Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hülye annyira az ember,...

Miért hülye annyira az ember, hogy azt a pártot/politikus (oka) t fogja szeretni aki hazudik lop csal stb?

Figyelt kérdés

Világszinten ez van.

Ha én elmennék politikusnak, és az igazságot mondanám, és valóban mindenben a valóságra megvalósíthatóságra törekednék, akkor egy dolog, hogy a többi párt szétszedne mert többet tud ígérni, de az emberek is kiröhögnének.


Ezek után miért érdekeljen engem az, hogy sokan szarul élnek? Az ember a saját szerencséjének a kovácsa.


Persze azokat sajnálom akik jobb világot-országot akarnának, de a többség miatt nem lehet.


2010. jan. 14. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
A politikusok igyekeznek azt hazudni amit hallani akarsz.
2010. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem szeretném letörni a vágyaidat, de... előbb-utóbb mindenki hataloméhes és romlott, pénz érdekében füllentős lesz, bármilyen szentéletű volt előtte.


Hm, nem tudom, miért ilyen hülye az ember. Figyelj... mindannyian szeretünk hinni valamiben. Én is töprengtem ezen, és oda jutottam, hogy van, aki egy vallás követője lesz, odaadóan szolgálja azt a hitet. Míg mások saját maguk elbűvölő, lehengerlő személyiségében hisznek, és vannak, akiknek példaképek, vezetők kellenek.

A példaképeket pedig mindig kiszínezzük, hogy a vágyainkat betöltsék, teljesen. Aztán persze pofáraesés a vége, de előre sohasem tudhatod, mi lesz, főleg, ha birka vagy.


Olyan ez, mint az "ingyen kóstoló" a bevásárlóközpontban, és az "egyet fizet, kettőt kap" akció. Az emberek szeretnék rózsaszínben látni a világot, szeretnének fáradozás nélkül tökéletesek lenni, úgy teremteni, akár Isten.

Így aztán a lelki vakság vezet a lopós, csalós politikusokhoz, a birkasághoz.

2010. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindenki hülye, csak a többség. Mert valahogy arra sokan nem gondolnak, hogy oké, plusz pénzt fordítanak egy kiemelt témára, de azt nyilván mástól kell elvonni.

Sajnos az emberek lusták és nem gondolkodnak. Egyébként nem fogja szeretni, utálni fogja, csak az a szomorú, hogy azt sem meggyőődésből, hanem mert mindenki más is ezt csinálja.

2010. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

"Miért hülye annyira az ember, hogy azt a pártot/politikus (oka) t fogja szeretni"


Nem nagyon tudok róla, hogy sokan "szeretnék" a pártokat vagy politikusokat. Az emberek nem is azért szavaznak eg pártra, mert "szeretik". Olyan, hogy egy politikust "szeretnek", diktatúrákban szokott előfordulni, ahol személyi kultuszt hoznak létre. De ekkor sem mindig őszinte ez a "szeretet".


"aki hazudik lop csal stb?"


A politika mást is csinál lopáson és csaláson kívül. Ha nem így lenne, akkor az egész világ úgy nézne ki, mint Zimbabwe. Zimbabwe viszont csak egy van, és mellette van 150 több-kevésbé jól működő állam. Aki csak annyit lát a politikából, hogy "lopnak, csalnak", az kb. annyira értelmesen gondolkodik, mintha valaki a közlekedésből csak a baleseteket, vagy egy focimeccsen csak a szabálytalanságokat venné észre.


"Ha én elmennék politikusnak, és az igazságot mondanám, és valóban mindenben a valóságra megvalósíthatóságra törekednék, akkor egy dolog, hogy a többi párt szétszedne mert többet tud ígérni, de az emberek is kiröhögnének."


Éppen ezért van, hogy ne menjen politikusnak, aki finnyás. Viszont nemcsak szentek és gonoszok léteznek. Sőt: a legtöbb ember egyik sem.


"Ezek után miért érdekeljen engem az, hogy sokan szarul élnek? Az ember a saját szerencséjének a kovácsa."


Nagyon sok ember nem így gondolja. És sok politikus sem. Te nem leszel politikus ilyen gondolkodással, ez OK. De nem mindenki így gondolkodik.


"Persze azokat sajnálom akik jobb világot-országot akarnának, de a többség miatt nem lehet."


Amit a többség nem akar, az nem lehet "jobb világ". Gondolkozz már: hogy lehet jobb világ az, ami csak egy kisebbségnek megfelelő?

2010. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

15:36


"Nem mindenki hülye, csak a többség."


Aminek nyilván nem vagy a része, ugye? De miért nem? Tudod bizonyítani, hogy nem a "hülye többség" része vagy?


"Sajnos az emberek lusták és nem gondolkodnak."


Te pl. ember vagy?


Az ilyen "hülyék az emberek" meg "a nép birka" stb. szövegek a piac, a kocsma és a többi elit hely legkedveltebb szlogenjei. A tömegek kedvenc szövege, hogy a tömegek hülyék :))))

2010. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

15:43!

Mondd, miért is osztasz? Ehhez még gondolkodni sem kell, hogy belássuk: én csak tompítottam a kérdező kijelentésének élét. Bocsáss meg, de ha képes volnál csupán az értő olvasásra, nem írtad volna le ezt. Nem személyeskedni akarok, csak olvasd el és gondold végig a hozzászólásodat. Az állításom pofonegyszerű érvekkel bionyítható.

2010. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz.


Valamikor a 1980 as évek elején, elindult neoliberalizmus, ami akkora pénzeket mozgatott meg ami gazdaság vezetési csúcsok „ minisztériumok” szintjéig emelte az érdekcsoportokat.

Kialakult a fogyasztói társadalom szemlélete, amire ráépült a világ monetáris felfogása is.

Soha nem látott technológiai fejlődést okozott a számítás technika és a teknogén magas színvonalú technológiára épült multikultúra, aminek az alapja a növekedés.

A hatása viszont teli van anomáliákkal, hiszen a magas technológia és a nem helyben „ olcsóbb munkaerővel” előállított termelés elkezdett munkaerőt csökkenteni pontosan a

legagresszívabban fogyasztó országokban. Ezt igyekeztek monetárisan, buborékokba zárni ami kipukkant 2007 ben.


Ehet asszisztáltak a politikusok világszerte, és a mértékét csak az adott társadalmak képlékenysége határozta meg.


Ahol a társadalom felől nagyobb az ellenállás, ott a tőke érdekeit kellett megnyesegetni elsőnek. Nálunk viszont minden ellenállás nélkül öltek minket embereket.

2010. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a hatalom hatása a tisztességes emberekre. Nagyon erős jellemnek kell lenni, hogy ellenállhasson a kísértésnek.
2010. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mért szeretik a jobbik vagy a fidesz tündérmeséit. A pénz nem a fán terem ök mégis ezzel kampányolnak ki veszi ezt be?
2010. jan. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, figyeljétek meg, a Fidesz nyer, kormányra kerül és ugyanolyan életünk lesz, mint a szocik alatt. Ők sem hordják a zsebükben a bölcsek kövét. Ezt mutatja az is, hogy konfliktuskerülésre trenírozzák a választáson indulókat. Nem akarnak konfrontálódni, hogy ne kelljen ígérgetni. A nyerő helyzetben pedig a Jobbik lesz, mert az esélytelenek erejével pocskondiázhatja a Fideszt és az MSZP-t is. Igazán bőséges választék nincs a ma magyar politikában. Kb ugyan azok vannak 20 éve.
2010. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!