Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy Magyarorszá...

Támogatnátok, hogy Magyarországon is kötelező legyen szavazni?

Figyelt kérdés

Néhány országban kötelező a részvétel a választásokon, pl. Argentína, Ausztrália, Brazília, Ciprus, Luxemburg, Belgium.


Előnye lenne, hogy nőne a megválasztott kormány legitimitása. Ha valaki egyik jelölttel sem szimpatizál, megteheti úgy, hogy például üresen hagyja a szavazólapot.

Az ilyen rendszer jobban akadályozná a szélsőséges pártok megerősödését, melyek gyakran alacsony részvétel mellett szerepelnek jól.



2014. aug. 16. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2014. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Igen.
2014. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Annak meg mi értelme hogy lesz egy rakat üresen hagyott szavazólap? Érvénytelen voksnak számít, mintha el se mentek volna szavazni.
2014. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem, nem szeretnem sok furcsa emberre bizni a jovom.
2014. aug. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
furcsa... én így is láttam sok furcsát :D Általában volt mszmp-s pártokra szavaznak...elég furcsák.
2014. aug. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Volt ilyen rendszer a szocializmusban, nem jött be.

Te tényleg azt gondolod a dolgokat kötelezővé kell tenni, és akkor majd az emberek megszeretik?

2014. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanúgy érvénytelen az üres lap, mint ha nem ment volna el.

Ezzel nem nő a kormány legitimitása.

2014. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem -> Én speciel senkire nem szavaznék, szóval max érvénytelenül adnám le.
2014. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal helyesebb az az álláspont, hogy "nem megyek el szavazni, mert nem érdekel az egész", mint aki azt hiszi, hogy X vagy Y párttól lényegesen jobb vagy rosszabb lesz az élete.

Én amúgy eddig mindig szavaztam, most is fogok, de nem hiszem, hogy ez egy olyan fontos dolog lenne.

Szóval nem.

2014. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
IGEN,de csak abban az esetben ha a szavazólapon szerepel az ,,Ezek közül egyik sem" kitétel
2014. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!