Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolnak még mindig...

Miért gondolnak még mindig sokan nosztalgiával a Kádár rendszere?

Figyelt kérdés
Sokan éltek a rendszerben,de fogalmuk sincs annak a működéséről.
2014. aug. 20. 18:46
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

"Valóban bár megint a közmunkaprogramnak semmi köze a kapitalizmushoz, csak a kedves kormányzópárthoz"


Tudod miért hozom fel? Mert sokan a kapun belüli munkanélküliséggel szoktak érvelni, hogy a régi rendszerben mindenkinek kellett hogy legyen munkahelye, akkor is ha nem csinált semmi hasznosat. Biztosan voltak ilyenek is, de ami ma folyik az messze felülmúlja annak a rendszernek a hibáit.

2014. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
Kádár rendszer nem önállóságra tanított.Ha baj van ,akkor az államot szidjátok miért nem csinál vmit.Ha pedig az általa hozott törvényeket tartatja be veletek,akkor azért káromkodtok.Mindig azállam,azállam,azállam komolyan mondom olyanok vagytok ,mint egy rakás óvodás,akik az anyjukért jajgatnak.
2014. aug. 20. 19:54
 43/59 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban bementem, ledolgoztam a 8 órámat, vagy aratáskor a 12t és mindennap abban a tudatban mehettem haza, hogy ma is csináltam valamit, amiből az emberiségnek haszna van. Öt éve vagyok közmunkás, az elmúlt öt évemre visszagondolva, egyetlen olyan munkát nem tudnék megnevezni aminek volt is valami értelme.
2014. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
71%
Ez igaz, de más országban nincs is ekkora munkanélküliség meg közmunkaprogram ezt inkább a Matolcsy féle gazdaságpolitika számlájára írnám. Persze igen ezzel is a szegény emberek szívják csak fenn meg röhögnek a markukba.
2014. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
2014. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a sok ember tényleg elmenne szavazni, akkor ebből egy pártot lehetne alapítani!

-

Nem az MSZP, vagy bármelyik haverjára gondolok!

Hanem a Munkáspártra! -például-

Én örültem volna ha bejut!

2014. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
29%

A Kádár rendszer csak a sikertelen, képzetlen proli rétegnek volt jó! Ezeknek elég volt a napi 2-3 fröccs, meg egy kis fusimunka, a többi le volt sza*va!


Azonban aki tanul, képzi magát, előre akar jutni, annak most nyitva van a lehetőség, minden adott a tisztességes megélhetésre!

2014. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha éltél és dolgoztál volna abban a rendszerben, nem írnál ennyi valótlanságot.

De nem akarlak meggyőzni, mert úgy is ragaszkodsz a véleményedhez.

Azzal viszont vitatkoznék, hogy felrovod az embereknek, hogy a kormánytól várják a boldogulásukat, mert igazuk van.

A mindenkori kormány felelős azért, hogy a lakosság megtudjon tisztességesen élni. Nem munkahelyeket kell teremtenie. De olyan körülményeket, amelyek kedveznek a beruházásoknak, van jogbiztonság, a kormány nem adóztatja azért az ország kétharmadát, hogy több jusson az egyharmadnak. Nem költ feleslegesen stadionokra, szobrokra, trafik és földmutyira, nem vesz el a MANYUP pénzeket, nincs visszamenőleges adó stb. Nem teszi lehetetlenné at egészségügyet, az oktatást és még sorolhatnám.

Olyan gazdasági törvényeket kellene hoznia, ami valóban előre mozdítja a gazdaságot.

2014. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%
Egy: a citrom-termesztés a Rákosi-rendszerre volt jellemző. Kettő: a rendszer bírálatáért a hatvanas évek végétől már senkit nem csuktak le. Ezért hívták puha diktatúrának. Akik nem éltek abban a korban, vagy semmit sem tudnak róla, minek szólnak hozzá?
2014. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

Egész egyszerűen azért, mert bementek dolgozni a munkahelyükre és rendes bért kaptak érte, amiből meg lehetett élni.


A drágalátos, kapitalista országaidban sem imádnák annyira a dicsőséges kapitalizmust, ha nem 1800-2000 eurós fizetéseket kapnának, hanem 250-300 eurót, mint Magyarországon.

2014. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!