Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 éves munkaviszony meglétével...

1 éves munkaviszony meglétével 1 évig nem kell fizetnem társadalombiztosítást (6000Ft körüli)?

Figyelt kérdés

#munkaviszony #TB adó #Társadalombiztosítási adó
2013. márc. 7. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Ezt honnan veszed?

Dehogynem kell.

(persze kérheted az önkormányzattól ha rászoruló vagy,de alap esetben kell hogy valaki fizesse utánad)

2013. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen fejtetted ki mi a helyzet veled. Most akkor 1 év után álláskereső vagy? Bejelentkeztél a munkaügyi hivatalba? Vagy 1 évig biztosan lesz bejelentett munkád?
2013. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez baromság.

Ha elveszted a munkahelyed akkor attól a naptól számítva 45 napig nem kell csak fizetned utána már kell.

Az önkormányzatnál kérheted hogy fizessék,. de ahhoz be kell jelentkezned a munkaügyi központba és kérned kell ott valami papírt róla.

Ezt pontosan nem tudom sajnos mert nekem szerencsére nem kellett kérnem mert hamar találtam melót csak ilyen lehetőség van azért is írtam hogy tudjál róla.

2013. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
December elején lett meg egy év munkaviszonyom, ekkor vesztettem el a munkahelyem. Február végéig kaptam munkanélküli segélyt (45 napra szólót), és most így állok jelenleg.
2013. márc. 7. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a munkanélküli segély alatt az álláskeresési járadékot értetted, akkor a munkaügyi igazolásával mehetsz az önkormányzathoz foglalkoztatást helyettesítő támogatást igényelni. Akkor a TBd is rendezve lesz.

Ha nem vagy rá jogosult, vagy nem igényled, akkor passzív jogon még 45 napig vagy jogosult (nem kell fizetned)

2013. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most akkor mi a helyzet?
2013. márc. 9. 13:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm (bocsi az ez előtti kérdésért, nem jelenítette meg a válaszod)!
2013. márc. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!