Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne növelni a...

Hogyan lehetne növelni a gazdaságot, a termelést Magyarországon úgy hogy ne adósodjon el az ország és ne kelljen ennél több napot dolgoznunk az évben?

Figyelt kérdés
A nálunk kisebb Ausztria több, mint háromszor annyit termel.

2014. júl. 30. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Megszüntetni a közpénzek elrablását!

Felszámolni a számlagyárakat, megszüntetni a korrupciót!

Ezek csak 2 évet kapnak 2 milliárdért, azt is csak felfüggesztve!

Hát őket egy karón kéne felfüggeszteni!

Nem kéne 27% ÁFA meg a sok más adó, ha ezek nem belőllunk élnének luxus szinten!

2014. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Fordított arányosság!

Minél többet lopsz annál kisebb a büntetésed!!!!

2014. júl. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

[link]


[link]

Olvasd el ezeket.


Egyébként pedig nagyon egyszerű. Ne a látványsportra adott pénzeket lehessen leírni az adóból, hanem azokat, amiket értékteremtő beruházásokra költenek.


A korrupciót vissza kell szorítani, de még fontosabb lenne az átláthatóság, hogy mire mennyi pénz megy el és számon lehessen rajta kérni őket. Stadionépítéshez a tanulmány (azt hiszem a mellékelt cikkben benne is van) 24 millióba került és ha beleolvasol, én simán megírom 10.000 forintért egy délután alatt. Na az ilyeneket kell számon kérni és szigorúan büntetni.


Ha ez megoldódott, máris kevesebb lesz az adó, megnő a belső fogyasztás, új munkahelyek létesülnek, még jobban pörög a belső fogyasztás és államilag el kell érni, hogy emelkedjenek a bérek. Így meglódulhat a gazdaság.


Viszont ezek nem fognak bekövetkezni, hiszen nem akarnak magukkal kiszúrni. Ráadásul most szankciózgatnak a ruszkikkal szemben, úgyhogy még szarabb lesz a helyzet. Drága lesz az olaj és a gáz, felmennek az árak, nem lesz hova exportálni... Most végzik ki a magyar gazdaságot...


(Egyébként az elvándorló orvosokat tökre megértem. Alig keresnek valamit, szar körülmények között dolgoznak nagyon sokat és mit látnak? Épülnek a stadionok országszerte közpénzből és igen, a felcsúti stadion is közpénzből épült, közvetett módon... Egy stadion ára rengeteg munkahely megteremtésére adna lehetőséget; ha persze nem lopják el közben a pénz felét.)

2014. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

-Valóban magyar magyart nyúz!

-És a kóla is vicc 0,5l 45Ft!

2014. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kérdező ezek az osztrákok már jócskán kizsigereltek minket, úgyhogy termelhetnek is ennyit!

Még máig is traktoroznak zsebesen és a legkisebb kárért is milliós kártérítést kérnek, mikor a magyar gazda azt se tudja hová forduljon! Ők tudják...és kapják..így megy ez..régóta!

A vezetők inkább lefekszenek bagóért, és élnek a 3-4 gyerekkel jólétben, mintsem hogy dolgozna!

2014. júl. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
A termelést CSÖKKENTENI kell! A növelés kapitalista szokás!
2014. júl. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Például az eu -s pénzek jobb felhasználásával. Nem szabadna ész nélkül szórni a gazdáknak csak mert terület alapon, nem kellene semmirevaló okj -s tanfolyamokra szórni, kizárólag úgy szabadna elkölteni, hogy az érdemi fejlődést hozzon. Most sajnos csak az a lényeg, hogy le legyen hívva, bárhogyan, bármire.


Aztán lehetne engedélyezni olyan dolgokat amiért érdemes idejönni. Pl. őssejt kezelések, Kína helyett ide járna fél Európa, de ez csak egy példa, számtalan irányban lehetne gondolkozni, mert el kell fogadni hogy itt se ásványok, se kőolaj, csak az van amit kitalálunk magunknak.


Aztán ha már tranzit ország vagyunk valahogy ebből profitálni, mondjuk elérni hogy ez a rengeteg kamion ha már átmegy akkor itt tankoljon meg (bár nem ebbe az irányba mennek el a dolgok, a cigarettától pl. pont elzártuk őket).


Aztán mit lehetne még? Olyan ágazatokat támogatni amik az elhelyezkedéstől függetlenül tudnak exportra termelni. Pl. programozás, gyógyszeripar. Hatalmas koponyák vannak itt, akiknek el van vesztegetve a tehetsége.

2014. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

# 4:

Az azért hozzá tartozik, hogy az akciósan volt 45 forint, de itthon mikor van ilyen akció? Sokan mondják azt -amiről a cikkben is szó esik- hogy az akcióknál az akciós ár fölé írnak egy magasabb árat, áthúzzák és az eredeti ár lesz az "akciós".


Na én ezt nem hittem el, de pont fél éve jártam egy Spar-ban és nézegettem a söröket. Meg is akadt a szemem az egyiken és akciósan 200 forint volt, fölötte pedig, hogy 240-ről van leárazva (ami szintén nevetséges), de akkor felemeltem az akciós papírt és mit adj Isten, ott volt alatta az eredeti ár, ami szintén 200 forint volt...


A másik kedvencem pedig a burkolt áremelés, amikor az eddig akciósan 300 forintos Pepsi 2 literes volt, most már az akciósan 300 forintos Pepsi csak 1,5 liter. Szóval ezért undorító ez (nem, nem a Pepsi miatt csak).

2014. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szonata ***** válasza:
#8: igazad van, mondjuk én életemben nem ittam sem pepsit,sem cocát, de az az akciózások során alkalmazott elv nagyon igaz. Becsapás, félrevezetés. Egyszer én ezt amikor ugyanígy észrevettem, szóvá is tettem. Sőt, amikor leárazások közeledtek, a nekem tetsző árut lefotóztam. Jött a levél az óriási lehetőségről és drágább volt leárazva, mint két nappal előtte. Nem tudtam megállni, hogy ne tegyem szóvá az igazolható félrevezetést. Mosta kezeit a főnök. Kért, hogy ne írjam ezt le és mennyiért viszem el? Mondtam, hogy a fotón látható ár minusz 20 %. Sajnálkozott, láthatóan zavarban volt. Minden vásárló gondolkozzon, mert ezek az akciók nekik a nagy biznisz!
2018. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!