Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek helyes a Népesedés...

Szerintetek helyes a Népesedési kerekasztal (Botos Katalin) tervezete a nyugdíjakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
[link]
2014. júl. 28. 16:44
1 2 3 4 5 6
 51/59 szántóvető ***** válasza:
25%

50-es,ketten kerestek havi 850 eurot.

belegondoltál ebbe?(vagy csak kamuzol?)

aki ennyivel megelégszik az a fideszre szavaz,aki meg nem az külföldben gondolkozik.

"Dohányoztok, kávéztok van autótok"-ez egy EU-s országban luxusnak számít szerinted?

2014. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 Sün!! ***** válasza:
67%

"50-es,ketten kerestek havi 850 eurot.

belegondoltál ebbe?(vagy csak kamuzol?)

aki ennyivel megelégszik az a fideszre szavaz,aki meg nem az külföldben gondolkozik.

"Dohányoztok, kávéztok van autótok"-ez egy EU-s országban luxusnak számít szerinted?"


Most éppen igen. Kerekítsünk mondjuk 1000 re. Dolgozz külföldön. Nem fogok bocsánatot kérni, hogy nem rohanok én is ki :) Magyarországon átlagos a fizetésünk. Boldog vagyok. Van biztos munkahelyünk. Biztos egzisztencia, nincs albérlet, nincs hitel. Van még néhány millió ember így ezzel.

2014. aug. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 Sün!! ***** válasza:
67%
"Dohányoztok, kávéztok van autótok"-ez egy EU-s országban luxusnak számít szerinted?" Felsoroltam néhány olyan költséges passziót, amelyek viszik a pénzt. Én nem dohányzok, nem kávézom. Párom sem. Csak ezzel spóroltunk éves szinten úgy 6-700 ezer forintot azokhoz képest, akiknek habár nincs rá pénzük, mégis inkább erre költik, mint pl. gyerekre. Ha már témánál vagyunk.
2014. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
71%

Én nem cigizek,nem kávézok.


De leszögezem ott már nagy bajok vannak,ha azért,hogy gyereked legyen azon kell gondolkodni,hogy miről kell lemondani.


Gyereket akkor vállaljon az ember,ha nem kell lemondani érte semmiről.


Annak csak az a vége,hogy a gyerek majd hallgathatja,hogy miről mondott les a szülő miatta.Meg hibáztatja.

2014. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
93%

54-essel értek egyet, nem cigizünk, nem kávézunk, de

néha azért pár sört legurítok, vagy már ez is luxusnak minősül? sőt, néha húst is eszünk, ez már egyenesen pazarlás, hiszen elvan az ember kenyéren és vízen is...


autó van, (kb ~300e ft értékű, hú de luxus...) azzal járok dolgozni, mert tömegközlekedéssel 2,5 óra lenne az út hatalmas kerülővel, autóval meg 15 perc, és a sok bérlet még drágább lenne mint a kocsi fenntartása...


ausztriában keresnék netto 1400 euro körül túlóra nélkül (kíváncsiságból voltam állásinterjún, ennyit ajánlottak) itthon keresek 350-400-at, barátnőm szintén 350 körül keres, nem tudom pontosan mennyi kint a minimálbér, de ha csak 900 eurot kapna, akkor se 7-800-ból élnénk, hanem 2300-ból, ez kb 300%-al több pénz, és nem hiszem, hogy ennyivel drágább kint az "élet", akkor nem mennének ki ennyien, minden barátot/szülőket/ismerőst itt hagyva...


nem az a baj hogy le kéne mondani pár dologról, hanem az, hogy nincs hol élni... Menjek albérletbe havi 50+rezsiért? Télen maradna vagy 120e forintunk, mire ezt kifizettük, tv+telefon+internet még egy 10-es minimum, háztatás + kaja még 70-80 ezer, havonta tankolni is szoktam kb 15-ért, maradt a ~40e, nyári hónapokban a fűtés elhagyásával kb ~60e havi szinten... de akkor még mindig nem vettem ruhát, nem mentem el sehova, nem javíttattam az autót (mivel 15 éves, ezért ezzel is számolni kell) szóval kijönnénk nagyjából NULLÁRA úgy átlagosan, esetleg 10-20e talán maradna...


a másik lehetőség ugye a hitel, ami havi szinten legalább annyi mint az albérlet, a hitel lejártakor megmaradna az a havi ~50-70 ezer, és gond nélkül jöhetne a gyerek, egy a probléma, hogy addigra lennénk vagy 50 évesek, ha meg idő közben elveszteném az állásom, el is búcsúzhatok a lakástól...

2014. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó!

A kerekerdő népasztal,vagy mi a franc:DD...azt várja,hogy te zsíros kenyéren neveld fel a gyerekeidet,és te is csak azt egyél:D


Hús?Az luxus.

Gyümölcs,zöldség?szintén.


Amíg egy felnőtt ember magának nem tudja ezeket megadni,akkor hova vállaljon gyereket?


Egy intelligens,értelmes,igényes ember ezt fel tudja fogni.


Vannak akiknek jó a zsíros kenyér is sajna,annyi az igényszintjük.Meg 30 évig alszanak 1 ágyon,20 évente vesznek egy új szőnyeget,mikor már a molyok elrágták:D

Csak sajnos,attól,hogy a szülő ilyen,lehet a gyerek ennél többre szeretné vinni.

De ha ilyen körülmények közé születik,nagy az esélye,hogy úgy végzi,mint a szülei.Emiatt depressziós lesz,majd alkoholista,stb.


Az olyan ember,aki meg dohányzik inkább ne is vállaljon gyereket,még ha gyerek mellett is van pénze dohányozni.

2014. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
81%

Normális ember először magának szeretné megadni mindazt,amire vágyik.Utána ha teheti,és szeretné akkor a gyerekének is mindezt.


De sajnos a kutyát nem érdekli,hogy te milyen igényszinttel vállalsz gyereket,sőt örülnek neki,ha minél kevesebb igényed van.Akkor majd megelégszel a minimálbérrel.

Aki meg azt hiszi,hogy szegényen is lehet boldognak lenni az buta,vagy még nem élt úgy.

A boldogsághoz elengedhetetlen hogy alap fizikai szükségletei meglegyenek az embernek.

Ez minden további alapfeltétele.

2014. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
77%

Jelen helyzetben nem támogatni kellene az embereket,hogy sok gyereket vállaljanak,hanem megbecsülni azt is,aki már 1et mert,ebbe a világba.


Én nem szeretnék gyereket,de azzal nincs bajom,ha valaki 1,2-t gyereket akar,azzal még nem tesz nagy kárt,mert max magukat pótolják,nem folytatódik a túlnépesedés a világban.


Arra ösztönözi az embereket,hogy 3 vagy annál több gyereket szüljenek és nyomorogjanak undorító dolog.

Aki meg nagyon jól áll anyagilag akkor inkább fogadjon örökre 3-at,4et.Ha ennyire nem tudja mire költeni a pénzét.

2014. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
55%

Annak idején, amikor megjelent ez a javaslat én is végig olvastam.

Én sem értek vele egyet. Végig olvasva a kommentek én is osztozom részben a felháborodásotokban. Leginkább az zavar, hogy Botos Katalin, aki 70+ (amúgy kiváló közgazdász) a most felnövekvő generációt akarja bűntetni, amiért a mostani nyugdíjasok/nyugdíjba vonulok nem vállaltak elég gyermeket. Az a baj ezzel a szemlélettel, hogy akik a problémát okozták, egyáltalán nem részesülnek a megoldás következményéből (valaki írta, hogy az állam kitölti a hiányzó részt a nyugdíj kasszából... ehhez lenne egy-két megjegyzésem, de alapvetően helytálló a kijelentés). Más lenne, ha azt vezetnék például be, hogy csak annyi nyugdíjat lehet kifizetni, amennyi a járulékokból befolyik. Ez igazságosabb. Amúgy további probléma, hogy nem vezették be az egyéni számlás nyugdíjat, továbbra is csak a nagy közösbe folyik be a pénz. Azon kívül mostani nyugdíjasok... Ők igazán hozzájárulhatnának a nyugdíj kassza hiányának a kitöltéséhez pl. ki lehetne terjeszteni a havi 6930 Ft-ot a nyugdíjra is, nem kell annyi gyógyszerár támogatás, lehetne 5000 Ft-os vizitdíj a kórházban/házi orvosnál (cserébe alacsonyabb eü járulék és lám az alacsonyabb adóék következtében a nettód is magasabb lesz) stb.

Összességében tehát ez egy szép elgondolás, hogy aki több gyermeket vállal annak legyen magasabb a nyugdíja, de az helytelen, hogy a nyugdíj probléma kezelését CSAK a felnövekvő generációk terhére képzelik el. A most nyugdíjba levőkére nem, holott ők is állampolgárok. Örülnék, ha Botos Katalin inkább arról tenne le javaslatot - úgyis a nyugdíjrendszer szakértője - hogy a legrosszabul kereső aktív korúak nettója hogyan közelíthetné meg pl Biszku Béla nyugdíját. De az elfogadhatatlan, hogy Botos Katalin generációja a mi járulékainkból dőzsöl, nekünk meg az öngondoskodást és több gyermekvállalását javasolják a nyugati bérek töredékéért.

Erre az "úgyis kivándorlok Nyugatra nem érdekel az itteniek nyugdíja" szövegre meg rá lehet tromfolni: vagy integrálják az EU-ba a tb rendszert is vagy előbb utóbb a keleti tagállamok összeroppannak a kivándorlás és a magas tb terhek miatt. Így erre nem fognék nagy tételben, hogy ha kivándorolsz, akkor megúszod az otthoniak nyugdíj problémáját.

Még valami. Ami zavarhatja a javaslattal kapcsolatban az embereket az talán az, hogy az kb bűncselekménynek van beállítva, ha dolgozóként a megkeresett jövedelmedet (a nettód) csak magadra költöd. Kérem, aki megdolgozott a pénzéért az megdolgozott. Ilyen alapon én is azt javasolhatnám, hogy a nyugdíjasok ne költsenek el annyi pénzt táplálékkiegészítőkre, mivel azok +hatása nem bizonyított...

Ugyanakkor a nyugdíj kérdés sosem volt egyszerű. Az a baj, hogy itt "generációk között szolidaritásról" van szó. Így egy-egy nyugdíjreformnak 20-30 év mire látjuk, hogy jó volt-e a hatása. Csak hogy ebben az országban kb 6 hónapra se lehet előre tervezni...

2016. jan. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!