Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi várható Tóbiás Józseftől?

Mi várható Tóbiás Józseftől?

Figyelt kérdés
Ő lesz az MSZP elnöke, a hétvégi kongresszuson választják majd meg egyedüli jelöltként. Én figyelem a közéletet, de évek óta nem hallottam tőle vagy róla semmit. Egy Mesterházyhoz hasonló, politikailag jellegtelen, karrierista figurának tűnik. Mégis hogy jött ő a képbe és mit várnak tőle?

2014. júl. 16. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
az MSZP gyakorlatilag már nem is létezik
2014. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az 1994-es országgyűlési választásokon a Fidesz kb annyit szerzett,mint az idei EP választáson egyéniben,összefogás nélkül induló MSZP. És a Fidesznek most mégis a második olyan kormánya van jelen a parlamentben,ahol 2/3-os többségük van.Nem vagyok MSZP-s,de még nem kell temetni őket..
2014. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sün!! ***** válasza:
A különbség csak az utolsó, hogy a fideszre egyre többen kezdtek el szavazni és van bázisuk a fiatalok körében is. Míg az mszp egyre kevesebb szavazatot kap, vannak más alternatívák és (pl. Gyurcsány), és a fiatalok között 5% alatti a támogatottságuk. Tehát körtét körtével :) Tóbiás egy ambiciózus figura, a szeme sem állj jól, de érthető, nem mesterkélt, nem vagyok mszp-s, de nem mondanám, hogy rosszul csinálja. Mesterházyval ellentétben szerintem ő tudja, hogy nem egy Orbánhoz vagy Gyurcsányhoz mérhető karizmával bír.
2014. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra. Az mszp-nek igazából vége, tökmindegy ki lesz az elnöke, ráadásul marakodnak a "vadhatásaikkal" is. (Jó példa a közelmúltban a dk-s bunyó.)
2014. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy olyan érzésem, hogy az MSZP a végét járja, és ezt Tóbiás személye is jelzi. A 2. nem győzött meg, mert egy kis pártból lehet nagy párt, ha utána felszálló ágba kerül. De olyan még nem volt, hogy egy korábbi nagy párt kicsivé zsugorodik, majd hirtelen újra nagy lesz. Nézd meg az SZDSZ vagy az MDF sorsát!
2014. júl. 17. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!