Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érné meg jobban a...

Miért érné meg jobban a szakmunka mint a diploma? A felmérések egyáltalán nem ezt tükrözik. Nem inkább az ellenszenv és az 1-2 ismerős által tapasztalt nem talál munkát eset miatt van az emberekben ez a hamis kép?

Figyelt kérdés

A felmérésekből mindig kitűnik, hogy a diploma jobban megéri mint a szakmunka. Jobb fizetésre számíthatnak átlagban az emberek. A szellemi foglalkoztatottság 2X akkora bért keresnek átlagban mint azok akik fizikai munkát végeznek. elhelyezkedésben is jobb az arány. Jóval magasabb a szakmunkások között a munkanélküliség mint a diplomások körében. AZ utóbbiak esetében az országos átlag alatt vannak.

[link]


És érdekes statisztika:

[link]


A fizetést tekintve is jelentősek a különbségek.


[link]


Itt meg lehet tekinteni részletesen szakra lebontva:


[link]


És az se igaz, hogy a többség nem a szakterületén helyezkedik el. Van néhány szak amire nem igaz, de a többség igen.


2014. júl. 17. 13:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
*118ezer
2014. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

ma 15:57


Csak az a baj, hogy az átlagot nem így számolják. Ilyen dolgokban az átlagot nem úgy mint általánosban hogy két szám átlaga. EZ már azért egyetemi anyag.

2014. júl. 17. 16:11
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

# 12:

De. Az átlag bért így számolják, ahogy ő leírta. Súlyozott átlagnál már más lenne az eredmény, ezért azt nem is közlik.


Körülbelül hasonló ez, mint a munkanélküliek alacsony száma. Abba sem számolják bele azt, hogy hányan vannak a közmunka programban...

2014. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

ma 16:22

Nem. Egyszer volt valahol hogy nem így. Hanem például van 1000 ember, abból pl 5 keres 5 milliót fejenként akkor őket kiveszik. Ugyanez igaz a nagyon alacsony fizetésű kevés emberre. TEhát a kiugróan magas kevés embert érintő fizetéseket nem veszik alapul mert az nem tartozik bele az átlagba. Mikor azt mondja valaki, hogy hát igen a bankárok és társai fizetése felviszi, ez nem igaz mert az övékét nem veszik alapul.

2014. júl. 17. 16:29
 15/17 anonim ***** válasza:

# 14:

Ennél jobb forrást nem találtam:

[link]

(Nem tudom, hogy mennyire pártfüggetlen az oldal, mert nem ismerem; csak egy gyors gugli volt.)

2014. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

HA megnézed a KSH oldalát ott matematikusok, statisztikusok dolgoznak. Ha ilyen egyszerű lenne kiszámolni akkor nem lenen elég egy 8 osztály, aki tudom összeadni és osztani.

Eloszlásokat számolnak és társai. Persze azok akik nem értenek hozzá mind azt hiszik milyen egyszerű is ez.


Érdemes ezt olvasni

[link]

2014. júl. 17. 16:39
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor, ha már KSH:

[link]

Itt látszik, hogy milyen gazdasági ágban, mennyi volt az átlagbér. Ebből lehet következtetni a teljes gazdaságon belüli létszámra is.


Ez egy táblázatos összegzés:

[link]


Nem ejtettem egy szót sem arról, hogy mennyire egyszerű ez a dolog. Én, és a másik válaszoló csak arra próbáltunk rávilágítani, hogy ezzel az adattal, csak példálózni lehet. Nem tükrözi a valóságot, vagyis mégis... de akkor sem súlyozott átlag.


Légyszíves olvasd el az általam korábban linkelt cikk medián részét.

2014. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!