak hanem magadnak higgy, ha van egy félórád és tudsz gondolkodni akkor megérted. A mostani elit soha nem fogja a szádba rágni hogy megszívattak, csak hogy a multik lobbi pénzét lefölözhessék!

2010. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

20:22


A XXI. században élünk. Nem a virágláda-készítés, a fröccsöntés és a lángossütés a húzóágazat, hanem a mikroelektronikai ipar, az automatizálás-technika, a járműgyártás, a gépipar stb. Ezeknek nagyok a jellegzetes üzemméreteik és még nagyobb a tőkeigényük.


Vagyis Magyarország versenyképességét már soha sem fogják 3-4 fős cégek javítani. Az egy másik évszázad volt. Magyarország nem akkor fogja megközelíteni a nyugat-európai szintet, ha megint tele lesz fröccsöntő kisiparosokkal, akik a garázsban szappantartókat és fogkeféket fusiznak, mert ezeket nagyüzemek gyártják Kínában. Magyarország akkor kezdene felzárkózni, ha ugyanolyan sok autógyár, szerszámgépgyár és híradástechnikai gyár, komputergyár stb. lenne itt is, mint nyugaton. Néhány kis cégre is szükség van, de nem ám kisiparosokra és kistermelőkre, hanem kis létszámíú, de nagy értéket termelő szoftvercégekre és k+f cégekre. Ez a reális elképzelés a jövőről. Az, hogy a "multik helyett" Kert-Magyarországot csinálunk, meg lángossütők és gyertyaöntők országát, az egy olyan elképzelés, ami gondolkodó emberek számára utoljára 1930 körül lehetett vonzó, de akkor sem volt túl előremutató, 2010-ben pedig úgyszólván hihetetlen, hogy még mindig felmerül.

2010. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Valami állat kitalálta a GDP t, csak azt nem közlik hogy a GDP nk nek a 45% be sem folyik és nem alakul át a költségvetéssé csak az 55% a! " Ne haragudj, de úgy látszik, hogy te még a legalapvetőbb közgazdaságtani fogalmakkal sem vagy tisztában. Én csak ilyen bevezető közgázt tanultam, mégis tudom hogy a GDP meghatározása(nagyjából, mert azért én sem ma tanultam, de nincs kedvem kiguglizni):Az egy ország területén egy egységnyi idő alatt előállított értékek összege, beleértve a szolgáltatások értékét is. Ha megfigyelted, ebben sehol sincs benne a költségvetés, ugyanis a GDP-nek semmi köze a költségvetéshez! Na minden jót, és legközelebb gondolkozz, mielőtt hülyeségeket írsz!
2010. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!