Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolnak még mindig...

Miért gondolnak még mindig sokan nosztalgiával a Kádár rendszere?

Figyelt kérdés
Sokan éltek a rendszerben,de fogalmuk sincs annak a működéséről.
2014. aug. 20. 18:46
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
7%
Értem szóval azzal érvelsz, hogy a Nokia kommunista cég volt, 30-40 éve még ők is évtizedekre gyártottak mobilt ez nem a Kádár-rendszer sajátossága, hogy régen amikor ezredennyi elektronika volt a cuccokban és tartósabb anyagból készült jobban bírták
2014. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
93%

"Tudod milyenek voltak a régi vállalatok?Ott mindenki pofátlanul lopott és a vezetők jártak benne élen!"


Ez eléggé öngól volt. Ma sokkal jobban lop mindenki és sokkal pénzcentrikusabb az egész rendszer.

2014. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
96%

#6


Legalább lehetett autód, manapság sokan már azt sem tudják fenn tartani vagy ha igen akkor 15-20 éves szakadt tragacsokkal járnak.Az országot nem lehetett elhagyni?Most meg az átlagembernek pénze nincs rá hogy elhagyja, még arra se nagyon hogy belföldön utazgasson szóval teljesen mindegy.A seftelés meg ugyanúgy megvan most is sőt még jobban.

2014. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
95%

# 23


Pontosan erről van szó,az emberek félre tudtak tenni,volt pénzük,megélhetésük,ezt is leírtam a 11-es válaszomban. És az hüleség,hogy az országot nem hagyhatták el. Nagymamámék rengeteget nyaraltak külföldön.

2014. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
94%

"Kádár-rendszer sajátossága, hogy régen amikor ezredennyi elektronika volt a cuccokban és tartósabb anyagból készült jobban bírták"


És ma miért nem készülnek tartósabb anyagból? Eláruljam? Mert kapitalizmus van, aminek fő mozgatórugója a profit. Profit pedig az eladásból keletkezik, eladni pedig úgy lehet ha jó sokat és jó szart gyártasz ami hamar tönkre megy. A baj csak az, hogy ezzel a sok hulladékgyártással rengeteg erőforrást emésztesz fel, ami nem is minden esetben pótlódik vissza.


Kapitalista barátom valljuk be a te rendszered nem a legjobb!

2014. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
95%

#24


Nekem is sokat nyaraltak faterék anno a 70-es években külföldön(Franciaország) szóval én se értem ezt a 'nem mehettél küföldre' dumát.

2014. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok kapitalista, de az nem a rendszer hibája, hogy az emberek mindent bele akarnak zsúfolni a telefonjukba amihez millió és millió csip kell és persze ha az egyik tönkremegy kuka az egész, vagy ha ezt mégis a rendszer hibájának vesszük sajnálom, hogy támogatom a fejlődést az, hogy ez a fejlődés iránya csakis az emberek hibája a kapitalizmus nem gyárt olyasmit amit nem vesznek meg.
2014. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudja a paraszt megvenni amit gyártanak. Ha gyártanának normális és tartós holmikat akkor azt venné meg.
2014. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
0%
Épp ez a kapitalizmus lényege ha lenne rá igény a piacon és meg lehetne belőle élni gyártanák az nem a kapitalizmus hibája, hogy a nagy cégek ellehetetlenítik a kisebbet
2014. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 nlorant82 ***** válasza:
92%
Azért mert minden ember megélt benne! Ma meg nem! Az is diktatúra volt de azt nem mondják hogy a mai rendszer visszafejlődés ahhoz a rendszerhez képest továbbá a mai rendszer is diktatúra méghozzá totális diktatúra ami azt hazudja demokrácia van és szabad vagy! Nézz tudományos csatornákat spektrum,stb és nézd meg az U.S.A milyen szuper fegyvereken dolgozik 5 év múlva az ellenséges katonával le tetetik a fegyvert mert ezt írják majd be az agyába kérdezem én ez a jövő-e vagy már meg tudják csinálni mert elég rég óta létezik olyan technológia ami az emberi agyból olvas ki agyhullámokat és ez által lehet egy számítógépes játékot vezérelni és ha ezt meg lehet tenni akkor akár be is lehet vinni adatokat az agyba a számítógépből tehát átírható az emberi agy! A teljes gondolkodásod,személyiséged,érzelmeid minden mi ez ha nem diktatúra? Minek ilyen technológiát kifejleszteni a hadseregnek ha nem diktatúra van? Lehet ellenőrizni a gondolatokat ezt akarta elmondani az amerikai NSA Informatikus aki lelépet az Oroszokhoz! Néz Tv vagy ha nem hiszed hogy diktatúra van menj el Rákospalotára és nem kell elmenni Auschwitz-ig és akár ki is próbálhatod milyen szép demokráciában élünk! Ez 2014 Magyarország! Az izmusokat meg kell szüntetni! Így gondolom Kommunizmus,Nácizmus,Kapitalizmus és egy teljesen új rendszert kel felépíteni vannak terveim rá csak ahhoz erővel kell elzavarni ezt a rendszert! Sajnos még ez nem áll rendelkezésre! Én egy békés és harmonikus rendszert képzelek el ahol mindenkinek van munkája és mindenki meg tud élni! És értelmes ételt eszik nem olyan halat amibe férgek vannak és ürülékel etetik és Vietnamból származik mint a pangasius! vegyél A TESCO-BA vagy az AUCHAN-ba süsd meg edd meg majd keres rá a neten ha na neten lévő cikkbe nem hinnél szed szét kézzel a sült halat mikor eszed és láthatod benne a kukacokat! Én nem hitem a cikknek csak utána megnéztem és megpróbáltam így enni a halat .... és láss csodát azóta nem eszek ilyen halat! Mindent meg etetnek az emberel! Jó étvágyat kívánok! Na ez nem volt a Kádár rendszerbe ott normális ételt ehettél!
2014. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!