Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az országgal?

Bence567 kérdése:

Mi lesz az országgal?

Figyelt kérdés

Sajnos a családommal nemrég költöztünk Németországba.Szerencsére sikerült jó lehetőségeket megszereznünk,de mégis fájt a szívem az országért,de a szükség nagy úr. Nemrég belegondoltam ,hogy állnak a mai társadalmi viszonyok ,feltettem magamnak a kérdést mi lesz ezzel az országgal 20-30 év múlva , mert a társadalmi problémák már most is súlyosak? Értem ez alatt a növekvő elvándorlást és az ebből fakadó magyar fogyást ,mert akik itthon maradnak sokuk a nehéz helyzet miatt is alig vállal gyereket , a cigányság és a nyugdíjasok rohamos gyarapodását.Szóval a kiltások ennyire borzalmasak , vagy csak én látom szörnyűnek?

21F


2014. júl. 16. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak te. Itt csak annak van jövője, aki gazdag és Fideszes. Bár őket is még érhetik meglepetések.
2014. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sün!! ***** válasza:
96%

Majd ha már kicsit több ideje vagy ott Németországban, akkor meg fogod látni az ottani társadalmi problémákat. A török kérdés, amikor lesz olyan üzlet, ahol nem érted meg az elvileg Gastarbeiterdeutsch-ot beszélő eladót. A multikulturális társadalom összes bajával találkozni fogsz. Persze, Németország gazdasági nagyhatalom. Ezért a többség jobban tud kint érvényesülni, ha keményen dolgozik. Azonban az sem maga a paradicsom. Mikor kint voltam, az utcánkban kb 25-30 család élt, legalább 10 országból jöttek, nem volt közös kultúra, nem volt közös kiindulópontunk. A 25-30 családból kb 2 volt rajtunk kívül, ahol a szülők még nem váltak el. Ebben már átvették az ottani szokásokat.


Szerintem Magyarországon bár a társadalmunk beteg, lejjebb csak bizonyos rétegek kerülnek majd. Viszont újra erősödnek a nemzetiségek, a németek, szlovákok, lengyelek, a kisszámú görögök. Egyszer már fellendítették az országot, ki tudja, talán megint ez vár az országra.

2014. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
A tanult, művelt embereknek, a jó szakembereknek van jövőjük. Akik kimennek, azok a szalag melletti munkás, és tesó árufeltöltő kategóriájú emberek.
2014. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt nem is állítottam ,hogy fenékig tejfel az élet , ott , is ahogy máshol is vannak gondok. De ott kint nem találkozunk vagy csak nagyon ritkán fásult, feszült , ideges , kétségbeesett emberekkel ,akik nap mint nap panaszkodnak, vagy élnek napról-napra.

A 2, hozzászóló mondta a multikulti bajokat. Hát voltam szemtanúja Berlinben ahogy két szőke tini srác a nyílt utcán smárolt(Hitler forog a sírjában xd , vagyis a folyóba ahova a szovjetek a hamvait szórták 74-ben) ,szóval nem nehéz a multikultit nem észrevenni.

De a bevándorlás már egyre jobban a mi országunkatis érinti.

2014. júl. 16. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugi haver,

Aki a légkondis fidesz irodában eszi a szarvashúsos szendvicset majd hó végén megkapja a 400E feletti fizut majd itt meggyőz a dolgok ellentétéről.

2014. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ott , is ahogy máshol is vannak gondok. De ott kint nem találkozunk vagy csak nagyon ritkán fásult, feszült , ideges , kétségbeesett emberekkel ,akik nap mint nap panaszkodnak, vagy élnek napról-napra."


Ha ott is annyira leromlana az életszínvonal mint nálunk csak olyanokkal találkoznál németben is.

Nem egyértelmű?

2014. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!