Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves nemzeti érzelműek,...

Kedves nemzeti érzelműek, titeket kérdezlek, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1: Miért van az, hogy ha valamilyen kifejezést fontosnak tartotok, azt nagy kezdőbetűvel írjátok, még akkor is, ha kicsivel kell? Enyhén mókásnak tartom, hogy pl. a "magyar" szót lassan tízből hatszor nagy kezdőbetűvel látom leírva. Akkora hazafiak vagytok, hogy a saját nyelvetek szabályait sem ismeritek?

2: Wass Albert. Legyetek kedvesek, soroljátok fel, mi az, ami miatt nagy írónak tartjátok. Figyelem! Az írói kvalitásai érdekelnek, nem az olyan lózungok, hogy " jó magyar ember volt". Bajom nincs vele, csak szerintem egy gyenge közepes író, akinek az egyetlen tudománya, hogy hazafias buzgalommal írt, ami édeskevés. Komolyan érdekelne, mit szerettek rajta.


2010. jan. 8. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pontosan rám gondoltál-e, de válaszolok.

Én kisbetűvel írom a "magyar" szót, de valószínűleg azért írják naggyal sokan, mert tiszteletüket akarják kifejezni.(A levelekben megszokott Ön, Téged, Neked kifejezésekhez tudnám hasonlítani.) Vagy nem tud írni. De nagyon remélem, hogy az előbbi indok a gyakoribb


Wass Albertet azért tartja sok mindenki nagy írónak, mert szívhez szóló dolgokat ír Erdélyről, Felvidékről. Bemutatja, hogy ott mi történt a háború ideje alatt. Ezekről az időkről túl sokat nem tudunk. Tévékben nem téma, hírportálok közül csak 1-1 foglalkozik vele. Valamint egy ma élő nemzeti érzelmű ember a gondolatai többségével azonosulni tud.


Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

1. Kicsi m-mel írom a magyart, csak mert úgy helyes.

2. Nem olvastam soha, ahogy általában irodalmat nem nagyon.

2010. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom a kapcsolatot, nemzeti érzelem és a helyesírás között!

Itt az oldalon is találkoztam jobb és bal esetén is fertelmes helyesírással.

Persze a magyar szó esetén elképzelhető hogy, Magyarországból kiindulva akarnak nyomatékot adni!

2010. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Helyesírási problémák ideológiai, politikai beállítottságtól függetlenül mindenhol jelen vannak. Nem lehet azt kijelenteni, hogy csak a nemzeti érzelműeknél, de mókás a meglátásod :). Talán az oktatásban lehet a hiba.


2. Én az Adjátok vissza a hegyeimet elolvasása után kezdtem el meglátni és értékelni olyan dolgokat amiről tudomásom sem volt addig. Számomra ezért meghatározó író Wass Albert. Irodalomtörténeti szempontból nem tudok hozzászólni, hiszen nekem az nem kenyerem.

2010. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Első voltam. Szerintem meg van kapcsolat helyesírás és nemzeti érzelem között. Nemzeti kincseinket -pl.:helyesírásunk- védeni kell. Ez az egyik alapja a nemzeti érzelemnek. Aki mondjuk j/ly-t keveri elég gyakran, az nekem nem túl hiteles. De nincs azért túl sok ilyen. Mennyien lehetnek a gyakorikerdesek.hu-n? Százan?(Vagy még annyian sem.) Csak a kérdezőnek sikerült ráhúzni ezt minden nemzeti érzelműnek a nagy részére.(tízből hatszor)
2010. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szeretem a wass albertet mert egyrészt nagyon lehúzta a nyilasokat az írásaiban, másrészt meg azért mert divat őt most szeretni, meg divat lett belőle....szánalmas....pop-biznisz lesz az egész hungarizmusból...pf
2010. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

megszólítva érzem magam, mert nemzeti érzelmű vagyok. de én sem találom olyan kiemelkedő írónak Albert bácsit. itt a netes fórumokon sok jó ismerősre tettem szert, sokan ajánlgatták,...elkezdtem olvasni a Funtinelli boszorka c. könyvét,...hááát mitne mondjak, tőlem nagyon távol áll ez a "fenyvesek, puliszka, zsendice,hajnali harmat,bégető nyáj" romantika,...aztán elolvastam tőle a Kard és kasza c. könyvet,...az amíg a történelmi léptékről ír, elég jó, de kb a fele könyvtől, mikor elér az I. világháborúig, és az utánna következőkig, akkor már sablonos,...olyan amit ezerszer, ezer helyen olvastam....az övénél jobb stílusban.

viszont nagyon jó írás tőle a Sólyom hangja, c. könyve, ami egy floridai mocsárban lakó misztikus lényről és egy elásott kincsről szól. azt el kell ismernem, hogy ezek a többszáz éves átívelések nagyon jól mennek neki,....de az írói képességei túl vannak misztifikálva szerintem a jobboldal miatt.nem szabadna, hogy egy szerző írói nagyságát csak a tartalom ill. az általa közvetített eszmék alapján értékeljük.

ugyanezen az alapon pocséknak tartom a Kertész féle Sorstalanságot is. egyszerűen egy értelmezhetetlen, anakronizmusokkal teli írás, ráadásul pocsék a stílusa, és időnként magyartalan a szöveg. ha már mindenáron zsidót akartak Nobel díjasnak, akkor ezerszer jobban megérdemelte volna pl. Örkény István a Tóthék, vagy a Macskajáték c. munkájáért.

2010. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sajnos ez is egy olyan kérdés a sok közül, amire valamiért az érintettek nem fognak válaszolni. a magyart szerintem azért naggyal "mer' há a magyarok azok nagyok, nagy nép vagyunk, büszke vagyok"

Wass Albert, meg szerintem azért nem gyenge én nagyon élveztem, kellemes langyos és romantikus. tényleg, ez a legjobb szó rá, szerintem ha egyszer az utókornak megmutatják valamely politikai utalások, illetve nem modern korban játszódó irását, s meg kell határozni mikor alkotott, tuti a romantikába rakják.. na jó,de tényleg nem olyan nagy cucc. csak örülnek, hogy valaki ilyen minőségben volt hazafi az elmúlt időszakban. valóban ritka.

2010. jan. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"sajnos ez is egy olyan kérdés a sok közül, amire valamiért az érintettek nem fognak válaszolni"


nem tudom te miről beszélsz, amikor több válasz is érkezett nemzeti érzleműektől, például az enyém, 11:53-as, de ha figyelmesen olvasol több is van

2010. jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem Wass Albert a kedvenc iróm. Te olvastál már egyetlen Wass Albert regényt is, hogy ennyire kritizálod? Már a rádióban is szidták Wass Albertet. Bemutatja az egyszerű hegyi ember életét és hogy mindig elnyomta őket valaki.

Gondolom neked már teletöltötte a média a fejedet hülyeséggel, ezért itéled el a nmzeti érzelemt és Wass Albertet. Szerintem olvass el egy Wass Albert regényt és ne a Neo FM-et hallgasd és rájössz, hogy Wass nem volt háborús bőnös, csak egy ember aki a komunizmus alatt rengeteget szenvedett.

2010. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!