Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt hallottam, hogy testi...

Azt hallottam, hogy testi fogyatékkal élő ember nem lehet:bíro, politikus, tanár stb. akkor Szili Katalin miért lehet politikus?

Figyelt kérdés
Nem birálni akarom.
2009. márc. 17. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Butaságot mondtak neked. A politikus nem olyan foglalkozás amihez engedély vagy iskolai végzettség kell. Politikus bárki lehet, legfeljebb nem lesz sikeres.

Egy bíró munkáját nem befolyásoló testi fogyatékosság, kizárt, hogy meghiúsítana egy bírói kinevezést.

2009. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne? A testi fogyatékosság nem szellemi fogyatékosság, tehát szellemi munkát nyugodtan végezhet. Lehet bíró, tanár, politikus......

Valószínű, hogy egy vájárnál már számít.

2009. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kerekesszékes parlamenti képviselőnk is van jelenleg.

Viszont valóban úgy hallottam, hogy még az átkosban azért nem lehetett bíró egy jogot végzett, kerekesszékes úriember, mert a törvényben az áll, hogy a bíró állva hirdeti ki az ítéletet és az érintett felek állva hallgatják azt végig.

Hogy tényleg emiatt nem lehetett bíró, nem tudom, de a törvényben valóban ez áll, utánanéztem.

2009. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
nekem is volt 1 tanárom, nem volt meg az egyik újja.
2009. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert hülyeséget hallottál. Nem, csak Szili van ott, hanem egy kerekesszékes képviselői is. (legalábbis csak egyről tudok) Ugyanígy láttam már féllábú tanárt is.


Amúgy kíváncsi volnék, a "stb." mit takar...

2009. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szilinek milyen fogyatékossága van? Én nem tudtam róla!
2009. márc. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorában valami bomba vagy lövedék vagy mi szétroncsolta az egyik kezét.

Asszem, ha jól tudom

2009. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Politikusnál az agyselejt valóban elkenhető megfelelő maffiával,bocsánat,lobbyval nézz szét a világ politikusai ,meg az itthoniak között.
2009. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nem testi hanem szellemi fogyatékos
2010. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!