Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A wiccákat kérdezem: miért...

A wiccákat kérdezem: miért van nálatok szükség személyes isten és istennő keresésének. Ne egyszerűbb az Istent, és az Istennőt imádni? Persze én nem vagyok wicca, nem értek hozzá.

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 20:28
 1/3 Laylah ***** válasza:

Közelebb érezheted magadhoz, ha meg is tudod nevezni őket. Másrészt pedig itt már adott kultúrkörökhöz is lehet kapcsolódni, attól függően, hogyan (melyik Isten/Istennő) formájában képzeli el az illető a Párt: lehet akár görög, római, egyiptomi, kelta, viking (bár azt másképp nevezik) csak hogy a népszerűbbeket említsem. Meg aztán, imákban, esetleg szertartásszövegekben is illő utalni valamilyen néven rájuk; itt viszont van egy kis különbség, egyesek mindenfajta szertartásnál ugyanazt a két nevet használják, mások pedig az Istenek adott témához kapcsolódó aspektusát (pl. szerelmi mágia során Aphroditét, tudásért Pallasz Athénét, stb. szólítják, mert mindannyian az Istennő egy-egy aspektusai).


Egyébként nem vagyok Wicca, jó ideje kinőttem belőle. :)

2014. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

No igen. Ki mennyire ekletikus, vagy mennyire van szüksége specializációra.


"Egyébként nem vagyok Wicca, jó ideje kinőttem belőle. :)"

Szabad megkérdeznem, hogy miért?

2014. márc. 3. 20:09
 3/3 Laylah ***** válasza:
69%
Túlnőttem rajta. Nem korlátozom magam többé semmilyen vallás keretei közé. :)
2014. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!