Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a családot akik kiköltöztek nem is a németek zaklatták hanem a magyarok?

Figyelt kérdés
[link]
2014. júl. 23. 03:53
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Engem fél év alatt kétszer ért atrocitás Németországban, mindkétszer magyarok részéről, azt hitték úgysem értjük...

Ilyenkor válogatott káromkodás közepette teszek rendet, de amúgy nem szólalok meg magyarul, ha magyarokkal futok össze valahol.

2014. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%
Olvastam. Nem nagyon tudok hinni a sztoriban. Valahogy ez az egész kiköltözős téma kezd nagyon furcsa lenni Magyarországon, folyamatosan figyelem az ilyen jellegű híreket, mert mi is hamarosan arréb költözünk egy országgal. A kormánynak nem állna érdekében, hogy mindenki elhúzzon innen, mégis mintha valahogyan reklámozva lenne a dolog, lásd Geszti Péter egyébként nagyon rosszul sikerült dala, "emigrálásról" szóló cikkek tömkelege és szemmel láthatóan rengetegen húznak el innen.A férjemmel éppen azt néztük, hogy átlag heti 1 emberről tudjuk meg, hogy lelépett valamerre, szerintem aggasztó a helyzet. Ezzel együtt előtérbe került az állandó a "magyarok nem összetartóak" téma, hát ez az említett cikk is ezt támogatja, nekem egy furmányosan kitalált sztorinak tűnik.
2014. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

A cikk igaz lehet. A magyarok nem segítik egymást, hanem ahol lehet, keresztbe tesznek a másiknak.

Nem csak Németországban, de Amerikában is.

2014. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

2.


Nagyon egyetértek veled, kicsit kajli az egész..

Elég bamba a kérdező, ha ezt beveszi.

2014. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Régóta élek Németországban, de idöközben semmilyen magyarral nem tartunk kapcsolatot, éppen a belinkelthez hasonló - azért nem ennyire durva, de igen rosszindulatú - történetek miatt.

Azokban a várokosban, ahová mostanában egyre több magyar jön dolgozni, igen jellemzö, hogy szidják a németeket, mert dolgozniuk kell a penzért és a másik maygart meg ahol lehet, bemártják, rágalmazzák, így akaarnak elönyhöz jutni.


A németek alapvetöen nem állnak negatívan a külföldiekhez, AMENNYIBEN azok rendesen dolgoznak (közben nem interneteznek, telefonálnak, sms-eznek, söröznek, lazsálnak), és betartják a normális viselkedési szabályokat.

Amikor a kantinban a magyarok nekiállnak kézzel-kanállal enni a húsételeket, nem tudják a kést-villát használni, tele szájjal, hangosan beszélnek, hoyg csak röpködnek a félig megrágott ételdarabok, meg hasonlók, akkor nem kell csodálkozni, hogy fenntartással állnak minden új emberhez és nem esnek rögtön a nyakukba.

Meg természetesen elvárható, hogy tanuljanak meg németül, nem pedig - ahogy már hallottam itt magyaroktól -, hogy "miért nem a hülye németek tanulnak meg magyarul?". Ilyen hozzáállássl nem csoda, ha nem jutnak semmire.


Akik képesek kultúráltan viselkedni meg dolgozni, annak semmi, de semmi gondja nincs a beilleszkedéssel.

2014. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

en evek ota elek kint Nemetorszagba es azt vettem eszre persze tisztelet a kivetelnek hogy sok magyar kijon es kapasbol nagy kiralynak erzi magat mert kitudod jonni es boltba megallas nelkul beszelnek mindenkirol magyarul en szemely szerint nem vagyok hajlando megszolalni magyarul ha hallom hogy mivan.

Sajnos a fejekbe nagy a gond nemelyik magyar reszerol

2014. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!