Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A kormányt miért nem érdekli,...

A kormányt miért nem érdekli, hogy a mai napig bejelentés nélkül foglalkoztatnak embereket a vállalkozók?

Figyelt kérdés
Nálunk jelenleg fűtéskorszerűsítés folyik (10 emeletes panel), és egyetlen!!! dolgozó sincs bejelentve. Az én lakásomban megfordult vagy 8 munkás, nagyon becsületesen dolgoztak, mert el kell tartani a családot, de zsebből kapják a fizetésüket a mai napig. Nem fizetnek tb-ét, adót, de biztosításuk sincs. Erre a bevételre miért nem tart igényt a kormány? Nálam ez a feketemunka felér egy súlyos adócsalással. A bérből élőktől már minden lehetséges címszó alatt vonnak, de a feketemunka virágzik.
2011. máj. 12. 12:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ez adócsalás. Nem hinném, hogy ez a mindenkori kormányt nem érdekli. De vajon honnan tudná? Feljelentetted már a vállalkozót? Sajnos az APEH(NAV) kb annyit lát, hogy papíron rendben van a vállalkozó. Egyébként te meg ha nem jelented, de tudomásod van ilyenről, akkor bűnrészes vagy. Ha meg jelented, megbüntetik/lecsukják a vállalkozót, kirúgja az embereit, akkor meg lelkiismeretfurdalásod lesz, hogy miattad rúgják ki. Nehéz az élet.
2011. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem csak nálad adócsalás.

Nyugodtan hívd ki a munkaügyi felügyeletet, csak figyelj az időzítésre, hogy ha elkaszálják a céget, akkor legyen valaki más, aki be tudja fejezni a melót őszig.

2011. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
2%

Járnak az ellenőrök minden nap ellenőrzésre, tavaly több mint 5000 ellenőrzést csináltak építkezéseken. Ez sajnos még mindg nem elég.

Hívd fel a felügyeletet és jelentsd.

2011. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
9%
Az az érdekes, hogy mindenki tudja, hogy az építő- és a vendéglátóiparban virágzik a fekete-, de min. szürkegazdaság, mégsem tesz ellene a mindenkori kormány semmit.
2011. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%
Aha, jó ötlet, jelentsd csak... és akkor a munkások elveszítik a munkájukat, azért, mert te hős jogvédő lovagot játszol. Gratula...
2011. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
27%
Tudod kedves utolsó, ha nem mindenki így állna hozzá, hogy jaj szegény, hát ő nem tehet róla, hadd keressen egy kis pénzt szalonnára meg kenyérre, akkor talán a feketegazdaság is kisebb lenne. Nyilván nem várható el, hogy magukat feljelentsék, de ha vki tud ilyesmiről, akkor szerintem tőle már elvárható lenne. Neked, meg a többieknek azért kell több adót fizetniük, mert ők nem fizetnek, és képzeld, nyugdíjat is fognak kapni, mert az állam nem fogja hagyni őket éhenhalni. Ez a nyugdíj lehet, hogy kis sz_r lesz, viszont alig lesz kevesebb annál, mint amit az kap majd, aki ledolgozott 40 évet, és be volt rendesen jelentve, csak épp rosszul keresett.
2011. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ha vállalkozó lennél akkor nem tennél fel ennyire ostoba kérdést. Te is megéreznéd a magyar adót. És Nem azért fizetünk sok adót mert egyesek nem fizetnek. Hanem mert ez a gyökér Zs. állam teszi ezt. És a nagy vállalkozók meg azért tudnak simán adózni mert megkapnak mindenféle uniós támogatást. És egy sima átlagos Magyar vállalkozó nem jut ilyenekhez, hogy miért???? egyszerű MERT MAGYAR. Szóval ezért kényszerülnek rá a fekete munkára.
2011. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Neked nem mindegy,hogy be vannak-e jelentve vagy nem?Minek akarjátok tömni az állam zsebét az adóval?Láttok ti abból valamit?Na ugye,hogy nem.Én is feketén dolgozom,és maradok igy is amig csak lehet.Lónak a fa@át fogok adót fizetni,hogy kiosszák segélyekbe,meg a politikusok nyaralni menjenek belőle.Jó,az én adóm erre nem lenne elég,de akkor is.Dolgozok napi 15-16 órát,hogy a belem lóg ki,ne kelljen már az államnak leadnom a felét,mert le kellene ha olyan becsületes lennék.

Kérdező.Teneked nem mindegy?Ha bejelentett melósok csinálnának a dolgokat,háromszoros árat kellene neked is kiperkálni.Menj jelentsd...

2011. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
12.15-ös hogy te mekkora egy zsivány lehetsz. Szerintem te az utcákat is egy diktafonnal és fényképezővel járod, hogy hátha ráakadsz valakire aki szabálytalankodik. Mert amit írtál abból az jön le, hogy ebbe már profi vagy.
2011. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ugyan nem 12:15 vagyok, de azért is tart itt az ország,mert sokan az ilyet bocsánatos bűnnek, netán csibészségnek gondolják.

Én fizetek adót ezek helyett az emberek helyett is.

Jó lenne, ha végre mindenki felismerné, hogy az ilyen az Ő zsebébeől veszi ki a pénzt.

2011. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!