Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkaalapú, vagy érték alapú...

Munkaalapú, vagy érték alapú társadalomra volna inkább szükség?

Figyelt kérdés

Emlékezzünk vissza, hogy a szocializmus is munkaalapú volt, ugyanakkor rengeteg ember nem teremtett értéket. Munkája volt ugyan mindenkinek, mert ez kötelező volt.


Ugyanakkor az ország gazdaságát és életszínvonalát az előállított értékek növelik.


Ti hogy látjátok?



2014. júl. 26. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Munka VAGY érték? Eddig azt hittem a munka AZ érték. Mindig tanul az ember.
2014. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvasd el figyelmesen! A munka nem mindig érték, mert nem mindig teremt elő értéket.
2014. júl. 26. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
kettő közt átmenet nem lehetséges?
2014. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem igen.
2014. júl. 26. 14:39
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
A szicban amikor a munka nem teremtett értéket akkor az egy papírforma szerinti munka volt, a munkának nem ez lenne a lényege hogy valaki papíron dolgozik de ténylegesen nem. A kérdésben a "munka" és az "érték" félreérthető így a vagy vagy megfogalmazásban és az sem annyira valós hogy a szocban munkaalapú lett volna a társadalom. Ez így erős túlzással a szocnak csak egy adminisztratív jellegét teszi meg a kérdés szerint az egész társadalomra vonatkoztatva mint fő jellemzőt. Ezzel az erővel mondhatnánk, hogy most érték alapú lenne a társadalom? Mert szerintem nem az amíg legyártják a semmit sem tartalmazó párizsit és meg is veszik, holott az nem érték. Annak se érték aki csinálja mert amit előállít "párizsiként" az nem érték.
2014. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
1# ha a munka maga az érték akkor menjen ki valaki követ hordani egyik helyről a másikra értelmetlenül, pénzt nem kapna érte de lenne róla papírja hogy főállásban alkalmazott. :) Amúgy értem mire céloztál csak hozzáfűztem.
2014. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudás alapú társadalom
2023. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!