Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarorszagon nottem fel es...

Magyarorszagon nottem fel es tanultam dolgoztam megallas nelkul de az allampolgarsagit csak most kaptam meg ket gyermekemmel, jar e valami csaladi tamaogatas gyerek potlek stb erre a helyzetre?

Figyelt kérdés
2014. aug. 1. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Hááát, a Fidesz legújabb agymenésének köszönhetően, ha szülsz még egyet és leérettségizteted mindegyiket(tökmindegy hányasra, milyen szinten) akkor sokkal több nyugdíjat fogsz kapni, mint aki egészségügyi okokból kifolyólag nem tud szülni, végigdolgozza az életét és milliókat fizet a nyugdíjkasszába.

Elég igazságos, mi?

2014. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Családi pótlék jár.
2014. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ha magyar állampolgár vagy, akkor mindent megkapsz, amit az első válaszoló is.

Nyilván nehéz elképzelni, de tényleg rendkívül sok energiát emészt fel a gyerek nevelés.

Nem mindegy, hogy 40 éven keresztül 2 ember 2 fizetésből él meg. Vagy 10 éven keresztül 1 fizetésből és kb 30 évig 2 fizetésből kell megélni 5 főnek, akiknek a megélhetésre fordított kiadásai jóval magasabb, mint egy gyerek nélküli családban.

Itt megint arról van szó, hogy nem valaki ellen, hanem valaki mellett szólt a pletyka, de már bejelentették, hogy nem lesz változás sajnos a nyugdíjrendszerben.

2014. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

az én 2 fehér gyermekem, nem fogják eltartani a terméketlen fehér öregembereket, hanem levágják őket. viszont engem, aki a vérszerinti apukájuk vagyok, boldog öregkorral jutalmaznak


nehogy már szegénységben éljenek a terméketlenek miatt.


biológiai és társadalmi vadhús, csökevény, zsákutca, akinek nincs legalább 2 gyereke

2014. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
fogják = fog
2014. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

# 3

Én nem a segélyosztás, meg pótlékok rendszerét kritizáltam a hozzászólásomban, hanem azt az igazságtalan nyugdíjazási rendszert amit terveznek. A nyugdíj a ledolgozott évek száma és minősége után jár, nem pedig a felnevelt gyereket után.

Semmi bajom a nagycsaládokkal, magam is ezt támogatom, de ez akkor is igazságtalan.


Egyébként meg a gyermeknevelés már nem számít bejegyzett munkának, a Fidesznek "hála".

2014. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
1# nettó baromságokat beszélsz...
2014. aug. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért járna? Mi csináltuk neked a kölköket?
2014. aug. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A nyugdíj a ledolgozott évek száma és minősége után jár"


Most meg fogsz lepődni: nem jár. Nézz utána pontosan. Lesz itt kutya világ...

2014. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
En normalis emberektol kerdezek nem idiotaktol mert nem csinaltam neketek semmit hogy ilyn bunkon valaszoljato egyesek!! A normalis valaszoknak koszi!
2014. aug. 2. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!