Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az egész augusztus...

Mi értelme az egész augusztus 20. -i baromságnak magyarországon? Ha ilyen szar a helyzet, miért költenek ilyen idióta repülőnapra, meg tüzijátékra meg minden anyám kínjára?

Figyelt kérdés
Rengetegen éheznek ebben a szánalmas undorító korrupt országban. Fizetések szaros 100 forintot se érik el sok esetben. Hatalmas méreteket ölt a bűnözés, szarok az utak, fos a BKV, a 3-as metro életveszélyes, vidéken is sok helyen igazi retek ami van. Egyszerüen undorító. Miért nincs ezekben a szemét politikusokban annyi, hogy azt mondják: Emberek, rossz helyzetben az ország, sokan éheznek, fontosabb dolgokra kell a pénz mint tüzijáték. Mentőautók is régi vackok, az egész egészségügy csapnivaló, szarok a felszerelések. Egyszerüen siralmas minden ebben az országban. Komolyan nincs jobb helye a pénznek mint ilyen BAROMSÁGRA költeni? Soha nem is megyek ilyen hülyeségre, mint az egész augusztus 20.-a. Valahogy nem akarom látni a rengeteg adómat ahogy felrepül az égbe és szét durran. MEg rohadtul nem vagyok kíváncsi a szemét politikusokra se a mindenféle értelmetlen beszédjeikkel. Meg 500 forintot is sajnálok kiadni egy köcsög tortaszeletért, mert hogy az az ország tortája... Igazuk van, ennyi se jár ingyen ennyi adóért. Így van....

2014. aug. 18. 23:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Szülinapi torta, karácsonyfa, az én pénzemből nekem. A tüzijáték pedig mindenki pénzéből keveseknek. Adó formájában egy töredéke jön csak vissza szerintem, ismerve a magyarországi adóbevallási morált... A tüzijáték már régóta nem egy különleges dolog, amióta a saját kertjében bárki rendezhet már hasonlót és szinte minden városban legalább egyszer van már tüzijátékosdi. Régen még buszokat szerveztek vidékre az augusztus 20-i tüzijátékra, szerintem ma már erre kisebb a kereslet, ha egyáltalán van. A turisták nem a tüzijáték miatt jönnek Magyarországra. Egyébként pedig pont az ehhez hasonló rendezvények vonzzák az egyszerűbb embereket.
2014. aug. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"A tüzijáték pedig mindenki pénzéből keveseknek."


Keveseknek? Te voltál már kint??? Iszonyatos tömeg van végig a Duna mentén mind a két oldalon. Nem éppen kevesek...

2014. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Voltam, egyszer. Azt gondoltam, nyilvánvaló, amit írok: az ország lakosságának egy kis része van ott akkor. A tüzijáték után pedig emelkedett hangulatban lökdösődnek, tolakodnak haza az emberek az összlakosság adóforintjából.
2014. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

" Azt gondoltam, nyilvánvaló, amit írok: az ország lakosságának egy kis része van ott akkor. A tüzijáték után pedig emelkedett hangulatban lökdösődnek, tolakodnak haza az emberek az összlakosság adóforintjából."


Egyrészt az ország össz. lakossághoz mérten is rengetegen vannak másrészt nem csak Budapesten van tűzijáték!


Hidd el, hogy a nézők bőven fizetnek annyi adót amiből ez kijön. Apró pénz ez... Nem értem miért sajnálod.

2014. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

20:15...tök jó hogy már a tolakodás is a te adódból megy, azt hittem legalább az ingyen van.


Amúgy szép volt, és a tömeghez mérten egész kulturáltan lehetett haladni.

2014. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
79%

160 millió volt a tűzijáték.

Adjuk a kórházaknak, rászorulóknak ezt a pénzt!

Legyen fél millió rászoruló: mindenki kap 320 ft-ot. juhhú!! kapnak egy kiló kenyeret.

2014. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 BlackSword ***** válasza:

20:15!!!

Nem tudom, de itt egy deka tolakodás, lökdösődés nem volt...

2014. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Direkt kimentem a kérdés és válaszok olvasása miatt :-D

Semmi tolakodás nem volt ott se ahol én voltam. Tömeg az volt persze.

2014. aug. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy már kevesebben is kíváncsiak rá, jobban elfértek. Fél óra elvesztegetett idő. Drága, nem tartalmas szórakozás, manapság már nem számít különlegességnek, legalább is nekem, hogy ezért még esetleg pluszban oda is utazzak, meg fogyasszak is, hogy ne hiába legyenek ott az árusok. Semmi nem marad utána, csak a büdös és a szemét. Én ezt még szabadidős programnak sem nevezném. Ez is lehúzás és az ország tortája is, amit csak azért mert az ország tortája, azért majdnem duplájáért árulják a cukrászdákban, mint a cukrászda többi süteményét. Az ország csak egy szelete engedheti meg magának, hogy megkóstolja az "országa tortáját". Ha a tüzijáték pénzbe kerülne, ugyan ki lenne rá kíváncsi? Senki. Mert nincs semmilyen értéke. A tüzijátékot főattrakcióvá tenni egy ünnepen (vagyis milliókat áldozni rá és akkor még nem beszéltünk az előkészületekről, útlezárásokról stb), lekezelő gesztus. A tüzijáték ünnepeken záróakkord szokott lenni és nem kellene olyan sokáig tartania, hogy az emberek már unni kezdik és alig várják, hogy kikeveredjenek a tömegből.
2014. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 BlackSword ***** válasza:
54%

Tudod kérdező... Én már csak sajnálni tudlak... Ilyen keserű felfogással van egyáltalán öröm az életedben??? Miért fáj neked az, amit más élvez???


Ha egy ilyen ünnepnapot, mint az államalapítás ünnepét is csak lekicsinylően és lehurrogóan tudod kezelni... Szánalmas... Ehhez képest a hazaárulás betyárvirtus...

2014. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!