Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy látjátok? Magyarország...

Ti hogy látjátok? Magyarországon jó anyagi helyzetben vannak az emberek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 14:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
83%

ma 15:03


Mert nem mindenki így él. Ez egy kis része a magyar társadalomnak. Van aki azt hiszi lát egy plázában kb 500 embert, meg egy buliba ami teli van (és tegyük hozzá, hogy nagy többségében akik ott vannak azok heti törzsvendégek) akkor a teljes 10 milliós magyar valóságot látja. Kicsit jobban utána kellene járnod a dolgoknak és nem azt a hamis képet hinned, hogy itthon mindenki csuda jól él. Pl Pesten ez másként néz ki mint máshol. Ott jóval alacsonyabb a rosszul élők aránya. PL sok pesti azt hiszi, hogy milyen jól is élnek a magyarok, csak mert ott többen többet engedhetnek meg maguknak. Más eset pl a fideszesek akik csak szimplán hülyék és mert ők vannak kormányon így már nem is érdekli őket a valóság, csak hogy milyen jó Viktor.


A magyar társadalom kis része az aki bulikba plazákba jár. Kimennél egy piacra vagy egy vásárba (akár olyan helyen ahol van pláza) jelentősen többen vannak mint egy plazában vagy egy ruhaboltban. Pl egy plázába bemész veszel egy cipőt, egy nadrágot és egy inget a magyar átlagfizetés hetede el is ment.(nem olcsó, neves minőségbe) A másik hogy magam is el szoktam néha menni plázába, többségében nézelődni. És ott is azolcsó 2 ezer forintos helyeken vannak.

2014. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:

ma 15:06


Te nem látod a magyar valóságot. Sajnos így nincs is erről értelme beszélni.

2014. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
41%
De látom a magyar valóságot. És szerintem a magyar valóság az, hogy csak a rinya megy folyamatosan a semmire. Mert azt mindenki tud, de közben a cigi ott lóg a szájában, a sör ott van a kezében a nagy többségnek. Te az ellenkezőjét látod, én pedig ezt :-) Te azt hiszed, hogy én élek álomvilágban, én pedig azt, hogy te :-)
2014. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
76%

ma 15:20


MElyik városban laksz? Ez se mindegy.

2014. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
32%
Én budapesti vagyok, de laktam vidéken is. Sőt voltam vidéken bulizni nem rég. Olyan szintű buli volt, hogy a fél falu ott volt, több száz ember, vedelték a sört, vedelték a bort stb. Utcabál volt, minden 2x annyiba került mint általában, de szarásig volt az utca kajáló piáló emberekkel. És igen, voltam legalja helyen is, ahol nem volt mit ennie a pujáróknak, viszont a segélyt vitték a kocsmába. A saját szememmel láttam, Jász-Nagykun-Szolnok megye, tömegek az önkormányzat előtt, jön a segély. 3 napig olyan buli volt a faluban, hogy a kocsmárosok akkor gazdagodtak meg. Aztán vegetálás 25 napig. Én ezt láttam.
2014. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
És akkor mit lehet még látni? Egyre csak nő a szegénység. Pl nézd meg, hogy 5 éve és most mennyien állnak sorba egy ételosztásnál. Ha már a statisztika nem jó, hanem cska amit látsz. Ami persze hülyeség. PL a válság alatt is ugyanez volt. Mindenki apanszkodott hogy de nincs is mert sokan vannak plázába, sok autó, sok stb... Most nem azon múlik, hogy mit látsz egy plázába. MEg kell ismételnem. Az a magyar lakosság nagyon kis része. A NAGYTÖBBSÉGRE EZ NEM IGAZ.
2014. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
57%

"Te nem látod a magyar valóságot. Sajnos így nincs is erről értelme beszélni."


Szerencsére te látod. Elmondanám, hogy a városokban nincs olyan rossz helyzet, és a falusiak még jobban élnek mint ahogy a városokban. Azért is költözik mindenki falura. Úgyhogy nem tudom miről beszélsz. Több mint 2 millió magyar dolgozik külföldön, számold már ki, hogy ha minden családból 2 ember kiment volna, akkor is 1 millió családot tart el külföld. És ha csak fejenként 200 ezret keresnek havonta, az akkor is megvan családonként havi 400 ezer, amiből bőven meg lehet élni. És ezek az állítólagos csóró családok, mert akik nem azok, azok nem mennek ki külföldre. Úgyhogy nem kell a kamu duma, nem kell rosszabbnak beállítani az ország színvonalát, mint amilyen. Ez a magyar valóság.

2014. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:

ma 15:27


Vannak hülyék akik kocsmába viszik. De ez is kis rész. AZ hogy bál. EZ nem a mindennapok. VOltam szegeden borfeszten. Ott is vásároltak az emberek pedig enm volt olcsó. De akkor ez a magyar valóság? Az emberek ha veszik akkor a drága minőségit? Hát nem. AKinek van pénze mert van ilyen az ott veszi. Sokan meg a társaságért. Pl mi is csináltuk, hogy bementünk tescoba és ott vettük emg és oda mentünk ki. Ott olcsó bort lehetett kapni.

Ugyanez volt a válságalatt. Most attól, hogy mit látsz még mindig kis szelete. Hülyeség olyanokra alapozni, hogy ezt látom. PL látom mlyen sokan vannak bankba. Ennyi pénze van az embrekeknek? :o

A leghitelesebb még mindig a statisztika.

2014. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
66%

" Azért is költözik mindenki falura."

Pont az ellenkezője van. Mindenki a nagyvárosba költözik, főkép pestre. Pl nálunk a közepes városban egyre többen mennek el pestre. Mindenre pont az ellenkezője igaz mint amit írsz.


2 millióan külföldön. Az fél millió. Ennél kevesebb a hivatalos, de ennyire bescülik, nem hivatalosan.

2014. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:

Itt a két millió:

[link]

2014. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!