Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi okozza a szellemi alkalmazo...

Mi okozza a szellemi alkalmazottak és a fizikai munkások közötti nézeteltéréseket? Miért nézi le egyik a másikat és fordítva?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 03:27
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Mert minden szentnek maga felé hajlik a keze és szereti az hinni, hogy ő többet ér, mint a másik.

Különösen Magyarországon, ahol alaptétel, hogy akinek több van, az felsőbbrendű és többet is ér, akinek meg kevesebb, annak rá kell taposni a nyakára és jót röhögni rajta, hogy nyeli a sarat.

2014. júl. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Én nem nézem le egyik oldalt se.Sőt aki jól végzi a munkáját azt tisztelem is.Csak ezek a gondjaim...


"Szellemi alkalmazott":-Néhányukból már nagyon sok van(általában azokból van sok akik szerették a humánt:történész,jogász,ügyvéd stb) belőlük,nincs ennyi emberre szükség.

-Nagyon sok olyan ember ül az irodai székben akinek nem kéne ott ülnie(mert nem érdekli a munka,vagy nem jó benne).

-Néhányuk elég lenéző másokkal szemben.Amikor egy szimpla munkahelyen dolgozik(amit nem ő tanult pl egy építőipari cég)akkor mindig azzal jön sok ember hogy "én elvégeztem ezt a szakot szóval adj több pénzt,és tegyél engem magasabb pozícióba" közben csak valamilyen büfésszakon végzett...


"Fizikai munkás":Sajnos elég sok alacsony képzett(ezért rosszul csinálják meg a rájuk bízott feladatokat).

-És ezért még sok pénzt is elkérnek.

-Néhány embernek nem tanították meg mi az az illedelmesség.

2014. júl. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 I.B.T. ***** válasza:
52%

"Különösen Magyarországon, ahol alaptétel, hogy akinek több van, az felsőbbrendű és többet is ér, akinek meg kevesebb..."


Igaz, igaz Lázár is megmondta...

2014. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem azért ettől árnyaltabb a kép. Nem hiszem, hogy a kétkezi munkásoknak és a mérnököknek túl sok bajuk lenne egymással, mindegyik fontos és hasznos munkát végez és ezt mindenki belátja. A probléma inkább a menedzserekkel, gazdászokkal megélehetési jogászokkal szoktak lenni ... ők a helyzetükből kifolyólag megengedhetik maguknak, hogy munka nélkül pénzt keressenek és élősködjenek a rendszeren. Egy gyárban általában a mérnökök is és a kétkezi munkások is utálják a menedzsereket, mert általában nem értenek semmihez, csak dirigálnak. Menedzsment oldalról a fő probléma, hogy Magyarországon hibásan vettük át a nyugati menedzsment modellt, a jogász szakmában, meg a maffia dirigál, semmi közük az eredeti szakmához.
2014. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez a "lenézés" szerintem abból fakad, hogy az irodából jönnek le az utasítások, amik köszönő viszonyban sincsenek a dolgok gyakorlati részével, ergo nem hatékony és csak hátráltatja a munkát. A két munkaterület közötti kommunikáció csapnivaló, nincsenek egyeztetések. Egyesek pedig egész nap csak annyira képesek egy "megbeszélésen", hogy "Így csináld mert én azt mondtam!".
2014. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A "lenézés " csak a primitívek tulajdonsága.

Ha nem vinnék el a kukások a szemetet, belefulladna a "szellem" a városban is, a falvakban is.

Ha nem tanítaná meg a tanár, a gyereket, még hülyébb lenne, mint most van,....- ha nem gyógyítaná az orvos a beteget, sűrűbben temetnének....stb.

2014. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a szellemi munkások táborát gyarapítom.

Észrevételeim szerint sok irigyem/ irigyünk van.

Amiket meg szoktunk kapni a kevésbé tanult rétegektől:

- Az "adófizetők" pénzén egyenként 10 milliókból tanítottak ki minket. Ráadásul van aki már sokadjára teszi ezt (másod-harmad-negyeddiploma).

- Mi csak "elméleti szakemberek" vagyunk, szarhoz se értünk.

- Egész nap a tökünket lógatjuk a jó kis légkondis irodánkban, míg mások megszakadnak a munkában.

- Mégis mire kapjuk a betanított munkás fizetésének sokszorosát?


Amit nem látnak/akarnak látni ezek az emberek:

- Az első felsőfokú képzést az adófizetők pénzéből bárki megcsinálhatja. Akárki seggelhet tíz éveket a könyvek felett. Csinálják utánunk!

- Ideális esetben az elméleti szakember ért is ahhoz amit csinál. Átlátja a szálakat, hogy hol folynak el a pénzek a munkafolyamatok során, vagy hol tud több befutni. Akár egyetlen tollvonással milliókat tud nyerni.

- A jó kis légkondis irodában reggel nyolctól este nyolcig vakíthatjuk magunkat a monitor előtt. Mert nem addig tart a munkaidő, amíg a műszak lejár, aztán irány sörözni, a következő majd befejezi, hanem amíg nincs kész a munka. Túlóradíj persze nuku nyista.

- És mindezekre kapjuk a magas(abb) fizukat. Több bevétel eléréséből több nyereség/osztalék.


A fenti az ideális eset volt. Esetleg nagyképűség van benne, durván kisarkított, és részlehajlónak tűnhet. De én ebben látom az örökös konfliktust a két tábor között.

2014. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!