Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az egész augusztus...

Mi értelme az egész augusztus 20. -i baromságnak magyarországon? Ha ilyen szar a helyzet, miért költenek ilyen idióta repülőnapra, meg tüzijátékra meg minden anyám kínjára?

Figyelt kérdés
Rengetegen éheznek ebben a szánalmas undorító korrupt országban. Fizetések szaros 100 forintot se érik el sok esetben. Hatalmas méreteket ölt a bűnözés, szarok az utak, fos a BKV, a 3-as metro életveszélyes, vidéken is sok helyen igazi retek ami van. Egyszerüen undorító. Miért nincs ezekben a szemét politikusokban annyi, hogy azt mondják: Emberek, rossz helyzetben az ország, sokan éheznek, fontosabb dolgokra kell a pénz mint tüzijáték. Mentőautók is régi vackok, az egész egészségügy csapnivaló, szarok a felszerelések. Egyszerüen siralmas minden ebben az országban. Komolyan nincs jobb helye a pénznek mint ilyen BAROMSÁGRA költeni? Soha nem is megyek ilyen hülyeségre, mint az egész augusztus 20.-a. Valahogy nem akarom látni a rengeteg adómat ahogy felrepül az égbe és szét durran. MEg rohadtul nem vagyok kíváncsi a szemét politikusokra se a mindenféle értelmetlen beszédjeikkel. Meg 500 forintot is sajnálok kiadni egy köcsög tortaszeletért, mert hogy az az ország tortája... Igazuk van, ennyi se jár ingyen ennyi adóért. Így van....

2014. aug. 18. 23:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
23%
#9-es talán pirotechnikai eszközök importálásával foglalkozik? :-) De viccet félretéve, az utóbbi években tízezrek próbálták elhagyni az országot, mert hasonló véleményen voltak, mint a kérdező, egy részük sikerrel megvetette a lábát máshol. Szerintem nem lett nálunk világosabb emiatt.
2014. aug. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a kérdést minden évben felteszik a prolik. Nem unjátok még?
2014. aug. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan azért, amiért te is megünnepled a karácsonyt, és kidobsz egy csomó pénzt karácsonyfára meg bejglire.

Vagy születésnapi tortára. Vagy egy üveg borra a barátod névnapján. Vagy rózsacsokorra a házassági évfordulótokon.

Ezek mind-mind olyan dolgok, amiket nem engedhetünk meg magunknak. Ha nem lesznek ünnepeink - na akkor tényleg nem sok értelme lesz gürcölni egész évben.

2014. aug. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük, hogy felfedte kilétét.

Maradjon, ahol van, a TEK munkatársai hamarosan odaérnek önért, hogy begyűjtsék.

2014. aug. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a tüzijáték még belefér,az a 150 millió aprópénz a költségvetésnek.Meg a Magyar Ízek sétánya is belefér a rakpartokon,és a Szent Jobb Körmenet. Na de az,hogy közel 6 milliárdot szórunk ki az ablakon Red Bull Air Race-ra 2015-től(gondolom az is szintén augusztus 20.án,mint ahogy régebben is volt) na az már kiverte nálam is a biztosítékot. És eközben az államadósságunk rekordméreteket ölt... !
2014. aug. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
55%

Az összes probléma amit felsorolták a kormány szerint nem létezik. A médiában is azt adják, milyen jól teljesítünk.

Ja, hogy hazudnak? Nem számít, meg van rá a felhatalmazásuk...

2014. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%
Bírom, hogy ezt az augusztus 20-i hőzöngést általában azok folytatják a leghangosabban, akik pár hónappal később személyi kölcsönből vesznek karácsonyra plazmatévét meg iphone-t, mert "ajándék az kell".
2014. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 BlackSword ***** válasza:
100%

Én sem értem az itt hőbörgőket... Mi az a 6 milliárd forint... Azt mondjátok csúcson az államadóság... Hát szép nagy az biztos, de ez a 6 milliárd ezredrészekben mérhető ehhez... Ráadásul meg is térül:

-ideiglenes standok bérleti díja

-megemelkedett fogyasztás ÁFA-ja

-parkolási díj (szerintem még mindig színtiszta lehúzás)

-IFA (idegenforgalmi adó)

Ezek mind mind annak a 6 milliárdnak a helyére vándorolnak be... És még többen is vannak...


De nő a bevétele a MÁV-nak, a Volán társaságoknak, a benzinkutaknak... Ez pedig elszámolásnál adóbevételt, jövedéki adó bevételt jelent...

2014. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
18%

Magyarországon tényleg van pénz, ill lenne forrás, csak nagyon rossz helye megy, vagy nem vasalják be. Ez a mindenkori kormány hibája. És itt nem arra gondolok, hogy a szegényeket kellene tovább sanyargatni, hanem arra, hogy az off-shore cégeket ellehetetleníteni, az adómegkerülést megelőzni, ill. alaposan megbüntetni.

Míg a rokkantsági ellátást kapókat keményen szankcionálják, hogy ha feketén dolgoznak, akkor egy évnyi rokkantsági ellátást vissza kell fizetniük, és többet nem is álmodhatnak róla, hogy kapnak, addig a politikusok dupla költségjóváírását, vagy egyéb visszaéléseinek semmi szankciója nincs, max visszafizetik következmény nélkül. Akkor lenne jogegyenlőség ilyen esetben, ha nekik is vissza kellene fizetni egy évre visszamenőleg a teljes költségtérítést, stb. és többé nem is kaphatnának. persze nem érdeke a kormánynak ilyen törvény létrehozása.

Sorolhatnánk még a dolgokat.

Viszont arról, hogy így vannak a dolgok a választók is tehetnek. Azért lehetett fidesz-kétharmad, mert sokan nem mentek el szavazni. Szerintem ezeknek az embereknek nincs joguk most panaszkodni.

2014. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Szia.igaz drága meg sokszor elmossa az eső a tűzijátékot.de ez egy ünnepnap az ország ünnepe. Tortát nem akkor kell megkóstolni hanem később.en pl a madártejes tortából kb 2 évvel később ettem,Szentendrén. S volt 300huf. Azért nem megyek h ott tortzzak. Egyébként meg pesten a zila kávéházban bármikor megkostolhatod a tortát...en inkább attol félek h vihar lesz megint s jön a para h mi lesz meg hogy...lehet h tvből nézzük,de ott nem szeretem..ablakbol is látom de az megbolyan semmilyen...
2014. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!