Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak magyarországon volt...

Csak magyarországon volt ilyen rossz a helyzet régen?

Figyelt kérdés
Épp nézek egy filmet a tv2-n telitalálat a cime. de láttam már régebben is magyar filmeket amik elég rossz körülményeket mutatnak be. elbujnak a házakban,közben puska vagy gránát hangjaát hallották.meg h 500ft volt a havi kereset.Vagy romániában is ilyen rossz helyzet volt,vagy máshol,mit tudom én. sorstalanság,stb..

2014. aug. 13. 02:34
1 2
 1/15 anonim válasza:
79%
Nem azért, de mióta volt rossz helyzet régen Magyarországon??? Sokkal jobban éltek a 60-70-80 as években az emberek itthon, mint most. Minden szempontból. A közbiztonságtól elkezdve a munkáig.
2014. aug. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Romaniaban rosszabb volt a helyzet es meg a vilag sok mas tajan, mint most is. Szerintem nezz meg még sok dokumentumfilmet ne csak magyarokat + a vilag jelenlegi helyzetevel, problemaival foglalkozoakat is es nagyobb ralatasod lesz. De mar az jo, hogy erdekelni kezdett!:-)
2014. aug. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Csak a rendszerváltás óta ilyen rossz a helyzet.
2014. aug. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Jajj dehogyis a rendszerváltás óta,a Kádár rendszerben még szegényebbek voltak az emberek,csak akkor mindenki egyformán szegény volt.1990-re gyakorlatilag összeomlott a magyar gazdaság,csődközeli állapotban voltunk.Magyarországon mindig nehéz volt az élet.
2014. aug. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Még olyan is vót, hogy a kánikulába nem vót sör! Máskó meg a kutyafejű tatárok gajdenáskottak! Összefoglalva: sokszó vót rossz, máskó meg még anná is rosszabb!
2014. aug. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

A Kádár rendszerben sokkal jobban éltek az emberek. Mindenkinek volt munkája, tudta a gyerekeit iskoláztatni, tudott házat építeni, évente üdült az egész család.

Ma ez már csak álom a többségnek.

Nem tudom milyen filmeket nézel, de puska és gránát hangot csak a háború alatt hallottunk.

Akinek a forint bevezetése után 500 Ft volt a keresete, az igen magas volt. Ennyi csak a gyárigazgatóknak volt.

1951-ben 200.- Ft volt a fizetésem, és ez nem volt kevés. Anyám 10.- Ft-ból bevásárolt a piacon, és ebből a pénzből még tudott venni egy új kosarat is.

Vagy egy kabátra való szövetanyagot minden hozzávalóval együtt kaptál 20.- Ft-ért.

Nem csal a jövedelmeket kell nézni, hanem az árakat is.

2014. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Pontosan. Akkor mindenki egyformán szegény volt.
2014. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 11:41


Gondolom még nem éltél akkor, másként nem írnál ilyen düddőségeket. Horváth Ede, meg Burgert Róbert azé köszönik megvoltak, nem beszélve néhány "trikotázsos"-ról meg lángossütőről!

2014. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
en 90/be szulettem,akkor anyukameknak nehey helyzete volt.kerdojel
2014. aug. 13. 12:36
 10/15 anonim válasza:
58%

Már ne is haragudjatok, de ki az a mentális zavarokkal küzködő ember (hogy szépen fejezzem ki magam), aki lepontozza az igazságot, és a tényeket??? Magyarán azokat a válaszokat, amiben azt írtam/írják le, hogy a Kádár rendszer alatt SOKKAL jobban éltek az emberek mint most...Talán nem így van?? Régen nem voltak ilyen durván elkülönülve a társadalmi rétegek, magyarán a gazdagok és szegények, mint most.

Azt viszont tényleg nem értem, hogy mégis ki az, aki lepontozza azt a valóságot, hogy a Kádár-rendeszerben az embereknek jó életük volt... Vagy talán akkor az emberek hülyék, hogy visszasírják azokat az időket? És a szüleim/nagyszüleim szintén azok, mert ők is visszasírják?

2014. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!