Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs kötelező sorkatona...

Miért nincs kötelező sorkatonaság itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nagyon sok gyerek kövér, lány-fiú egyaránt, a lányoknak még szabad is, hiszen az ők feladatuk a háztartás csak, meg a szülés, dugás, viszont egy férfinak erősnek kell lenni és sok gyenge embert látok.


Nem lenne sokkal jobb az országnak, ha minden fiút 4 évig tartó kötelező sorkatonaságra vezényelnének be?


Csak annál lenne kivétel, ha a fizikuma megfelelő (pl letud nyomni 100 fekvőt, 200 felülést, szóval nem egy nagy dolgot várnék el én se, csak egy alap, erősnek mondható testet).


Tudom, sok itt a jogvédő meg minden, de a fenébe is emberek, mi magyarok vagyunk, nem írnokok, és nem is irodában üllő satynya nyugatiak. Mi férfiak vagyunk! Nem hiába vannak nálunk a legszebb lányok, azért jöttek ide régen mert itt kemények voltak csak!


Nem lenne csomó emós kisfiú, meg 200 kiló puszta zsír gyerekek.


Most mondjátok azt, hogy legbelül nem érzitek, hogy igazam van.


Mi magyarok vagyunk, a magyar pedig dolgozó nép. A kemény nép. Forognak őseink sírjaikban...


Meg az se utolsó dolog, hogy ez rengeteg barátságot és összekovácsolást szűlne, megtanulnának rengeteg dolgot amit amúgy sosem tanulnának meg (az iskolában annyi felesleges dolgot tanulnak, itt bármikor szükség lehet a haditudásra).


Annyi a kérdésem: Ti támogatnátok egy ilyen rendszert?

Természetesen nem olyan elmeborult tisztekkel, akik régen végigszivattak minket, hanem mondjuk aki kivívja magának a tiszteletet, de közbe tanít is. Mert a szülők láthatólag nem figyelnek a gyerekeik egészségére, hát másnak kell.

Támogatnátok? Tudom, hogy nem fog csak emiatt megvalósúlni, de érdekelne a véleményetek.


Várom az érveket-ellenérveket is egyaránt!



2013. szept. 20. 19:42
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

"Csak azért kérdezem, mert nagyon sok gyerek kövér, lány-fiú egyaránt, a lányoknak még szabad is, hiszen az ők feladatuk a háztartás csak, meg a szülés, dugás, viszont egy férfinak erősnek kell lenni és sok gyenge embert látok. "


Szerintem inkább neked lenne szükséged egy kis nevelésre, kérdező.

2013. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
21%
Mert azt hitték nem szükséges, mint bebizonyosodott kellene de hál Istennek mire én annyi idős leszek már pont lesz :)
2013. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
64%
Neked az agyad helyén van zsír.
2013. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%
Oké, végigolvastam, biztos hogy fake a kérdés, ennyire tájékozatlan ember a világon nincs. :)
2013. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

1. Én nem fogok senkit sem sértegetni, szóval rendesen megkérdezem: Mégis miért van szükségem nevelésre? A szüleim rendesen felneveltek, jóllehet, hogy a szocializmusban kicsit más volt a nemi szerep, de azért a mai világban sem nagyon változott meg. Amikor utoljára néztem, még mindíg a nő szűl, ő választja ki az alfahímet, és utána felneveli a gyerekeket. A férfi pedig eltartja a családot, és megvédi ha szükséges. Meg persze a többi férfitársát letaszítja, hogy megszerezze a nőt, vagy fizikailag, vagy szellemileg.


Ez ellen nehezen lehet vitatkozni, de nyugodtan várom a te kifejtésedet is, csak e-mellett az állásom mellett az evolúció áll. Minden állat így szaporodik, mi sem vagyunk mások. Csak az erős marad fent.


De várom válaszod.

2013. szept. 20. 19:48
 6/37 anonim ***** válasza:
92%
4 év sorkatonaság? Mi a jó istennek? Ennyi erővel börtönbe is csukhatnánk bárkit négy évre gyakorlatilag ugyan az lenne a hatása.
2013. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%
Te lehet, hogy állat vagy, én azért maradnék ember inkább.
2013. szept. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

6. Azért mondtam a 4 évet, mert 4 év alatt le lehet még a 200 kilós gyerekeket is, vagy pedig ki lehet gyúrni a 40-50 kilóst is. Mint mondtam, csak annak lenne kötelező, aki NEM tudná teljesíteni az erőnléti tesztet. Aki kordában, egészségben tartja a testét, annak opcionális lenne, hogy jelentkezik-e vagy sem. A börtönt pedig azért ne keverjük ide, ennyi erővel az iskola is egy börtönszerűség.


Kapnának hétvégén kimenőt, olyan lenne, mint egy kollégium.

2013. szept. 20. 19:56
 9/37 anonim ***** válasza:
94%

" Nem lenne sokkal jobb az országnak, ha

minden fiút 4 évig tartó kötelező

sorkatonaságra vezényelnének be?"


Hát így nem oké!

Amúgy részben azért szűnt meg, mert a komcsi-módszer egy kalap trágyát ért.


Egy olyan svájci mintára lehetne elképzelni a dolgot max., de én a hadsereg fejlesztésének sokkal nagyobb értelmét látnám, meg ez a "katonaságban rendet, fegyelmet tanultak" sem annyira helytálló.

Szeszhajtású tisztekkel, satöbbikkel tényleg "rend és fegyelem" lehetett!



Ma inkább azokat szívatná meg akik dolgoznak valahol, vagy más olyan dolgokkal foglalkoznak amelyek hasznosak!

És az ilyen "emós", és hasonló lények szerinted mit érnének a katonaságnál?

Fegyvert adni nekik?

2013. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

"1. Én nem fogok senkit sem sértegetni, szóval rendesen megkérdezem: Mégis miért van szükségem nevelésre? A szüleim rendesen felneveltek, jóllehet, hogy a szocializmusban kicsit más volt a nemi szerep, de azért a mai világban sem nagyon változott meg. Amikor utoljára néztem, még mindíg a nő szűl, ő választja ki az alfahímet, és utána felneveli a gyerekeket. A férfi pedig eltartja a családot, és megvédi ha szükséges. Meg persze a többi férfitársát letaszítja, hogy megszerezze a nőt, vagy fizikailag, vagy szellemileg.


Ez ellen nehezen lehet vitatkozni, de nyugodtan várom a te kifejtésedet is, csak e-mellett az állásom mellett az evolúció áll. Minden állat így szaporodik, mi sem vagyunk mások. Csak az erős marad fent.


De várom válaszod."


Amiről te beszélsz, az a természetes szelekció folyamata: [link]


A természetes szelekció folyamata azonban önmagában nem írja le a társadalmi berendezkedéseket, pszichológiai folyamatokat. Bár való igaz, hogy a legtöbb széles körben használt és hasznosnak bizonyult modell és szemléletmód visszavezethető a ezekre az elméletekre, azért azt is hozzá kell tenni, hogy ezek az elméletek sem írnak le mindent teljesen, és természetesen megkérdőjelezhetőek.


Leegyszerűsítve: az ösztönös motivációk, melyek a természetes szelekciós folyamat során erősödtek meg az élőlényekben, nagyon egyszerű, elemi szereppel rendelkeznek. A legtöbb élőlény ennél némileg összetettebb viselkedéssel rendelkezik, főleg, ha szociális képességekre is van szüksége. A logikus gondolkodás, és a szociális folyamatok is mind-mind azért léteznek, hogy elkerüljék a halált, illetve utódokat hozzanak létre az egyed számára. Viszont! Pontosan emiatt nem úgy működik az emberiség, ahogyan azt te leírtad. A komplex társadalmi rendszerek nagy volumenben figyelve valóban azt mutatják, hogy az ember próbál minél hosszabb életre, viszont minél több rövid távú élvezetre is koncentrálni. Lényegében kis elmozdulások történnek ösztöni okokból. Ez meghatározza a komplex társadalmi rendszereket is. És mivel nem lehetséges olyan rendszer, ahol mindenki örökké él, és végtelen számú utóddal rendelkezik (mert ösztöni szempontból ez lenne az optimális), ezért nagyon erős kompromisszumokra, és fontossági sorrend szerinti döntésre van szükség.

2013. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!