Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már egyénileg fizetem a...

Ha már egyénileg fizetem a társadalombiztosítási hozzájárulást, akkor lehet-e ezen változtatni? Vagyis hogy a továbbiakban nem szeretném már ezt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Ha elmész dolgozni, akkor automatikusan levonják a fizetésedből. Ha kiköltözöl állandó lakcímmel külföldre akkor nem kell fizetni. Ha itthon maradsz és nem dolgozol, kötelező fizetni továbbra is.
2014. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező arra kíváncsi, mi van, ha nem fizeti. Lényegében kötelező, de ha nem fizeted, sztem nem kapsz bütnetést, csupán nem látnak el, viszont ha bármikor el akarod magad láttatni, kemény pénzeket kell fizetni, meg szerintem fvisszamenőleg is az elmaradt összeget. Egyébként nem biztos, hogy nem dolgozik a kérdező, lehet hogy magánvállalkozó.
2014. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az tiszta volt, hogy ha dolgozok, akkor fizetik, már amennyiben ugye be is jelentenek.


Kicsit pontosítva a kérdésen: Van-e ehhez esetleges nyomtatvány, hogy mostantól nem szeretném önállóan, egyénileg magam után fizetni - ahogy ugye arról is van, hogy szeretném ezt igénybe venni, - vagy ez innentől kezdve már visszafordíthatatlan?

2014. aug. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!