Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak az LMP törődik a...

Miért csak az LMP törődik a nőkkel?

Figyelt kérdés

Messze tőlük jön a legtöbb nőket érintő törvényjavaslat (családi napközik, fogyatékos gyerekek ápolási díja stb) és náluk látom a legtöbb nőt úgy általában, most például Csiba Kata nagyon aktív az EP választás kapcsán, Szél Bernadett meg minden nap címlapos és nyilatkozik valahol. A többi pártnál ezt nem látom. A nők munkaerő-piaci helyzetének javítására is csak nekik van programuk Miért?


Kapcsolódó: [link]



2014. máj. 9. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
A többi képviselő nem kerül címlapra... 300 ezer forint első gyerekvállalásnál ... Szerintem kevesen tudják ki volt az előterjesztője, de ha leszavazták volna, akkor biztos, hogy címlapon lenne a neve.
2014. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vona Gábor ***** válasza:
56%

"Miért csak az LMP törődik a nőkkel?"


Miért vagy demagóg?

2014. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

A rezsicsökkentésen kívül mi a francot akarsz még, de komolyan? Elképesztő ez a magyar nép, hogy mindig többet akar!!!



szarkazmus

2014. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Vona Gábor ***** válasza:
0%

ma 21:14


Ezt pártolom.

2014. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Az egész magyar politika igyekszik belebújni olyan avitt 19. századi értékek mögé, amik már régen kihaltak, csak mifelénk maradtak meg (épp úgy, mint a nagy magyar szürkemaraha).


Ennek jegyében nem illik bele a - szerintem marha köcsög - ideológiákba az, hogy a Nő is egy szuverén ember, aki nem a férfi oldalbordája és szolgálója, hanem döntésképes szabad egyén.

Ugyan a baloldali pártoknak is ugyanezt kellene képviselniük, de manapság magyarországon ezt csakis a liberális pártok merik felvállalni.

2014. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

szerintem a gyed extra, a 3 éves korig tartó védettség, a gyedről visszatérő kismamákat foglalkoztatása után járó adókedvzmény is "törődik" a nőkkel.


Nem tudom melyik csatornát nézed, de javalom kapcsolj át más párt által szponzoráltra, ott majd meglátod, hogy mindenhol az a f'szagyerek, akié a csatorna.

2014. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Mit kell törődni a nőkkel?!

A férfiakkal ki törődik?! Ha lenne egy párt, ami a férfiakkal törődne, akkor az mi lenne? Gondolom náci.

Mégis mi a fészkes fenét kell velük törődni, valaki elmondaná? Így is egy férfiellenes világban élünk!

2014. máj. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Beteg világ ez.
2014. máj. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Ambivalens érzelmeim vannak ezzel a "támogassuk a nőket" dologgal szemben - mondom ezt nőként, ráadásul sebészrezidensként.

Egyrészt támogatom, hogy - Norvégiához hasonlóan - segíteni kéne a nők gyermekvállalását és megkönnyebbíteni a szülést követő munkába állást. (Persze ne rögtön.)

Viszont az a része a dolognak, hogy több női vezetőre van szükség... Hááát, nem tudom.

Sajnos eddig nagyon kevés határozott, vezető személyiségű nővel találkoztam. Nem véletlen, hogy például nálunk, sebészeten is csak elvétve vannak nők. Ha nincs elég kitartásod, nem vagy elég határozott és magabiztos, kitúrnak, elnyomnak, könnyen befolyásolnak.

Ez minden olyan szakterületre jellemző, ahol férfiuralom van. Meg úgy egyébként is, a nők 90%-a könnyen hagyja magát a férfi elnyomással/befolyással szemben, szerintem ennek evolúciós és pszichológiai okai is vannak. És ez felelős pozícióban nem szerencsés...

Szóval nem szeretem, amikor például arról beszélnek, hogy "több nő kellene a parlamentbe". Én inkább úgy fogalmaznék, hogy több odavaló ember kellene, legyen az nő, vagy férfi.

2014. máj. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Minden politikai ideológia beteg ami külön foglalkozik nőkkel, cigányokkal, homikkal, zsidókkal ... stb. Minden ember egyenlő, mindenki érdekei egyformán fontosak. Olyan törvényeket és juttatási rendszereket kell alkotni, amik mindenkit egyformán kiszolgálnak. A többit az egyén megoldja!
2014. máj. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!