Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon építenek...

Magyarországon építenek valaha ilyesmit?

Figyelt kérdés

[link]


Az nem kifogás, hogy Magyarország kicsi a gyors vasútvonalakhoz, Ausztriában utaztam párszor, Bécs és Linz között is 230-al ment a vonat.

Ausztria méretben, népességben is hasonló Magyarországhoz.


Egy ilyen beruházás nagymértékben növelné a társadalmi mobilitást.

Így akár egy 100 kilométerre levő munkahelyre is betudna járni az ember vonattal.



2014. júl. 27. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Inkább el kéne felejteni a vasutat úgy ahogy van. Tegnap is 10 percet vártam az átjáróban egy retek vonatra aztán voltak fent vagy hárman. Ezért aztán nagyon megéri a száz milliárdokat kidobni rá.
2014. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Sok előnye lenne.

De nem hiszem, hogy a közeljövőben meg fog valósulni.

Persze ez is egy jó ötlet amire lehetne költeni a pénzt, de manapság úgy néz a stadion jobb beruházás...valakinek..

2014. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha lesz rá pénz, akkor talán, de előbb a többi vonalat kéne rendberakni. Ausztria jóval gazdagabb nálunk, nekik van fedezet ilyen beruházásokra.
2014. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet e miatt utálni, de valahol az elsővel értek eggyet - nálunk a vasút annyira mély gödörben van, hogy talán nem is érdemes vele foglalkozni. Vagy teljesen újra kéne gondolni az egészet, vagy más alternatívákat keresni.
2014. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

nem, mert akkor kiderülne milyen kicsi az ország


most egy napig vonatozol Sopronból Miskolcra

2014. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországra a vasút felesleges. Én is mindig azt látom, hogy jön a vonat, és alig ülnek rajta 1-2-en, aki tud autót vesz, akinek meg nincs azt fater/szomszéd/cimbi szállítja autóval. Németországban is mindenki akinek nincs autója magán buszokkal, kisbuszokkal jár, mert a vasút megfizethetetlenül drága, Romániában is ezt csinálják. Ausztriában és Magyarországon monopóliuma van a belföldi közlekedésben a vasútnak, de ha lenne alternatíva pl. ilyen magán buszok, de akár kis marsrutkák, iránytaxik is, az emberek nagyrésze inkább abba ülne, minthogy 70-es évekbeli körülmények között, mocsokban süljenek meg egy vasúti kocsiban.


Külföldi utakra meg ott a repcsi, most, hogy ilyen fapados árak vannak, meg a nemzeti társaságok is olcsóbbak, több napos útra menni vonattal vicckategória. Nem elég, hogy lassú, de drágább is, mint repülni.

2014. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Így akár egy 100 kilométerre levő munkahelyre is betudna járni az ember vonattal."


Most is betudsz. Járnak is sokan.

2014. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
6-os én nem tudom, én vonatoztam Németországban és mindig fullon volt az egész és a sima vonat is luxusabb kategória volt, mint itt az IC.
2014. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

Több német blog is van ami a német vasutat kritizálja pl. a bahnhasser (vasútgyűlölő), aminek a fórumára sok panasz érkezik, hogy késik a vasút, mocskosak a vécék és túl drága a jegy.


Ahhoz, hogy elmenj mondjuk egy 150 km-re lévő városba, ami azért Németország méretéhez képest nem nagy táv, akár 25 eurót is kipengethetsz, hacsak nem foglalsz előre és csapsz le időben SparSchiene jegyekre, de még ezek se túl drágák.


Mindezek mellett 2012-ben Németország liberalizálta a belföldi buszközlekedést, megszűnt a vasút monopóliuma a belföldi közlekedésben.


Ezek után kismillió buszos társaság nőtt ki a semmiből, amik a Student Agency színvonalán visznek távoli német városok között akár 5 euróért is. A buszok van légkondi, vécé, kényelmesek az ülések és az autobahn-on megy, tehát annyival nem is hosszabb az út, mint vonattal. Legutóbb amikor jártam a németeknél, én is ilyen buszt választottam, meg voltam vele elégedve, fullon is volt, rajtam kívül csak német beszédet hallottam, tehát nem valami csóró túrista vagy bevándorlójáratok.

2014. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
SparSchiene jegyekre, de még ezek se túl olcsók*
2014. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!