Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország népe miért...

Magyarország népe miért szereti másokra fogni saját problémáit, ahelyett hogy kicsit elgondolkodnának önmagukon? Hogyan lehetne a buta magyarokat felvilágosítani, a jelenlegi helyzetet megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Hogyan és miért kajálta be a magyarok nagy része (főleg az idősebbek), hogy az országot gonosz külföldi cionisták, elvetemült bankok, összeesküvő pénzes zsidók, titkos társaságok, illuminátusok stb. mind mind tönkre akarják tenni?


Miért gondolják azt, hogy a külföldi befektetők pénze, valami ördögtől való, amiből aprópénzért próbálják felvásárolni magyarországot? Miért gondolják, hogy szabadságharcot kell vívni a gonosz külföldi tőke ellen és feltétlenül magyar kezekbe juttatni minden céget?


Miért nem látják, hogy ez az egész közjáték csak arra szolgál, hogy a jelenleg és korábban MAGYARORSZÁGON hatalmat birtoklók (Orbán, Gyurcsány, Bajnai, Vona stb.) hatalmukat és pénzügyi előnyeiket megtartsák, saját cégeiket gazdagítsák, illetve minél kevesebb köz javára irányuló idő és pénzügyi befektetést kelljen tenniük, miközben haveri cégeket támogatnak közpénzből milliárdokért?


Az átlagemberek miért nem látják, hogy itt nem külföld, hanem valójában a saját politikusaik azok akik ellenük tevékenykednek? Hogyan lehet ezen változtatni?



2014. aug. 17. 22:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

"Szóval aranyosak a külföldi befektetők? Akkor áruld el nekem, hogy a kecskeméti Mercedes-ben dolgozó miért nincs úgy megfizetve, mint a németországi üzemekben dolgozók? "


Csak másolom egy korábbi válaszomat erre.


Termelékenység 22,1/49,9 $/h a németek javára.

[link]


Árszínvonal: 62/102% az uniós átlaghoz képest megint csak a németek javára.:

[link]


Tehát a magyar 27,2%-át "érdemelné" papíron a németek bérének.


Fizetés: 7,90/31€/h megint csak a németek javára:

[link]


Valamivel többet keressük mint a negyede. A 10%-os eltérést (de sokkal többet is) meg lehet magyarázni az eltérő adószerkezettel és az ebből fakadó anomáliákkal.


"Miért van az, hogy a Deutsche Telekom magyar leányvállalata olyan tarifákat fizettet a környező országok hívásáért, mintha azok a Jupiter egyik holdján lennének, miközben a saját leányvállalatai által üzemeltetett szolgáltató számát hívod? "


Egységesek már régóta (az Uniónak hála) a tarifák. Bárhonnan telefonálsz/küldesz sms-t netezel az EU-n belül külföldre ugyanannyiba fáj neked. Valamint idén júliustól szabadon válthatsz szolgáltatót. És karácsonyi ajándékként nem sokára már egyáltalán nem lesz differencia a roaming és a belföldi telefonálás között:

[link]

2014. aug. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

9: Olvasd el a cikket, amit megosztottam a 4-es hozzászólásban és akkor megkapod a választ.


12: Én ezt nem tapasztaltam, hogy az EU-n belül bárhova ugyanannyiért telefonálhatnék... De lehet, hogy csak benéztem valamit. Mióta van ez így?

2014. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Érdekesek az eddigi válaszok, köszönöm..

Viszont az is érdekelne, hogy milyen módszerekkel lehet változást elérni..

Persze fontos az oktatás, a megfelelő tájékoztatás, de úgy érzem ez önmagában még nem elég gyors, ráadásul nem is bízhatunk most ezekben..


Napfonat, ha te bekajáltad a Fidesz/MSZP/DK/Jobbik stb. propagandát, az a te dolgod, viszont sajnos a mi problémánk..

Valójában a szabad piac, termékek, szolgáltatások szabad, adó és vámmentes áramlása, piaci rések felfedezése, új ötletek kitalálása és megvalósítása, feltalálók hasznos találmányainak támogatása, szabad információ áramlása, lokális gazdasági egységek támogatása, korrupció mentes és decentralizált támogatási rendszer, kiszámítható törvénykezés, kisebb adóterhek, felelős és korrekt politika stb. azok, amik egyenként is előre lendítik a gazdaságot és vonzzák a befektetőket..


Nos, mi mindenben alaposan le vagyunk maradva, főleg a kelekótya Orbán kapitánnyal az élen, így ne is csodálkozz, ha ide legfeljebb mezőgazdasági termelést hoznak és a többit nem fogják jól megfizetni.. Amíg többségben vannak a hozzád hasonló gondolkodásúak, addig magyar létemre én sem hoznék ide rendes, jól fizető céget, mégis miért tenném? Hogy elvigye egy korrupt (haverokat előnyben részesítő) törvény és a megvezetett nép indulata?

2014. aug. 18. 07:35
 14/19 Napfonat ***** válasza:

13-as! Mégis hogy jössz te ahhoz, hogy sértegesd a hozzászólókat? Tettem én ilyet? Sértegettelek?

Én 4 éve nem követem a politikát, lesz.rom a Fideszt is meg a komcsikat is meg mindenki mást, és ráadásul már nagyon régóta külföldön élek, és soha többé nem is térek vissza Magyarba, mert az a véleményem, hogy ameddig a TEHOZZÁD hasonlók vannak többségben - a sértegető, mások véleményét lesajnálók, oktondi, magát tök okosnak beállítók - addig tényleg nem lesz fellendülés!


11-es! Ez azt jelenti tehát szerinted, hogy akkor Magyarországon megérdemelt az ennyire alacsony életszínvonal? Mivel azoknak a statisztikai adatait hozod fel éppen, akiknek az az érdekük, hogy a magyarok alul legyenek fizetve.

Ami a telekommunikációs díjakat illeti, nincsen igazad! Németországból ingyen telefonálok Magyarországra, bármely nem emelt díjas számra (vonalas, mobil), innen pedig ugyanezt nem teheted meg.

Ami a roaming díjakat illeti, valóban létezik egy iniciatíva, amely szerint 2015. december 31. után megszűnnek ezek az egyébként a magyar nép gazdagodását elősegítő díjak!

2014. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A kérdés jó. A válasz itt nem adható meg. Annyi hely nincs. És el se olvasnák. Ha meg rövidebben írjuk, a többség félreérti, mást magyaráz bele, vagy egyszerűen kevés hozzá az indok.


Egy ország mentalitását nagyon nehéz meghatározni, mert több millió ember sokféle tulajdonságát, helyzetét, mentalitását egyben összefoglalni nem lehet, az mindig torz lesz. Ami bonyolult, abból nem hagyható el egy csomó dolog, hátha egyszerűbb és érthetőbb lesz. Nem lesz, vagy már egészen más lesz.


A problémák másokra fogása nem kizárólagos magyar tulajdonság. Ez akkor történik, ha túl sok a probléma, és túl kevés hozzá a tudás, hogy egyszerre ennyit kezelni képes legyen. Viszont az emberi elme nem képes elviselni, hogy semmi magyarázat ne legyen. Hát másra keni, ez marad, nincs több lehetősége a válaszra.


Egy helyzetből kikeveredni, nagyon nehéz. Ennek oka, hogy minden helyzetnek van jó néhány haszonélvezője, az ő kezükben a hatalom, és a helyzet változtatását nem engedik. Pedig mindent csak úgy lehet, hogy elkezdjük. Ha most néhányan kitalálnák mit is kéne tenni (kitalálták, tudják!), amíg csöndben vannak, nem történik semmi. Ha megszólalnak (mivel egy egész ország dolga bonyolult), először is sokan nem értenék. Ha magyarázat kezdődik, a hatalom azonnal megteszi az ellenlépéseket. Lásd például békemenet. Ilyesmikre is mindig van vevő. Az induláshoz az kellene, hogy legyen szervezettség, hogy egyszerre sokan higgyék el, és kellő erejük legyen az akadályozás leküzdésére. De a szervezettséget is meg kell szervezni. Ezt sem fogják megengedni, akiknek ezáltal lesz vesztenivalójuk. Ezért kell tönkretenni az oktatást, különféle manipulációkkal ellentéteket szítani.


Az induláshoz történelmi helyzet kell. Volt ilyen Mátyás idejében, a török gyengülésekor, a felvilágosodás begyűrűzésekor, 1867-ben (1848-ban nem!), a II. világháború kitörésekor, és 1989-ben is. A körülményeket helyesen felismerő, nagy formátumú ember is kell ilyenkor. Néha akadt, többnyire nem. A fő baj az volt, hogy követői nem akadtak elegen. Nem volt hozzá elegendő érdek, nem változtak a lehetőségek akkorát.


Ez a téma nem magyar probléma. Ha szétnézünk a világban, van sok erős és sok gyenge nemzet. Nem a népességre, hanem a gazdasági állapotra gondolok. HA vizsgáljuk, mitől olyan, amilyen (jó néhány kutató próbálkozott, kevesen ismerték fel helyesen az összefüggéseket, még kevesebben tudnak receptet adni), akkor mindig a történelemben messze vissza kell menni, és nagyon sok dolgot összevetni. A magyarok esetén semmiképpen sem hagyható figyelmen kívül az a tény, hogy mi távoli helyekről jöttünk ide "nyugatra". Ezt nemcsak mi nem hagyhatjuk figyelmen kívül, de Európa többi országai sem hagyják, akkor se, ha egyébként nem beszélnek róla.


Hogy az előrelépés milyen nehéz, és hogy mennyire a hiten, megértésen múlik, annak alátámasztására megkérdezem. Hányan vették a fáradságot, hogy ezt a nem könnyű eszmefuttatást végiggondolják, keressenek alátámasztó, vagy cáfoló érveket, és azt gondosan elő is tárják? Ettől jóval bonyolultabb dolgokban és húsba vágóbb kérdésekben miért lenne nagyobb az egyetértés? Mert ott kezdődik minden.

2014. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Napfonat!


Ha itt nem tetszik, menj vissza oda ahol 4 évig voltál!

AZ a te ..hazád"

2014. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Napfonat:


1. Jó lenne, ha kifejtenéd, hogy a válaszom pontosan melyik része volt számodra sértő, mert őszintén szólva, nem tudom mire gondolsz..


2. akkor elemezzük ki szép sorjában a kérdéseitet:


"Szóval aranyosak a külföldi befektetők? Akkor áruld el nekem, hogy a kecskeméti Mercedes-ben dolgozó miért nincs úgy megfizetve, mint a németországi üzemekben dolgozók? Miért van az, hogy a magyarországi Audi-ban tízszer kevesebbet keresnek, mint az Ingolstadti-ban?"

-> Mert a magyar munkaadók sokkal jobban fizetik a magyar alkalmazottaikat, mint a külföldi befektetők? Tudtommal még mindig a multik adják a legjobb fizetést (és a legrosszabbat is) magyarországon.. Annak meg hogy ez jóval kisebb összeg, mint a németországban adott, az ország fejledtségéhez, színvonalához némileg több köze van tudtommal. De javíts ki ha tévedek...



"Miért van az, hogy a banki költségeket össze sem lehet hasonlítani a nyugati bankokban fizetendő költségekkel? "

-> Hallottál már a tranzakciós adóról? Utána néztél, hogy Németországban van-e olyan? A magyar bankok költségei ténylegesen nagyobbak mint a külföldieké, ezzel egyet értünk.. De előbb vizsgáld meg ennek pontos okait is (tudatlan, megvezethető nép, korrupt politikus, aki hetente változtathat törvényeket, magas adók stb.)


"Miért van az, hogy a Deutsche Telekom magyar leányvállalata olyan tarifákat fizettet a környező országok hívásáért, mintha azok a Jupiter egyik holdján lennének, miközben a saját leányvállalatai által üzemeltetett szolgáltató számát hívod?

Miért van az, hogy pl. Németországban negyed annyiba kerülnek a telekommunikációs díjak ugyanannál a cégnél, mint itthon?"

-> ismétlés: tudatlan magyar nép, korrupt politikus, naponta változó adóterhek, felmerülő telekommunikációs járulékok stb.



"Miért van az, hogy a külföldi befektető nem fizeti meg úgy a magyar munkavállalót itthon, mint a külföldi anyacégénél dolgozókat? "

-> ismétlés: ország színvonala, adóterhek, járulékok kiszámíthatósága, megtérülés stabilitása stb.



"Miért van az, hogy egy átlagos munkavállaló (mondjuk egy tanár) a fizetését elkölti egy nap alatt a postán meg a piacon? "

-> Nem tudom.. Mert szeret vásárolni? Ez nem inkább habitus kérdése? Gondolod, hogy külföldön nem lehet elkölteni egy napi fizetést? Ismerek pár tanárt, bár nem élnek nagy lábon, de azért az sem igaz, hogy egy bevásárlással elköltik összes pénzüket..



"Miért van az, hogy a magyar nép (és több kelet- vagy dél-kelet európai nép) egy rabszolga, és annyi pénzért dolgozik, amivel másnap is be tud menni a munkahelyére és semmi több? "

-> Emlékszel még 1945 utáni évekre? Amikor a német pénz értéke olyan gyorsan csökkent, hogy egy havi béred sem lett volna elég egy kenyérre? Mit gondolsz, mi köze volt ennek a visszaesésnek a rabszolgasághoz.. Szerinted mit tettek a németek, hogy ennyi idő alatt sikerült kilábalniuk, és átlagosan 10-szer magasabb béreket adni munkavállalóiknak?



"Ja, elvetemült, rabszolgatartó, cionista pénzes háttérhatalmi titkos társaságok miatt, akik a világot uralják, és akinek az az érdekek, hogy ne kereshess többet!"

-> Ezt azért jobban kifejthetnéd.. Szerinted miért érné meg a "világ urainak" nyomorba taszítani a többieket, hisz az előállított érték folyamatosan növekszik világszerte.. A gazdagok elszegényedhetnek, szegények meggazdagodhatnak, a pénz csak egy egyszerű eszköz, ami ráadásul nem is értékálló.. A meggazdagodás/elszegényedés leginkább kitartás és gondolkodásmód kérdése.. Van egy olyan érzésem, hogy fogalmad sincs a közgazdaságtanról, és e témában még egy betűt nem olvastál soha, de persze ez csak feltételezés, mivel nem nagyon ismerlek..



Egyébként:

A pénz egy embernél, befektetőnél semmit nem ér.. Pontosabban csak gond, mivel elértéktelenedik.. Azért fektetik be cégekbe, alapokba, ingatlanokba, egyék eszközökbe stb. hogy megtartsa értékét vagy többet termeljen.. A befektetés sorána a befektetők ugyan pénzt adnak ki (pl. kifizetik a munkások bérét), de ezáltal másokat és önmagukat is gazdagítják.. Ha nem ezt teszik, akkor a sok pénz, amit szerinted felhalmoztak, egyszerűen idővel elértéktelenedik.. Ezt kellene tudnod a közgazdaságtanból...

2014. aug. 18. 16:52
 18/19 Napfonat ***** válasza:
41%

Kedves kérdező!

Éppen ez a baj, hogy mindenre létezik adekvát, szakmai válasz.

Hiába van szakmai szempontból igazad (és más hozzászólóknak is), a magyar népesség életszínvonala a brekusz popsija alatt van, akárcsak néhány ex-szoci országhoz képest is. Szlovéniában, Horvátországban, Csehországban például mindig is magasabb volt az életszínvonal (igaz, a gazdasági világválság jócskán megtépázta őket is), már Szlovákiában is jobban élnek az emberek.


Nem azt kellene megmagyarázni, hogy a közgazdaság hogyan igazolja azt, hogy mi nyomorban élünk, hanem azon kellene eltöprengeni, hogy hogyan kellene ezen változtatni.


Igazad van, buta nép! Valóban! Tudjátok mi a véleménye a külföldön élő magyarok egy részének? Hogy a magyar ember azért keres ennyire keveset (otthon, Magyarországon), mert megérdemli. Ezzel az elmélettel én mindig vitába szálltam, de most már kezdek nekik igazat adni!



"Miért van az, hogy egy átlagos munkavállaló (mondjuk egy tanár) a fizetését elkölti egy nap alatt a postán meg a piacon? "

-> Nem tudom.. Mert szeret vásárolni? Ez nem inkább habitus kérdése? Gondolod, hogy külföldön nem lehet elkölteni egy napi fizetést? Ismerek pár tanárt, bár nem élnek nagy lábon, de azért az sem igaz, hogy egy bevásárlással elköltik összes pénzüket.. "


...na hát ezt meg sem hallottam. Mellesleg nem egynapi fizetésről beszéltem, hanem egyhavi fizetésről, amit egy tanár elkölt a sárga csekkekre meg élelmiszerekre.

Hogy te ismersz tanárokat, akik jól elvannak? Nos, én egy nap alatt elköltöttem a havi fizetésemet a postán és a piacon!

A diplomáim számát el sem árulom inkább!


Továbbra is az a véleményem, hogy a befektetők (és elsősorban a német befektetők, akik a hazai befektetők túlnyomó többségét teszik ki) mesterségesen túl alacsonyan tartják a fizetéseket.

Hogy a frászba nem teszi ezt mondjuk Franciaországban vagy Írországban?

Azért, mert velünk meg lehet tenni!

A fogyasztói árak pedig körülbelül egálban vannak idehaza és odaki. Még 1-2 év, és teljesen egálban lesznek.

2014. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves Napfonat:


"Mellesleg nem egynapi fizetésről beszéltem, hanem egyhavi fizetésről, amit egy tanár elkölt a sárga csekkekre meg élelmiszerekre."

-> Előbbi kommentemben rosszul fogalmaztam, valójában "egy havi"-t akartam, de rosszul írtam.


"Továbbra is az a véleményem, hogy a befektetők (és elsősorban a német befektetők, akik a hazai befektetők túlnyomó többségét teszik ki) mesterségesen túl alacsonyan tartják a fizetéseket.

Hogy a frászba nem teszi ezt mondjuk Franciaországban vagy Írországban?"

-> a magyar munkaadóknak talán nem érdekük a fizetés alacsonyan tartása?

-> ha a kormányunk célja az emberek segítése lenne, nem hajtana végre minimálbér növelést? Hisz hatósági/törvényi kötelezettségekkel egy német vállalkozás sem szállna szembe, legfeljebb kivonulna.. Ez mutatja, hogy a magyar társadalom szellemileg még nagyon nem tart ott, hogy itthon jól megfizessék őket, holott produktivitásban akár közelíthetik is a nyugatit..



"Tudjátok mi a véleménye a külföldön élő magyarok egy részének? Hogy a magyar ember azért keres ennyire keveset (otthon, Magyarországon), mert megérdemli. Ezzel az elmélettel én mindig vitába szálltam, de most már kezdek nekik igazat adni!"

-> Teljesen helytálló elmélet.. Sőt, mondok jobbat.. Minden nemzetnek pontosan olyan kormánya van, amelyet "megérdemel". A magyar nemzet sajnos csak ezt a csőcseléket érdemli meg..

2014. aug. 19. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!