Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érné meg jobban a...

Miért érné meg jobban a szakmunka mint a diploma? A felmérések egyáltalán nem ezt tükrözik. Nem inkább az ellenszenv és az 1-2 ismerős által tapasztalt nem talál munkát eset miatt van az emberekben ez a hamis kép?

Figyelt kérdés

A felmérésekből mindig kitűnik, hogy a diploma jobban megéri mint a szakmunka. Jobb fizetésre számíthatnak átlagban az emberek. A szellemi foglalkoztatottság 2X akkora bért keresnek átlagban mint azok akik fizikai munkát végeznek. elhelyezkedésben is jobb az arány. Jóval magasabb a szakmunkások között a munkanélküliség mint a diplomások körében. AZ utóbbiak esetében az országos átlag alatt vannak.

[link]


És érdekes statisztika:

[link]


A fizetést tekintve is jelentősek a különbségek.


[link]


Itt meg lehet tekinteni részletesen szakra lebontva:


[link]


És az se igaz, hogy a többség nem a szakterületén helyezkedik el. Van néhány szak amire nem igaz, de a többség igen.


2014. júl. 17. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én erre mindig azt mondom, van szakmám és hiányszakma is, és jó hogy ha valami nagy baj van könnyen találok munkát vele, de minimálbérnél többet vele ha beledöglenék se keresnék. Persze hogy tovább kellett tanulnom.
2014. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
A szakmunkás bizi akkor érne valamit, ha mire kijössz a suliból értenél profi szinten a választott szakmához. Úgy hogy papírod van, de fogalmad sincs, úgy nem ér aemmit.
2014. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Első, milyen szakmád van?
2014. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Varrónő a szakmán.
2014. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

" Mert a diplomások buta, faragatlan emberek."


Ahha na ez pont igaz. Hát persze.

2014. júl. 17. 14:54
 6/17 anonim ***** válasza:
És úgy gondolod hogy varrónőként el tudnál helyezkedni? Nincs is már ruhaipar itthon. Mind külföldi ruha.
2014. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Persze elég sok álláshirdetés is van, ahol varrónőt keresnek. 2 éve elvesztettem a munkahelyem, elégé összejöttek akkor a dolgok és harmadik nap már dolgoztam varrónőként, de pont minimálbéres fizetés miatt már váltottam. Azok a cégek nem a hazai piacra varrnak bár szerintem ez elég sok cégre igaz.
2014. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországra ez nem igaz, tehát itthon tényleg jobb diplomás végzettségűnek lenni, mint szakmunkásnak. Nyugaton viszont már más a helyzet. Ott bárki találhat jól kereső munkát szakmunkásként és jobban meg is becsülik, mint itthon. Nagyon kevés a szakmunkás és sok az értelmiségi.


Bár őszintén szólva itthon nem éri meg egyáltalán dolgozni... Sem diplomásként, sem szakmunkásként.

2014. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%

" Mert a diplomások buta, faragatlan emberek."


Ez mondjuk így ebben a formában igaz.

2014. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Közalkalmazott/orszgáosan/1-3 év tapasztalattal átlag netto 154 ezer kereset....ja...csak abba gondolj bele,hogy hány takaírtónő meg konyhás néni/gondok/portás van egy általános iskolában...nekik BRUTTÓ 1180 ezer vagyis 77ezer a nettójuk, ha van érettségi, ha nincs akkor 65 körül kaphatnak. A 30 éve mentőző ápolónak 125-130 között mozog a nettója....ezt úgy értsd,hogy már legalább 5 éve folyamatosan ennyi, nem változott...de azért a tanároknak emeljék csak, mindig is egy hangos ripacs bagázs volt. A mentődolgozóknak meg nincs sztrájk joguk sem.


Én már pusztán attól kiborulok,mikor hangoztatják,hogy a magyar netto átlag kereset 150 ezer... Ja...5 darab milliós fizetés 25 darab 80 ezres fizetést, és 25 darab 100 ezres fizetést tudod hogy feldob?

Az ÁTLAGUK 172727 Forint lesz! Tehát a 80 ezreseknek több,mint a duplája!


Ha 50 darab 80 ezressel és 50 darab 100ezressel számoljuk az 5 darab milliós fizetést is 133.333forint az átlag...


Mediánnal nagyon csúnyán és nagyon hamar kiborulna a bili...

2014. júl. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!